Įgaliojimai

Sukurta 2020.11.17 / Atnaujinta 2021.04.22 11:13
  • Įgaliojimas yra rašytinis dokumentas, fizinio asmens (įgaliotojo) duodamas kitam fiziniam asmeniui (įgaliotiniui) atstovauti įgaliotoją, vykdant jo konkrečius pavedimus, palaikant santykius su trečiaisiais asmenimis. Įgaliojimai paprastai išduodami atstovauti įgaliotoją įvairiose įstaigose, įmonėse, organizacijose, vesti paveldėjimo bylas, priimti palikimą, valdyti, naudotis, parduoti, dovanoti kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, disponuoti piniginėmis lėšomis, esančiomis banko sąskaitose, atidaryti, uždaryti banko sąskaitą, atsiimti mokėjimo kortelę ir t.t.
  • Lietuvos Respublikos piliečiams (būtina turėti galiojantį Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę) notariniai veiksmai, įskaitant notarinį įgaliojimo tvirtinimą, atliekami Lietuvos Respublikos ambasadoje Berlyne, įgaliotojui/įgaliotojai asmeniškai dalyvaujant įgaliojimo tvirtinime.

SVARBU 

Dėl notarinio įgaliojimo surašymo ir (arba) tvirtinimo Lietuvos Respublikos ambasadoje Vokietijoje būtina iš anksto susisiekti su Lietuvos Respublikos ambasados Vokietijoje konsuliniais pareigūnais elektroniniu paštu [email protected].
  • Gavę Jūsų el. laišką su užklausa dėl Jums reikalingo notarinio įgaliojimo surašymo ir (arba) tvirtinimo, konsuliniai pareigūnai susieks su Jumis, informuos Jus apie dokumentus ir duomenis, reikalingus šių veiksmų atlikimui, taip pat suderins su Jumis galimą įgaliojimo tvirtinimo datą ir laiką.
  • Jeigu Lietuvos Respublikos ambasados Vokietijoje konsuliniams pareigūnams iš anksto el. paštu [email protected] galėsite pateikti Lietuvos notaro, advokato ar kito teisės specialisto Jums parengtą įgaliojimo projektą Word formatu ir šis dokumentas atitiks Lietuvos Respublikos teisės aktais notariniam dokumentui nustatytus reikalavimus (tekstas surašytas viena technika taisyklinga lietuvių kalba, nurodyti terminai, datos ir skaičiai parašyti nors vieną kartą žodžiais, nurodyti visi įgaliotojo ir įgaliotinio duomenys, taip pat pagal kokį dokumentą nustatoma įgaliotojo tapatybė, įgaliojimo turinys yra tikslus, išsamus ir t.t.), tuomet konsulinis mokestis už įgaliojimo surašymą nebus imamas, o pareiškėjas turės sumokėti konsulinį mokestį tik už įgaliojimo tvirtinimą.
  • Konsulinis mokestis už įgaliojimo tvirtinimą – 50 (penkiasdešimt) EUR.
  • Konsulinis mokestis už įgaliojimo surašymą – 50 EUR.
  • Jeigu konsuliniam pareigūnui bus reikalinga papildoma konsultacija ar informacija dėl rengiamo ar tvirtinamo įgaliojimo, šių notarinių veiksmų atlikimas gali trukti 10 kalendorinių dienų ar ilgiau.
  • Lankytojų pateiktos skaitmeninės laikmenos su įgaliojimo projektu ambasadoje nepriimamos.
  • Atvykstant į ambasadą įgaliojimo tvirtinimui, su savimi turėkite galiojantį Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę ir banko kortelę (išskyrus American Express) atsiskaitymui ambasadoje už įgaliojimo surašymą ir (arba) tvirtinimą (grynaisiais pinigais ambasadoje neatsiskaitoma).

PASTABA   

Lietuvos Respublikos piliečiai dėl notarinių veiksmų atlikimo gali kreiptis ir į bet kurį Vokietijos Federacinės Respublikos notarą. Tam, kad Vokietijos Federacinės Respublikos pareigūno patvirtintas dokumentas būtų pripažįstamas Lietuvoje, jis turi būti išverstas į lietuvių kalbą ir legalizuotas pažyma Apostille. Vokietijos notarų patvirtinti įgaliojimai paprastai pažyma Apostille yra tvirtinami šiose institucijose: Regierungspraesidium, Amtsgericht, Landesgericht. Kiekviena Vokietijos federalinė žemė nustato savo tvarką dėl dokumentų tvirtinimo, todėl patartina susisiekti priklausomai nuo dokumento išdavimo vietos su atitinkama institucija, kuri atsakinga už dokumentų patvirtinimą pažyma Apostille.

 

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha