Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Dėl kelionių ir karantino sąlygų Vokietijoje ir Lietuvoje

Sukurta 2021.06.20 / Atnaujinta 2021.06.22 11:43

Aktualiausia informacija dėl kelionių ir karantino sąlygų Vokietijoje ir Lietuvoje

Reikalavimai atvykstantiems iš Lietuvos į VFR

2021 m. birželio 20 d. Lietuva išbraukta iš VFR sudaryto rizikos regionų sąrašo (https://bit.ly/2FqNvMf).

Nuo šiol keliautojams, atvykstantiems iš Lietuvos į VFR ne lėktuvu, nebėra taikomi registracijos, testavimo, izoliacijos reikalavimai.

IŠIMTIS

Jei iš Lietuvos į VFR atvykstama LĖKTUVU, keliautojai privalo su savimi turėti ir LR/VFR oro uosto tarnyboms pateikti:

 • COVID-19 testo (PGR testo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki atvykimo į Vokietiją, arba greitojo antigenų testo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Vokietiją) neigiamą rezultatą;

Arba

 • Oficialų dokumentą, išduotą asmens sveikatos priežiūros įstaigos ir patvirtinantį, kad asmuo yra persirgęs koronaviruso infekcija, ne anksčiau nei 28 d. iki atvykimo į VFR ir ne seniau kaip prieš 6 mėn.;

Arba

 • Oficialų dokumentą (asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduotą dokumentą arba konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą), patvirtinantį, kad asmens skiepijimas viena iš VFR Paul-Ehrlich instituto sąraše nurodytų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų (https://www.pei.de/DE/arzneimittel/impfstoffe/covid-19/covid-19-node.html) pagal skiepijimo schemą yra baigtas ir kad nuo paskutinio skiepo yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų.

Aukščiau nurodytus dokumentus asmuo turi turėti popierinėje arba elektroninėje versijoje, viena iš šių kalbų: vokiečių k./anglų k./prancūzų k./italų arba ispanų k. Nufotografuoti dokumentai nebus vertinami kaip tinkami.    

Prieš kelionę rekomenduojame peržiūrėti ir skrydį organizuojančios aviakompanijos pateikiamą informaciją.

SVARBU!

Su COVID-19 susijusios prevencinės priemonės, reikalavimai ir izoliacijos/testavimo išimtys atvykstantiems skiriasi tarp Vokietijos federalinių žemių, todėl prieš kelionę primygtinai rekomenduojame peržiūrėti konkrečios VFR federalinės žemės atsakingų institucijų pateikiamą informaciją, sprendimus, taip pat papildomos informacijos teirautis konkrečios VFR federalinės žemės įstaigose ar įmonėse: https://www.bundesregierung.de/breg-de/themen/coronavirus/corona-bundeslaender-1745198

Vykstantiems į/per VFR tranzito tikslais (iki 24 val.)

 • Jei į VFR atvykstama tranzito tikslais iš šalių, priskirtų rizikos regionų sąrašui (https://bit.ly/2FqNvMf), registracija portale www.einreiseanmeldung.de ir izoliacija nėra privaloma;
 • Šalį privaloma palikti kaip įmanoma greičiau. Tranzitui skiriama iki 24 val.;
 • Jei į VFR atvykstama tranzito tikslais iš šalių, kurios VFR klasifikuojamos kaip padidintos rizikos regionai, asmuo privalo su savimi turėti neigiamą COVID-19 testo (PGR testo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki atvykimo į Vokietiją, arba greitojo antigenų testo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Vokietiją), neigiamą rezultatą. Atsakymas turi būti popierinėje arba elektroninėje versijoje vokiečių k./anglų k./prancūzų k./italų arba ispanų k. (PASTABA: nufotografuotas dokumentas nebus vertinamas kaip tinkamas dokumentas). Jei tranzito tikslais į VFR atvykstama iš mutavusio viruso šalių, į VFR teritoriją keliautojai gali būti neįleisti.

SVARBU!  Keliaujantiems į/per Lenkiją asmenims, paskiepytiems nuo COVID-19 (turi praeiti 14 parų po vakcinavimo), persirgusiems (ne seniau, negu prieš 6 mėn.) arba turintiems neigiamą COVID-19 testo rezultatą (ne senesnį nei 48 val. iki Lenkijos sienos kirtimo), karantinas netaikomas. Dokumentai, patvirtinantys bent vieną iš šių aplinkybių, turi būti lenkų arba anglų kalbomis. Daugiau informacijos LR ambasados Lenkijoje internetiniame puslapyje: http://pl.mfa.lt/pl/lt/.

