Pirmojo dokumento išdavimas užsienyje gimusiam vaikui

Sukurta 2018.09.04 / Atnaujinta 2019.06.17 09:58

Dokumentai priimami tik iš anksto internetu užsiregistravus priėmimui

Registruodamiesi priėmimo datą ir laiką pasirinksite patys.

Pasas arba asmens tapatybės kortelė užsienyje gimusiam Lietuvos Respublikos piliečiui gali būti išduotas tik įtraukus į apskaitą jo gimimą Lietuvoje ir jam suteikus asmens kodą.

Prašymus įtraukti vaiko gimimą į apskaitą ir išduoti jam pasą arba asmens tapatybės kortelę galima pateikti to pačio vizito metu. Tokiu atveju būtina užsiregistruoti du laikus priėmimui ambasadoje.

Prašymą ir kitus vaiko pasui arba asmens tapatybės kortelei išduoti reikalingus dokumentus gali pateikti vienas iš vaiko tėvų (jei vaiko tėvai išsiskyrę, tuomet reikia pateikti teismo sprendimą, kuriame nustatyta vaiko gyvenamoji vietą su prašymą pateikiančiu tėvu ar motina) arba globėjų. Jeigu prašymą pateikia vaiko globėjas, kartu su globėjo pasu ar asmens tapatybės kortele pateikiamas ir globą nustatantis dokumentas.

Kreipiantis dėl paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimo vaikui iki 1 metų amžiaus, vaiko atvežti į ambasadą nereikia. Pateikiant vaiko nuo 1 m. iki 16 m. prašymą išduoti pasą arba asmens tapatybės kortelę, kartu su vienu iš tėvų arba globėjų turi atvykti ir vaikas.

Pirmojo paso arba asmens tapatybės kortelės vaikui išdavimas užtrunka apie 2-3 mėnesius nuo prašymo pateikimo dienos.

Reikalingi dokumentai:

  • Vaiko Išrašas iš gimimo akto įrašo (kitaip vadinama - Formule A) (vok. Auszug aus dem Geburtseintrag) - šio dokumento nei legalizuoti, nei versti į lietuvių kalbą nereikia arba gimimo liudijimas, patvirtintas Apostille (legalizuotas) ir išverstas į lietuvių kalbą.
  • Abiejų tėvų pasai arba asmens tapatybės kortelės.
  • 2 vaiko amžių atitinkančios nuotraukos (reikalavimus nuotraukoms rasite čia).
  • Vaiko užsienio valstybės pasas arba asmens tapatybės kortelė (jei išduoti).
  • Konsulinis mokestis už paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimą ir dokumento pareikalavimą. Mokama ambasadoje banko kortele (išskyrus American Express) arba iš anksto pavedimu į ambasados sąskaitą banke. Grynieji pinigai nėra priimami.
  • Jeigu naujai išduotą pasą ir/arba asmens tapatybės kortelę pageidaujama gauti paštu, turite pateikti sau adresuotą ir pašto ženklais (vok. Briefmarken) (įvairūs lipdukai, pakeičiantys pašto ženklus, su datomis ir pan. netinka) registruoto laiško sumai (4,05 EUR) apmokėtą voką (vieną voką vienam dokumentui). Voką su pašto ženklais reikia įsigyti pašte. Rekomenduojama pateikti voką su oro apsauga (Luftpolstertasche), dydis C/3, DIN A5, 170*225 mm.

Naujienlaiškio prenumerata