Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis dalyvaus Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ir gynybos ministrų susitikime Rygoje

Sukurta 2021.09.12 / Atnaujinta 2021.09.12 13:47

Rugsėjo 13 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su krašto apsaugo ministru Arvydu Anušausku dalyvaus Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ir gynybos ministrų susitikime Rygoje, Latvijoje.

Susitikime bus aptartas atgrasymo ir gynybos pajėgumų stiprinimas Baltijos valstybėse bei Lenkijoje, NATO 2030 darbotvarkės sprendimų įgyvendinimas, regioninio saugumo iššūkiai, bendradarbiavimas siekiant JAV ir kitų sąjungininkių nuolatinio buvimo regione.

Ministrai aptars šiuo metu vykstančias bendras Rusijos ir Baltarusijos pratybas „Zapad 2021“ ir galimas Rusijos-Baltarusijos integracijos pasekmes regioniniam saugumui. Susitikime taip pat bus diskutuojama apie paramos artimiausiems partneriams, patiriantiems Rusijos spaudimą, stiprinimą.

Susitikimas Rygoje bus pirmas tokio formato renginys, kuriame dalyvaus aštuoni - Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ir gynybos - ministrai. Juo siekiama plėtoti keturių valstybių konsultacijas ir koordinaciją saugumo ir gynybos klausimais.