Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Pristatytos naujų tiekimo grandinių ir investavimo galimybės Lietuvoje

Sukurta 2020.11.24 / Atnaujinta 2020.11.24 16:58
   Pristatytos naujų tiekimo grandinių ir investavimo galimybės Lietuvoje
   Pristatytos naujų tiekimo grandinių ir investavimo galimybės Lietuvoje
   Pristatytos naujų tiekimo grandinių ir investavimo galimybės Lietuvoje
   Pristatytos naujų tiekimo grandinių ir investavimo galimybės Lietuvoje

   2020 m. lapkričio 17 d. vyko virtualus seminaras "Lithuania - discover new supply chain partners. Success stories from engineering and technology and the latest achievements”, kuriame buvo pristatytos naujų tiekimo grandinių ir investavimo galimybės Lietuvoje inžinerijos, automobilių pramonės ir technologijų srityje.

   “Mes turėtume geriau išnaudoti ES vidaus rinką” – teigė Vokietijos automobilių pramonės vadovas dr. Kurt-Christian Scheel per savo įžanginę kalbą ir pabrėžė, koks svarbus yra Vokietijos ir Lietuvos bendradarbiavimas. Taip pat dr. Scheel teigė, jog Lietuva kaip šalis puikiai tinka užsienio investicijoms ir pakvietė Lietuvą dalyvauti 2021 m. automobilių pramonės parodoje IAA Miunchene.

   Lietuvos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kancleris Alenas Gumuliauskas pristatė šalies ekonomikos ekosistemą ir geras investicines sąlygas. Vokietijos – Baltijos šalių prekybos rūmų vadovas Florian Schröder savo pranešime kalbėjo apie tai, jog po COVID-19 pandemijos daug Vokietijos įmonių ieškos naujų tiekimo grandinių, ypatingai šalyse, kurios artimos Vokietijai geografiškai. Lietuva užsienio įmonių dėmesį, pasak F. Schröder, gali patraukti ir dėl savo pažangumo skaitmeninimo srityje, išvystytos pramonės ir vakarietiško mentaliteto.

   Renginyje pristatymą daręs Lietuvos Laisvųjų ekonomikos zonų asociacijos prezidentas Giedrius Valuckas kalbėjo apie priežastis, kodėl Vokietijos įmonės turėtų matyti Lietuvą kaip investicijoms tinkamą šalį, o asociacijos „Baltic Automotive Components Cluster“ vadovas Darius Lasionis pristatė Lietuvos pramonės įmonių techninius ir technologinius pasiekimus bei inovacijas ir Lietuvos pramonės įmonių sėkmės istorijas.

   Vokietijos įmonės „Hella“ Lietuvos padalinio vadovas Tobias Pohlschmidt renginio metu pristatė gerąją įmonės patirtį Lietuvoje ir įmonės plėtros planus. T. Pohlschmidt teigimu, Lietuva investicijoms buvo pasirinkta iš 17 valstybių, o šiuo metu jau veikianti įmonė yra labai patenkinta darbuotojų kvalifikacija bei kalbų žiniomis. 

   Po seminaro Lietuvos komercijos atašė ir renginio moderatorė Šarūnė Šablevičienė teigė, jog daugiau nei 50 renginio dalyvių rodo didelį susidomėjimą Lietuva bei potencialą tolimesniam bendradarbiavimui.

   Renginį kartu su Lietuvos ambasada Vokietijoje organizavo Vokietijos automobilių pramonės asociacija („Verband der Automobilindustrie“), Vokietijos Baltijos šalių pramonės rūmai (AHK) ir asociacija „Baltic Automotive Components Cluster“.

   Renginio įrašą galite pasižiūrėti čia: https://bit.ly/3nE7lo3

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha