Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
gabr(3).png

Balandžio 22 dieną Liuksemburge užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatomos diskusijos apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą, padėtį Artimuosiuose Rytuose bei Sudane.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
G Landsbergis susitiko su ET generaline sekretore (1).JPG

Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su į Vilnių atvykusia Europos Tarybos (ET) generaline sekretore Marija Pejčinović Burić. Susitikimo metu aptarti gegužės 17 dieną prasidėsiančio Lietuvos pirmininkavimo ET Ministrų Komitetui prioritetai. 

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
ET logo.png

Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiks su į Vilnių atvyksiančia Europos Tarybos (ET) generaline sekretore Marija Pejčinović Burić. ET generalinė sekretorė Lietuvoje lankysis prieš šių metų gegužės 17 dieną prasidedantį Lietuvos pirmininkavimą ET Ministrų Komitetui. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras pusmetį truksiančio pirmininkavimo metu vadovaus ET Ministrų Komitetui.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
001 Viceministras S. Šatūnas susitiko su Suomijos valstybės sekretoriumi.JPG

Vilniuje 2024 m. balandžio 11 d. vykstančio Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimo paraštėse su ES partneriais aptariama ir Europos Sąjungos kitų 5-ių metų strateginė darbotvarkė, pasirengimas Lietuvos pirmininkavimui ES, naujos sankcijos Rusijai ir Baltarusijai, parama Ukrainai bei Moldovai. Viceministras Simonas Šatūnas dvišalių pokalbių susitiko su Austrijos, Graikijos, Suomijos ir Vokietijos kolegomis.

Daugiašaliai santykiai »
G. Landsbergis Gotlande bet kokie kiti scenarijai nei Ukrainos pergalė turės rimtų padarinių Europos saugumui (5)-min.jpeg

Balandžio 9-10 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Visbyje, Švedijoje, dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (angl. Nordic-Baltic Eight, NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame buvo aptarti regioninio saugumo, pasirengimo NATO viršūnių susitikimui Vašingtone, NB8 glaudesnio bendradarbiavimo klausimai, taip pat Rusijos karas prieš Ukrainą bei efektyvesnė, strategiškesnė parama šiai agresiją patiriančiai šaliai. 

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
G.Landsbergis NATO susitikime Aljanse turime sutarti dėl ilgalaikės paramos Ukrainai ir Rusijos sulaikymo strategijos 2.jpeg

Balandžio 3 dieną Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.

Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas » Naujienos »

Kovo 29 dieną Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija išsikvietė Baltarusijos Respublikos laikinąjį reikalų patikėtinį Yaroslav Khmyl ir įteikė jam protesto notą, kurioje išreikštas griežtas protestas dėl šių metų kovo 26 dieną paviešintų Aliaksandro Lukašenkos pokalbių su Baltarusijos karinių pajėgų vadais, kuriuose nepagrįstai priekaištaujama dėl neva iš Lietuvos keliamų karinių grėsmių Baltarusijai, išsakomos insinuacijos dėl „Suvalkų koridoriaus“ neapginamumo bei nurodoma paruošti Baltarusijos kariuomenę galimai konfrontacijai su Baltijos šalimis bei Lenkija.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

Kovo 25 dieną viename įtakingiausių JAV tyrimų centrų – Hadsono institute (angl. Hudson Institute) – Lietuvos diplomatijos vadovas drauge su Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrais dalyvavo diskusijoje apie tai, kaip Baltijos šalys vertina Europos saugumo situaciją.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
001 Vizitas pas Blinken.JPG

Kovo 25 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su kolegomis iš Latvijos ir Estijos susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Antoniu Blinkenu.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
VM Website 3.png

Kovo 22 dieną Šiaurės ir Baltijos šalių, tarp jų ir Lietuvos, iniciatyva 41 Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybė, reaguodama į tebesitęsiančius grubius žmogaus teisių pažeidimus Rusijos Federacijoje, Nuolatinės tarybos posėdyje inicijavo ESBO Vienos mechanizmą.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
IMG_2658.jpeg

Kovo 21 dieną Ženevoje Lietuvos ir Lenkijos nuolatinės atstovybės organizavo renginį, skirtą aptarti nuolat blogėjančią žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje, augančius suvaržymus pilietinės visuomenės atstovams šalies viduje ir išeivijoje bei būtinybę užtikrinti Baltarusijos valdžios atsakomybę už visus žmogaus teisių pažeidimus. Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT) biuro Ženevoje, ambasadorius Darius Staniulis pabrėžė, kad JT ir visų narių dėmesys šiai situacijai turi stiprėti. Jau pernai Vyriausiasis žmogaus teisių komisaras Volkeris Tiurkas paskelbė, kad kai kurie pažeidimai gali būti laikomi nusikaltimais žmoniškumui.

Daugiašaliai santykiai »
20240320SE1829.jpg

Kovo 20 dieną užsienio reikalų viceministras Jonas Survila dalyvavo Šiaurės ministrų tarybos biuro Vilniuje ir Švedijos ambasados Lietuvoje organizuotame renginyje, kuriame pristatyti Švedijos pirmininkavimo Šiaurės ministrų tarybai (ŠMT) bei Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (angl. Nordic-Baltic Eight, NB8) bendradarbiavimo prioritetai.  Viceministras Jonas Survila, ŠMT Generalinė sekretorė Karen Ellemann ir Švedijos URM  Europos ir Šiaurės Amerikos departamento direktorė Cecilia Ruthström-Ruin diskutavo apie Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą šiuo metu ir ateities perspektyvas.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Viceministras E. Meilūnas Seule (2).jpg

Kovo 18-19 dienomis užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas su Korėjos Respublikos vyriausybės ir verslo atstovais Seule aptarė tolesnę dvišalių santykių plėtrą bei abiejų valstybių bendradarbiavimą tarptautinėje arenoje.

Daugiašaliai santykiai »
Blogos2.jpg

Kovo 18–19 dienomis užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo trečiajame Demokratijos Viršūnių susitikime Seule, Pietų Korėjoje. Pirmoji Viršūnių susitikimo diena buvo skirta pasauliniam dialogui apie dirbtinio intelekto ir skaitmeninių technologijų įtaką demokratijai.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Daugiau naujienų