Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos nacionalinis stendas – pirmą kartą tarptautinėje automobilių parodoje IAA Mobility 2021

Sukurta 2021.09.07 / Atnaujinta 2021.09.07 14:00
   Lietuvos nacionalinis stendas – pirmą kartą tarptautinėje automobilių parodoje IAA Mobility 2021
   Lietuvos nacionalinis stendas – pirmą kartą tarptautinėje automobilių parodoje IAA Mobility 2021

   Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ir susisiekimo ministras Marius Skuodis šią savaitę Miunchene susitiks su Vokietijos automobilių pramonės įmonių vadovais ir kvies juos aktyviau investuoti Lietuvoje bei bendradarbiauti su vokiečių automobilių gamintojais, jau dirbančiais Lietuvoje. Rugsėjo 7 ir 8 d. A. Armonaitė ir M. Skuodis dalyvaus vienoje didžiausių pasaulyje automobilių ir mobilumo parodoje "IAA Mobility" Miunchene. Šioje parodoje, kurioje renkasi žymiausi automobilių pramonės gamintojai, Lietuvos verslo įmonės pirmą kartą prisistatys nacionaliniame stende.  Lietuva - vienintelė Baltijos regiono atstovė šioje parodoje,  nacionaliniame stende kartu su agentūra „Versli Lietuva“ prisistatys 8 Lietuvos inžinerinės pramonės įmonės: „Elinta Charge“, „Parkis“,  Hoda, „In Balance Grid“, „Baltic Filter“, „Elektrociklas“, „Baltec CNC Technologies“ ir EMUS BMS.

   „Vokietija yra viena didžiausių investuotojų mūsų šalyje. Prieš keletą metų Lietuvoje įsikūrus Vokietijos automobilių pramonės milžinams, tokiems kaip „Hella“ ir „Continental“, tapome svarbia Europos automobilių pramonės dalimi. Lietuva turi išnaudoti galimybes tapti svarbia tiekimo grandimi Vokietijos gamintojams. Norime paskatinti Vokietijos įmonės  plėsti  investavimo ir gamybos užsakymo Lietuvoje galimybes. Lietuva  - puiki lokacija ne tik tradicinei, bet ir naujajai automobilių pramonei dėl palankių investicinių sąlygų bei dėl inovatyvių įmonių gausos, kurios gali tapti partnerėmis kuriant  ateities transporto priemones“, - sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

   Šių metų parodos tema - klimatui neutralus ateities judumas, tad renginyje bus pristatomos išmaniųjų miestų technologijos, elektromobiliai ir kiti inovatyvūs judumo sprendimai.

   Lietuvos verslas turi puikias perspektyvas tapti Vokietijos automobilių ir inžinerinės pramonės bendrovių partneriu, nes Lietuvos inžinerinė pramonė yra lanksti, geba prisitaikyti ir  pajėgi adaptuoti ir  pasiūlyti specialų sprendimą ar gaminį inovatyviai  paslaugai ar produktui.  Svarbiausios nišos, kur Lietuvos įmonės norėtų stiprinti ryšius su kolegomis iš Vokietijos ir didinti eksportą - mašinos, metalo apdirbimas, elektroninė ir  transporto įranga.

   Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2021 m. sausio - birželio mėn. Vokietija užėmė 1 vietą pagal prekybos apyvartą, 3 - pagal eksportą,  1 - pagal lietuviškos kilmės prekių eksportą ir 1 - pagal importą. Prekių apyvarta tarp dviejų šalių siekė 3,5 mlrd. Eurų, eksportas į Vokietiją - 1,3 mlrd. Eurų

   Vokietija yra ketvirta pagal dydį investuotoja Lietuvoje. Tiesioginės investicijos šiuo metu sudaro 1,45 mlrd. Eurų.

    

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha