Paso arba asmens tapatybės kortelės atsiėmimas

Sukurta 2018.09.04 / Atnaujinta 2019.06.17 09:57

Atsiėmimas ambasadoje

Apie tai, kad pasas arba asmens tapatybės yra pagaminti ir juos galima atsiimti, informuojama el. paštu arba telefonu.

Registruotis dėl paso arba asmens tapatybės kortelės atsiėmimo nereikia.

Pasą arba asmens tapatybės kortelę ambasadoje atsiimti gali:

  • pats pilietis
  • piliečio rašytiniame prašyme išduoti pasą ar asmens tapatybės kortelę nurodytas asmuo
  • piliečio įgaliotas asmuo, pateikęs notarine forma patvirtintą įgaliojimą
  • kitas teisėtas atstovas

Reikia pateikti turimą pasą ir/arba asmens tapatybės kortelę (jeigu neprarasti).

Atsiimti vaiko pirmąjį pasą arba asmens tapatybės kortelę turi vienas iš tėvų arba globėjų, pateikęs savo pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Atsiimti piliečio iki 16 metų pasą arba asmens tapatybės kortelę turi vienas iš tėvų arba globėjų, pateikęs savo ir vaiko pasą arba asmens tapatybės kortelę (jeigu neprarasti).

Atsiimti piliečio nuo 16 iki 18 metų pasą arba asmens tapatybės kortelę gali pats pilietis arba vienas iš tėvų, globėjų, pateikęs savo pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Jeigu pilietis neatvyksta į konsulinę įstaigą atsiimti išduoto dokumento per vienerius metus nuo dokumento išrašymo dienos, šis dokumentas paskelbiamas negaliojančiu ir nustatyta tvarka sunaikinamas.

Asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje sertifikatus, kurie išduodami asmenims nuo 14 metų amžiaus su asmens tapatybės kortele, atsiimti ambasadoje galima tik atvykus asmeniškai arba, pateikus rašytinį prašymą, paštu. Atstovai (tėvai, globėjai) arba kiti įgalioti asmenys minėtų sertifikatų atsiimti negali.

Siuntimas paštu

Jeigu naujai išduotą pasą ir/arba asmens tapatybės kortelę pageidaujama gauti paštu, turite pateikti sau adresuotą ir pašto ženklais (vok. Briefmarken) (įvairūs lipdukai, pakeičiantys pašto ženklus, su datomis ir pan. netinka) registruoto laiško sumai (4,05 EUR) apmokėtą voką (vieną voką vienam dokumentui). Voką su pašto ženklais reikia įsigyti pašte. Rekomenduojama pateikti voką su oro apsauga (Luftpolstertasche), dydis C/3, DIN A5, 170*225 mm.

Asmens tapatybės kortelės, išduodamos asmeniui vyresniam nei 14 metų, siuntimui reikalingi du vokai. Viename iš jų bus siunčiama asmens tapatybės kortelė, o kitame, jei pageidaujama, asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje sertifikatai, kurie išduodami kartu su asmens tapatybės kortele.

SVARBU:

Paštu gavus pasą arba asmens tapatybės kortelę (elektroninio parašo sertifikatus) būtina užpildyti kartu gautą pranešimą ir jį nuskenavus arba nufotografavus atsiųsti į ambasadą elektroniniu paštu ([email protected]). Jeigu elektroniniu paštu to padaryti galimybės nėra, pranešimą į ambasadą galima siųsti ir paštu.

Tik gavus pranešimą, pasas arba asmens tapatybės kortelė (asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje sertifikatai) bus aktyvuoti ir pradės galioti.

Informacinio pranešimo formą taip pat galite rasti čia.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha