Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis Rygoje susitiko su JAV valstybės sekretoriumi A. Blinkenu

Sukurta 2021.12.01 / Atnaujinta 2021.12.01 15:36
   G. Landsbergis Rygoje susitiko su JAV valstybės sekretoriumi A. Blinkenu
   G. Landsbergis Rygoje susitiko su JAV valstybės sekretoriumi A. Blinkenu

   Gruodžio 1 dieną Rygoje, NATO užsienio reikalų ministrų susitikimo paraštėse, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu.

   Ministras padėkojo valstybės sekretoriui A. Blinkenui už JAV indėlį, užtikrinant regiono saugumą, priminė tolesnio aljanso pajėgų regione stiprinimo svarbą, atsižvelgiant į kilusius saugumo iššūkius.

   Susitikimo metu Lietuvos ir JAV diplomatijos vadovai aptarė saugumo padėtį NATO Rytiniame flange ir susirūpinimą keliantį Rusijos karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos. Susitikime taip pat pabrėžta, kad tarptautinė bendruomenė turi išlaikyti spaudimą Aliaksandro Lukašenkos režimui ir siekti užkirsti kelią neteisėtos migracijos srautų organizavimui.

   G. Landsbergis pasidžiaugė lapkričio 23 dieną įvykusio pirmojo Lietuvos−JAV strateginio dialogo susitikimo Indijos−Ramiojo vandenynų regiono klausimais rezultatais ir padėkojo už tvirtą JAV paramą, Lietuvai siekiant plėtoti ryšius ir bendradarbiavimą su partneriais šiame regione bei kuriant saugias tiekimo grandines. Aptartos tolesnės ekonominio bendradarbiavimo tarp JAV ir Lietuvos plėtros galimybės.

   Nuotraukų aut.: JAV misija NATO