Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Dėl kelionių ir karantino sąlygų Vokietijoje ir Lietuvoje

Sukurta 2021.10.04 / Atnaujinta 2021.10.06 11:00

INFORMACIJA VYKSTANTIEMS IŠ LIETUVOS Į VOKIETIJĄ

 2021 m. spalio 3 d. Lietuva įtraukta į Vokietijos  aukštos rizikos šalių sąrašą. Nuo šiol bet kokia transporto priemone visi iš Lietuvos į Vokietiją atvykstantys keliautojai (12 metų ir vyresni) privalo:

-   Prieš kelionę į VFR užsiregistruoti portale: https://www.einreiseanmeldung.de;

-   Su savimi turėti ir LR/VFR pasienio bei kitoms tarnyboms pateikti:

•      COVID-19 testo (PGR testo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki atvykimo į Vokietiją, arba greitojo antigenų testo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Vokietiją) neigiamą rezultatą;

Arba

•      Dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo yra persirgęs COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis SARS-CoV-2 PGR tyrimo testo teigiamu rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo į VFR praėjo ne mažiau kaip 28 d. ir ne daugiau kaip 180 dienų;

Arba

•      Dokumentą, patvirtinantį, kad asmens skiepijimas viena iš VFR Paul-Ehrlich instituto sąraše nurodytų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų (https://www.pei.de/DE/arzneimittel/impfstoffe/covid-19/covid-19-node.html) pagal skiepijimo schemą yra baigtas ir kad nuo paskutinio skiepo iki atvykimo į VFR yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų.

SVARBU: aukščiau nurodyti dokumentai turi būti PDF formatu įkelti į portalą https://www.einreiseanmeldung.de registracijos metu.

 

- Atvykę iš Lietuvos į Vokietiją, keliautojai privalo likti 10 d. izoliacijoje.

Nuo karantino prievolės atleidžiami iš Lietuvos į Vokietiją atvykę keliautojai, kurie yra pilnai pasiskiepiję pagal visą vakcinacijos schemą arba persirgę COVID-19 liga ir tai įrodančius dokumentus PDF formatu yra įkėlę į registracijos portalą: https://www.einreiseanmeldung.de.

Asmenims, kurie atvykdami į VFR su savimi turėjo ir pateikė neigiamą COVID-19 testo rezultatą, taikoma 10 dienų izoliacija. Šiems keliautojams izoliacija baigiasi anksčiausiai po 5 dienų, pakartojus COVID-19 testą ir gautą neigiamą atsakymą įkėlus į registracijos portalą: https://www.einreiseanmeldung.de

Į VFR atvykę vaikai iki 12 metų turi likti namų karantine, kuris automatiškai pasibaigia po 5 izoliacijos dienų.

Prieš Jūsų kelionę į VFR papildomai rekomenduojame peržiūrėti Jūsų skrydį/kelionę organizuojančios kompanijos pateikiamą informaciją.

 

SVARBU!

Kilus ypatingiems klausimams dėl kelionių per Vokietijos oro uostus ar VFR uostus, rekomenduojama konsultuotis su VFR vietos policijos skyriais (Frankfurto oro uosto policija: [email protected], Kylio uosto policija: [email protected]).

Primename, kad VFR privalomas medicininių kaukių dėvėjimas viešajame transporte, mažmeninės prekybos ir kitose vietose.

Karantinas Vokietijoje pratęstas iki 2021 m. lapkričio 10 d.

