Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministrai Romoje sutarė, kad tiek Pietų, tiek Rytų Europai kylantys iššūkiai yra bendri ES iššūkiai

Sukurta 2021.05.11 / Atnaujinta 2021.05.11 18:19
   image00006.jpeg Užsienio reikalų ministrai Romoje sutarė, kad tiek Pietų, tiek Rytų Europai kylantys iššūkiai yra bendri ES iššūkiai
   image00002.jpeg Užsienio reikalų ministrai Romoje sutarė, kad tiek Pietų, tiek Rytų Europai kylantys iššūkiai yra bendri ES iššūkiai
   1 (8).jpeg Užsienio reikalų ministrai Romoje sutarė, kad tiek Pietų, tiek Rytų Europai kylantys iššūkiai yra bendri ES iššūkiai
   image00005.jpeg Užsienio reikalų ministrai Romoje sutarė, kad tiek Pietų, tiek Rytų Europai kylantys iššūkiai yra bendri ES iššūkiai

   Gegužės 11-12 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su oficialiu vizitu lankosi Italijoje. Susitikimo su Italijos kolega Luigi Di Maio metu buvo aptarti dvišaliai santykiai, saugumo situacija regione, santykiai su Rusija ir Kinija, situacija Baltarusijoje, Ukrainoje ir Pietų Kaukaze, Rytų partnerystės iniciatyva, ES plėtra ir kova su pandemija.

   “Šiais metais minime Lietuvos ir Italijos diplomatinių santykių atkūrimo 30-metį, kitais metais švęsime 100-metį, kai Italija pripažino Lietuvos nepriklausomybę. Šios progos yra puiki galimybė mūsų santykius pakelti į aukštesnį lygmenį,  apsikeisti aukšto lygio vizitais. Matome didžiulį potencialą plėtoti ekonominį bendradarbiavimą, ypač tokiose srityse kaip atsinaujinanti energetika, biotechnologijos ir gyvybės mokslai”, - pažymėjo G. Landsbergis.

   Ministrai sutarė, kad tiek Pietų Europai, tiek Rytų Europai kylantys iššūkiai yra bendri Europos Sąjungos (ES) iššūkiai. “Mes esame suinteresuoti didesniu Italijos įsitraukimu, sprendžiant klausimus, susijusius su Rytų kaimynyste, tačiau tuo pačiu esame pasiruošę spręsti problemas, su kuriomis susiduria Pietų Europos šalys - migracija, saugumo užtikrinimas Viduržemio jūros regione ir kitos”, - sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

   Lietuvos ir Italijos užsienio reikalų ministrai apsikeitė nuomonėmis dėl ES plėtros proceso. “Privalome vykdyti savo duotus pažadus Vakarų Balkanų šalims, siekiančioms ES narystės. Tai yra tiek ES kredibilumo klausimas, tiek ir bendras mūsų interesas, kad Vakarų Balkanų regionas toliau žengtų europinės integracijos keliu. Jei netesėsime savo pažadų Vakarų Balkanų šalims, neįtikinsime ir Rytų Partnerystės šalių dėl mūsų įsipareigojimų rimtumo”, - pažymėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras.

   G. Landsbergis padėkojo Italijai už indėlį, užtikrinant Baltijos šalių regiono saugumą. Abu ministrai išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos vykdomos politikos ir vis blogėjančios žmogaus teisių padėties šioje šalyje. Lietuvos ministras papasakojo apie praeitą savaitę vykusį vizitą Pietų Kaukaze. “ES turi būti aktyvesnė šiame regione, kitaip jos vietą užims trečiosios šalys, tokios kaip Rusija, Kinija ar Turkija”, - sakė G. Landsbergis. Ministrai pažymėjo, kad svarbu toliau stiprinti santykius su Rytų Partnerystės šalimis.

   Aptariant situaciją Baltarusijoje, akcentuota paramos pilietinei visuomenei svarba. “Esame dėkingi Italijai už šiltą Baltarusijos opozicijos lyderės S. Tsikhanouskaya priėmimą Romoje prieš dvi savaites. Italijos parama Baltarusijos opozicijai ir sankcijų režimui palaikymui yra ypač svarbi”, - sakė ministras.

   Ministras šiandien taip pat susitinka su Italijos Deputatų rūmų pirmininku Roberto Fico, Užsienio ir Europos reikalų komiteto pirmininku Piero Fassino, Senato vicepirmininke Paola Taverna ir Gynybos ministru Lorenzo Guerini, dalyvavo diskusijoje su Romoje veikiančių politikos tyrimų centrų vadovais.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Lietuva solidarizuojasi su migracijos spaudimą patiriančia Italija, todėl priėmė sprendimą į Lietuvą savanoriškai perkelti dar 10 asmenų, kuriems reikalinga tarptautinė pagalba.

    

   Daugiašaliai santykiai »

   Gegužės 11-12 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su oficialiu vizitu lankysis Italijoje. Susitikimo su Italijos kolega Luigi Di Maio metu ketinama aptarti dvišalius santykius, saugumo situaciją regione, svarbiausius Europos Sąjungos (ES) ir NATO darbotvarkės klausimus, santykius su Rusija ir Kinija, situaciją Baltarusijoje ir Ukrainoje, Rytų partnerystės iniciatyvą.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   M. Cocciolito ir ambasadorius R. Šlepavičius.jpg

   Italijoje darbą pradeda Lietuvos garbės konsulas Teramo mieste Maurizio Cocciolito. Jo vadovaujamo garbės konsulato apygarda apims Italijos Abrucų regioną.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_3199.jpg

   Lapkričio 10 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Italijos ambasadoriumi Diego Ungaro. Susitikimo metu buvo pasidžiaugta gerais dvišaliais santykiais. L. Linkevičius akcentavo dvišalio ekonominio bendradarbiavimo potencialą, ypač tokiose srityse, kaip informacinių technologijų ir komunikacijų (ICT), gyvybės mokslų bei finansinių technologijų. Sutarta dėl poreikio toliau stiprinti kultūrinį bendradarbiavimą.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

   Rugsėjo 14 dieną Estija, Graikija, Italija, Latvija, Lenkija ir Lietuva Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniam direktoriui ir Branduolinės saugos konvencijos (BSK) šalims išplatino bendrą pareiškimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės.

   Daugiašaliai santykiai »

   Lietuvos mokslininkai, dėstytojai, ekspertai, kultūros asmenybės ir veikėjai, kurie ketina priimti kvietimus praleisti tam tikrą laikotarpį Italijos universitetuose ar kultūros įstaigose studijų ar mokslinių tyrimų tikslais, per Italijos kultūros institutą Vilniuje gali kreiptis į Italijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministeriją paramos tiek kultūrinių, tiek mokslinių misijų finansavimui.

   Dvišaliai santykiai »