Paso arba asmens tapatybės kortelės keitimas/išdavimas vaikams (iki 16 metų)

Sukurta 2018.09.04 / Atnaujinta 2021.10.25 13:44

Dokumentai priimami tik iš anksto internetu užsiregistravus priėmimui.

Registruodamiesi priėmimo datą ir laiką pasirinksite patys.

Kreipiantis dėl vaiko nuo 2 metų iki 16 metų amžiaus paso ar asmens tapatybės kortelės išdavimo/keitimo, turi dalyvauti ir jis pats.

Prašymų pildyti iš anksto nereikia. Jie bus užpildyti priėmimo ambasadoje metu.

Prašymą ir kitus vaiko pasui arba asmens tapatybės kortelei išduoti reikalingus dokumentus gali pateikti vienas iš vaiko tėvų arba globėjų. Jeigu prašymą pateikia vaiko globėjas, kartu su globėjo pasu ar asmens tapatybės kortele pateikiamas ir globą nustatantis dokumentas.

Jeigu tėvai yra išsituokę, dėl paso ar asmens tapatybės kortelės išdavimo/keitimo gali kreiptis: tas iš tėvų, su kuriuo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta – pateikdamas tai patvirtinantį teismo sprendimą; kitas iš tėvų – pateikdamas tėvo, su kuriuo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta, rašytinį sutikimą (parašas turi būti patvirtintas notarine ar jai prilyginta tvarka); jei vaiko gyvenamoji vieta nenustatyta, tuomet pateikiamas dokumentas, kuriuo nutraukta santuoka (teismo sprendimas dėl santuokos nutraukimo).

Paso arba asmens tapatybės kortelės keitimas/išdavimas vaikui iki 16 m., jei asmens dokumentas neprarastas, užtrunka apie 1 mėnesį nuo prašymo pateikimo dienos.

Keičiamo paso arba asmens tapatybės kortelės ambasadoje palikti nereikia.

Reikalingi dokumentai:

  • Vaiko pasas arba asmens tapatybės kortelė (jeigu neprarasti).
  • Vieno iš tėvų arba globėjų, kuris atvyks su vaiku, galiojantis pasas arba asmens tapatybės kortelė.
  • Vaiką nufotografuosime ambasadoje. Tai papildomai nekainuoja. SVARBU: Kai kreipiamasi dėl pirmojo paso ar asmens tapatybės kortelės vaikui išdavimo, t.y. kai vaikui dar nebuvo išduotas nei Lietuvos Respublikos pasas nei asmens tapatybės kortelė, tuomet nuotraukas reikia turėti savo (reikalavimus nuotraukoms rasite čia). 

Taikomas Konsulinis mokestis už paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimą. Už konsulines paslaugas ambasadoje atsiskaityti galima tik banko kortele (išskyrus American Express).

Jeigu vaiko iki 14 metų amžiaus pasą arba asmens tapatybės kortelę pageidaujama gauti paštu, pateikiamas vienas C5 dydžio (17 x 22,5 cm) paminkštintas vokas Luftpolstertasche ir paprasti pašto ženklai, kurių bendra vertė yra 4,05 EUR. Voką galite įsigyti pašte.

Jeigu vyresnio kaip 14 metų amžiaus vaiko asmens tapatybės kortelę pageidaujama gauti paštu; pateikiami du vokai: vienas C5 dydžio (17 x 22,5 cm) paminkštintas vokas Luftpolstertasche ir paprasti pašto ženklai, kurių bendra vertė yra 4,05 EUR – asmens tapatybės kortelės siuntimui, o kitas vokas – C6 lang dydžio ir paprasti pašto ženklai, kurių bendra vertė yra 4,05 EUR – asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje sertifikato siuntimui. Voką/vokus galite įsigyti pašte.

Visais atvejais pateikiant dokumentus dėl paso ar asmens tapatybės kortelės išdavimo/ keitimo, konsulinis pareigūnas turi teisę pareikalauti, kad pareiškėjas pateiktų papildomus dokumentus ir/ arba patikslintų pateiktus duomenis.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha