Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis padėkojo N. Murad už darbą ginant žmogaus teises visame pasaulyje

Sukurta 2021.11.29 / Atnaujinta 2021.11.29 17:55
   Ministras G. Landsbergis padėkojo N. Murad už darbą ginant žmogaus teises visame pasaulyje
   Ministras G. Landsbergis padėkojo N. Murad už darbą ginant žmogaus teises visame pasaulyje
   Ministras G. Landsbergis padėkojo N. Murad už darbą ginant žmogaus teises visame pasaulyje

   Lapkričio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lietuvoje viešinčia 2018 metų Nobelio taikos premijos laureate Nadia Murad.

   Susitikime kalbėta apie aktualiausius žmogaus teisių iššūkius, ypač smurto prieš moteris ir mergaites problemą, daug dėmesio skirta jazidų bendruomenės patiriamoms represijoms bei sunkumams, aptarta Baltarusijos sukurta nelegalios migracijos į Europos Sąjungą (ES) ataka.

    „Atviras kalbėjimas apie iššūkius ir padeda geriau suprasti vieni kitų situaciją bei neabejotinai prisideda prie sėkmingo problemų sprendimo, o kartu stiprina tarptautinį bendradarbiavimą ir tarpusavio supratimą“, – kalbėjo ministras G. Landsbergis, dėkodamas žmogaus teisių gynėjai už vizitą į Lietuvą.

   Susitikime aptarti galimi bendradarbiavimo su tarptautine bendruomene ir ES būdai prisidėti prie pagalbos jazidų bendruomenei bei saugumo ir žmogaus teisių užtikrinimo jų gimtajame regione. Ministras pažadėjo Lietuvos pusės paramą „Nadios iniciatyvai“, plečiant tarptautinių partnerių tinklą Šiaurės Europos ir Baltijos regione bei ES.

   „Nadios iniciatyvos“ tikslas yra padėti seksualinės prievartos aukoms ir atkurti bendruomenes, atsidūrusias krizėje, remiant švietimą, sveikatos apsaugą, socialinių paslaugų teikimą Sindžaro provincijoje.

   Religijos ir tikėjimo laisvė yra viena iš temų, kurioms Lietuva skiria didelį dėmesį. Ši tema bus svarbi ir Lietuvos narystės Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių taryboje 2022-2024 metų laikotarpiu.

   Informacija žiniai

   N. Murad yra aktyvi žmogaus teisių gynėja, kovojanti už jazidų mažumos teises ir prieš seksualinę prievartą bei prekybą žmonėmis, „New York Times“ atsiminimų bestselerio „Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija“ (ang. „The Last Girl: My Story of Captivity, and My Fight Against the Islamic State“) autorė, 2016 metais tapo pirmąja JT geros valios ambasadore žmonių, išgyvenusių prekybą žmonėmis, orumo klausimais, apdovanota Europos Tarybos Vaclavo Havelo žmogaus teisių premija ir Minties laisvės Sacharovo premija. 2018 metais, kartu su dr. Denisu Mukwege, N. Murad buvo apdovanota Nobelio taikos premija, kartu įkūrė Asmenų, patyrusių su konfliktais susijusią seksualinę prievartą, pasaulinį fondą. 2019 metais N. Murad buvo paskirta JT tvaraus vystymosi tikslų advokate.