Kilus ypatingiems klausimams dėl kelionių per Vokietijos oro uostus ar VFR uostus, rekomenduojame konsultuotis su VFR vietos policijos skyriais (Frankfurto oro uosto policija: [email protected], Kylio uosto policija: [email protected]).

Primename, kad VFR privalomas medicininių kaukių (virusus filtruojančių kaukių, atitinkančių FFP2 standartus) dėvėjimas viešajame transporte ir mažmeninės prekybos vietose.

Vokietijoje galiojančios sugriežtintos pandemijos suvaldymo priemonės pratęstos iki 2021 m. birželio 30 d.

DAUGIAU INFORMACIJOS:

http://de.mfa.lt/de/lt/naujienos/del-kelioniu-ir-karantino-salygu-vokietijoje-ir-lietuvoje

Pasaulio regionų klasifikavimo pagal infekcijų mastą sąrašas: https://bit.ly/2FqNvMf;

Paul-Ehrlich instituto COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų, kurios patvirtintos ir pripažįstamos VFR, sąrašas: https://www.pei.de/DE/arzneimittel/impfstoffe/covid-19/covid-19-node.html

Informacija anglų kalba:

https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/coronavirus

https://www.bundesgesundheitsministerium.de/en/coronavirus/current-information-for-travellers.html

https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/faqs/EN/topics/civil-protection/coronavirus/coronavirus-faqs.html

https://www.zusammengegencorona.de/informieren/information-for-foreign-careworkers/

https://www.rki.de/EN/Content/infections/epidemiology/outbreaks/COVID-19/COVID19.html

 


 

Informacija vykstantiems iš Vokietijos į Lietuvą

Prieš kelionę į Lietuvą, keliautojams rekomenduojame peržiūrėti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos internetiniame puslapyje esančią svarbiausią informaciją: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1.

COVID-19 paveiktų šalių sąrašas ir reikalavimai atvykstantiems/grįžusiems į Lietuvą: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1/covid-19-paveiktu-saliu-sarasas-ir-reikalavimai.

Šiuo metu Vokietijos Federacinė Respublika priskiriama geltonai zonai. Todėl keliautojams, į Lietuvą atvykstantiems iš Vokietijos, taikomi šie reikalavimai:

 • Prieš atvykstant į Lietuvą, ne anksčiau, nei 48 val. iki kelionės pradžios, privaloma užpildyti anketą ir gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę arba, jeigu vykstama savo transportu, NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte;
 • Privalomas tyrimas dėl COVID-19 (PGR arba antigeno testas). Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.

  PGR tyrimas dėl COVID-19 turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas. Antigeno testas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas. Neigiamą tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą prieš kelionę privaloma pateikti vežėjui.  Testą dėl COVID-19 bus privaloma turėti asmenims nuo 16 metų imtinai.

SVARBU!

Keliautojams, kurių skiepijimas yra baigtas pagal šalies, kurioje buvo skiepijamasi, schemą, viena iš viena iš COVID-19 vakcinų („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“,  „Vaxzevria“), taip pat keliautojams, kurie yra persirgę COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą, atvykę/grįžę į Lietuvą, reikalavimas dėl izoliacijos ir COVID-19 testo nėra taikomas, nebent kiekvieną pirmadienį atnaujiname COVID-19 paveiktų šalių sąraše būtų nurodoma kitaip: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1/covid-19-paveiktu-saliu-sarasas-ir-reikalavimai. Ši išimtis nėra taikoma asmenims, kurie 14 dienų laikotarpiu iki grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką lankėsi šalyse, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, t.y. jie turi turėti neigiamą testo rezultatą ir izoliuotis.

Tyrimo dėl COVID-19 rezultatai bei vakcinaciją ar persirgimą įrodantys dokumentai turi būti pateikti viena iš Europos Sąjungos oficialių kalbų.

Reikalavimai iš užsienio į Lietuvą atvykstantiems vaikams:

 • vaikams iki 16 m.  nėra reikalavimo atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą;
 • vaikams iki 7 metų izoliacija netaikoma;
 • vyresniems vaikams (nuo 7 iki 16 metų) izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo;
 • vaikai, atvykę iš šalių, iš kurių taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, privalės izoliuotis nepriklausomai nuo amžiaus ar COVID-19 tyrimo rezultato.

Daugiau informacijos į Lietuvą atvykstantiems/grįžtantiems keliautojams:

Informacija apie izoliaciją:

Išimtys dėl tyrimų ir izoliacijos:

Informacija anglų k.:

Rekomendacijas kelionei į konkrečią šalį visada galite pasitikrinti čia http://keliauk.urm.lt/

Naujienlaiškio prenumerata