 

Daugiau informacijos:

Robert-Koch Instituto Pasaulio regionų klasifikavimo pagal infekcijų mastą sąrašas: https://bit.ly/2FqNvMf;

Paul-Ehrlich instituto COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų, kurios patvirtintos ir pripažįstamos VFR, sąrašas: https://www.pei.de/DE/arzneimittel/impfstoffe/covid-19/covid-19-node.html

Informacija lietuvių kalba: https://www.bundesgesundheitsministerium.de/fileadmin/Dateien/3_Downloads/C/Coronavirus/SMS-Infos/lietuviskai-Litauisch.pdf

Informacija anglų kalba:

https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/coronavirus

https://www.bundesgesundheitsministerium.de/en/coronavirus/current-information-for-travellers.html

https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/faqs/EN/topics/civil-protection/coronavirus/coronavirus-faqs.html

https://www.rki.de/EN/Content/infections/epidemiology/outbreaks/COVID-19/COVID19.html

 


 

INFORMACIJA VYKSTANTIEMS IŠ VOKIETIJOS Į LIETUVĄ

Keliautojams, vykstantiems iš užsienio į Lietuvą, rekomenduojame nuolat sekti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos internetiniame puslapyje pateikiamą informaciją, taip pat prieš kelionę papildomai peržiūrėti ir skrydį/kelionę organizuojančios kompanijos pateikiamą informaciją.

COVID-19 paveiktų šalių sąrašas ir reikalavimai atvykstantiems/grįžusiems į Lietuvą: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1/covid-19-paveiktu-saliu-sarasas-ir-reikalavimai.

Šiuo metu Vokietijos Federacinė Respublika priskiriama raudonai zonai.

Keliautojams, atvykstantiems iš Vokietijos į Lietuvą, yra taikomi šie reikalavimai:

 • Prieš atvykstant į Lietuvą, ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios, privaloma užpildyti anketą ir gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę arba, jeigu vykstama savo transportu, NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.
 • Privalomas tyrimas dėl COVID-19 (pripažįstamas PGR arba antigeno testas, serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas). Tyrimas nereikalingas paskiepytiems pagal visą vakcinacijos schemą ir persirgusiems asmenims, yra ir kitų išimčių, kurios skelbiamos čia: https://nvsc.lrv.lt/isimtys.

  PGR tyrimas dėl COVID-19 turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas, antigeno testas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas. Neigiamą tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą prieš kelionę privaloma pateikti vežėjui. Testą dėl COVID-19 privaloma turėti asmenims nuo 16 metų imtinai. Tyrimo dėl COVID-19 rezultatai bei vakcinaciją ar persirgimą įrodantys dokumentai turi būti pateikti viena iš Europos Sąjungos oficialių kalbų.
   
 • Atvykus į Lietuvą, privaloma 10 dienų izoliacija. Izoliuotis nereikia paskiepytiems pagal visą vakcinacijos schemą arba persirgusiems asmenims, yra ir kitų išimčių, kurios skelbiamos čia: https://nvsc.lrv.lt/isimtys.

Reikalavimai iš užsienio į Lietuvą atvykstantiems vaikams:

 • vaikams iki 16 m.  nėra reikalavimo prieš atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą;
 • vaikams iki 12 metų, atvykusiems iš raudonai ir pilkai zonai priskiriamų šalių, izoliacija netaikoma. Jeigu kartu su vaiku keliavusiems asmenims yra privaloma izoliacija, rekomenduojama tokiems vaikams nelankyti ugdymo įstaigos kartu keliavusių asmenų izoliacijos laikotarpiu;
 • vyresniems vaikams (nuo 12 iki 16 metų), atvykusiems iš raudonai ir pilkai zonai priskiriamų šalių, izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi ne anksčiau nei 72 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikto SARS-CoV-2 PGR tyrimo arba ne anksčiau nei 48 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikto antigeno testo neigiamą rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo;
 • vyresniems vaikams (nuo 12 iki 16 metų), atvykusiems iš geltonai zonai priskiriamų šalių, privalomas PGR tyrimas, kuris turi būti atliktas 3–5 dieną po atvykimo.

Daugiau informacijos į Lietuvą atvykstantiems/grįžtantiems keliautojams:

Informacija apie izoliaciją: 

Izoliacijos ir testavimo išimtys

Informacija anglų k.:

Rekomendacijas kelionei į konkrečią šalį visada galite pasitikrinti čia http://keliauk.urm.lt/