Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su darbo vizitu lankėsi Vokietijoje

Sukurta 2021.09.16 / Atnaujinta 2021.09.16 16:30
   Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su darbo vizitu lankėsi Vokietijoje
   Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su darbo vizitu lankėsi Vokietijoje
   Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su darbo vizitu lankėsi Vokietijoje
   Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su darbo vizitu lankėsi Vokietijoje

   Rugsėjo 15-16 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda turėjo darbinį vizitą Berlyne, kur susitiko su Vokietijos Kanclere Angela Merkel, Vokietijos Prezidentu Frank Walter Steinmeier, Latvijos Prezidentu Egils Levits, Estijos Prezidente Kersti Kaljulaid, Konrado Adenauerio fondo vadovybe bei Vokietijos Lietuvių bendruomenės atstovais.

   Rugsėjo 15 d. Prezidentas turėjo susitikimus su Konrado Adenauerio fondo pirmininku Prof. Dr. Norbert Lammert ir vice generaliniu sekretoriumi Dr. Gerhard Wahlers bei Vokietijos lietuvių bendruomene. Į Lietuvos ambasadą Berlyne susitikti su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda atvyko Vokietijos Lietuvių bendruomenės atstovai iš visos Vokietijos. Pokalbio su Prezidentu metu buvo aptariami bendruomenei aktualūs klausimai, Lietuvos užsienio politika, Lietuvos ir Vokietijos dvišalių santykių aktualijos. Bendruomenei Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė ypatingą dovaną - Trispalvę, kurią bendruomenės atstovai sakė valstybinių švenčių proga kelsiantys lietuviškos pilies Hüttenfeld bokšte.

   Rugsėjo 16 d. šalies vadovas susitiko su kadenciją baigiančia Vokietijos Kanclere Angela Merkel. Susitikime daugiausia dėmesio skirta Lietuvos ir Vokietijos politinio, ekonominio bendradarbiavimo, regioninio saugumo ir gynybos bei nelegalios migracijos klausimams aptarti. Prezidentas pažymėjo, kad kasmet didėjančios dvišalė prekyba ir investicijos rodo šalių ekonominio bendradarbiavimo potencialą, ypač inžinerijos ir automobilių pramonės, informacinių, žaliųjų ir finansinių technologijų, biotechnologijų srityse. Vokietija – pirmoji Lietuvos prekybos partnerė. Prezidentas akcentavo, kad vertina Vokietiją kaip strateginę partnerę ES, NATO sąjungininkę ir bendramintę tarptautinėse organizacijose. „Lietuvos ir Vokietijos ryšys yra pagrįstas bendromis demokratinėmis vertybėmis, saugumo ir stabilumo siekimu regione. Mums Lietuvoje reikia daugiau Vokietijos ir daugiau Lietuvos Vokietijoje“, – sakė Prezidentas.

   Šalies vadovas dėkojo A. Merkel už Vokietijos indėlį į Lietuvos saugumo užtikrinimą, aktyvų dalyvavimą NATO gynybos ir atgrasymo politikoje ir vadovavimą Lietuvoje dislokuotoms NATO priešakinėms pajėgoms. Prezidentas su Vokietijos Kanclere taip pat aptarė nelegalios migracijos pasienyje su Baltarusija padėtį ir ES atsaką į Baltarusijos režimo vykdomą hibridinę ataką. Prezidentas pabrėžė, kad dabartinė migracijos situacija suponuoja poreikį keisti ES migracijos, prieglobsčio ir sienos apsaugos politiką, ir informavo, kad Lietuva planuoja kelti šį klausimą Europos Vadovų Taryboje spalio mėnesį ir tikisi Vokietijos palaikymo. Lietuvos Prezidentas ir Vokietijos Kanclerė taip pat kalbėjosi energetikos temomis, ypatingą dėmesį skirdami energetinės nepriklausomybės nuo trečiųjų šalių ir nesaugios Astravo atominės elektrinės bei joje pagamintos elektros energijos patekimo į ES vidaus rinką užkardymo klausimams. Šalies vadovas su Kanclere taip pat aptarė santykius su Rusija, Rytų partnerystės politiką ir paramą Ukrainos eurointegracijos siekiams.

   Vizitą užbaigė keturšalis Vokietijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentų susitikimas, skirtas Vokietijos – Baltijos šalių diplomatinių santykių atkūrimo 30 metų sukakčiai paminėti. Diplomatinių santykių atkūrimo 30-metis pažymėtas Vokietijos Prezidento Franko Walterio Steinmeierio iniciatyva pakviečiant Lietuvos Prezidentą Gitaną Nausėdą, Latvijos Prezidentą Egilį Levitą ir Estijos Prezidentę Kersti Kaljulaid dalyvauti minėjimo renginiuose Berlyne. „Džiaugiuosi galėdamas pasakyti, kad nuo nepriklausomybės susigrąžinimo mes visuomet jautėme Vokietijos paramą, ypač europinės ir euroatlantinės integracijos kelyje. Atkūrėme istorinius ryšius, kurie buvo nutrūkę sovietinės okupacijos laikais. Vokietija reikšmingai prisidėjo, kad Lietuva sugrįžtų į Europos tautų šeimą“, – sakė šalies vadovas.

   Keturių šalių Prezidentai aptarė aktualius regiono klausimus: migraciją, saugumą ir gynybą, santykius su ES kaimyninėmis šalimis. Valstybių vadovai taip pat skyrė dėmesio Europos Sąjungos ateities klausimams. Prezidentas pažymėjo, kad itin svarbu užtikrinti kuo platesnį piliečių įsitraukimą į diskusijas dėl Europos ateities ir ES strateginės darbotvarkės įgyvendinimą. „Mums svarbu žalioji ir skaitmeninė pertvarka, socialinės atskirties mažinimas, visuomenės atsparumas, atvirumas mūsų kaimynams, ypač Rytuose“, – sakė šalies vadovas ir akcentavo, kad ES turėtų ir toliau nuosekliai remti Rytų partnerystės šalių eurointegraciją.

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha