Pažyma apie teistumą (neteistumą)

Sukurta 2019.02.07 / Atnaujinta 2021.04.07 13:13

Jeigu Jums reikalinga pažyma apie tai, kad Jūs (ne)buvote teistas(-a) Lietuvoje (Führungszeugnis), galite asmeniškai ar per įgaliotą asmenį kreiptis į Informatikos ir ryšių departamentą prie LR vidaus reikalų ministerijos (toliau – IRD prie VRM).

Lietuvoje fizinių ir juridinių asmenų prašymai pažymoms gauti teikiami ir pažymos atsiimamos IRD prie VRM priimamajame (Šventaragio g. 2, LT-01510 Vilnius), fiziniai asmenys jas gali užsisakyti ir interneto svetainėje www.ird.lt. Daugiau informacijos šiuo klausimu rasite IRD prie VRM tinklapyje.

Norėdami vėliau šią pažymą pateikti Vokietijos institucijoms, turėtumėte kreiptis į notarą ir ją patvirtinti pažyma „Apostille“, taip pat vertimų biure šį dokumentą išversti į vokiečių kalbą.

Lietuvos Respublikos piliečiams, nuolat gyvenantiems Vokietijoje, konsulinę pažymą apie asmens teistumą (neteistumą) gali išduoti Lietuvos Respublikos ambasada VFR. Norint gauti konsulinę pažymą apie asmens teistumą (neteistumą) Lietuvos Respublikos ambasadai Berlyne reikia  asmeniškai arba paštu pateikti:
- Užpildytą prašymą dėl dokumentų pareikalavimo;
- Užpildytą prašymą išduoti konsulinę pažymą;
- Užpildytą prašymą dėl dokumentų siuntimo paštu (jei pageidaujama išduotą pažymą gauti paštu);
- Galiojančio Lietuvos Respublikos paso ar asmens tapatybės kortelės kopiją;
-
Sau adresuotą „DIN lang“ (standartinio) dydžio voką su 0,80 euro vertės pašto ženklais.

Siunčiant paštu prašyme išduoti pažymą būtina nurodyti asmeninius kontaktus: adresą, telefono numerius ir elektroninio pašto adresą. Konsulinės pažymos išdavimas gali trukti iki mėnesio.

Konsulinis mokestis už pažymos išdavimą yra 30 EUR. Jei prašymą išduoti konsulinę pažymą pateikiate paštu, prašome iš anksto sumokėti konsulinį mokestį į ambasados banko sąskaitą ir kartu pateikti konsulinio mokesčio apmokėjimą patvirtinantį banko kvitą arba banko pavedimo kopiją.

Pastaba. Jei turite, galite pateikti IRD prie VRM išduotos Įtariamų, kaltinamų ir teistų asmenų žinybinio registro pažymos originalą (tuomet ši pažyma neturi būti pažymėta „Apostille“ ir išvesta į vokiečių kalbą), kurios pagrindu ambasada ir išduos konsulinę pažymą apie asmens teistumą (neteistumą), o jei tokios pažymos neturite, jos pateikti nereikia.

Konsulinė pažyma apie teistumą (neteistumą) išduodama valstybine ir vokiečių (anglų) kalbomis.

Jei per ambasadą pageidaujate gauti tik IRD prie VRM Įtariamų, kaltinamų ir teistų asmenų žinybinio registro pažymą, ambasadai Berlyne turite asmeniškai arba paštu pateikti:
- Užpildytą prašymą dėl dokumentų pareikalavimo;
- Užpildytą prašymą, adresuotą IRD prie VRM, išduoti Įtariamų, kaltinamų ir teistų asmenų žinybinio registro pažymą,
- Užpildytą prašymą dėl dokumentų siuntimo paštu (jei pageidaujama išduotą pažymą gauti paštu);
- Galiojančio Lietuvos Respublikos paso ar asmens tapatybės kortelės kopiją,
- Sau adresuotą didelį voką su 4,05 euro vertės pašto ženklu.

Siunčiant paštu prašyme išduoti pažymą būtina nurodyti asmeninius kontaktus: adresą, telefono numerius ir elektroninio pašto adresą. Konsulinės pažymos išdavimo trukmė 1-1,5 mėn.

Konsulinis mokestis už pažymos pareikalavimą 20 EUR (jei pageidaujate, kad pažyma Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsuliniame departamente būtų patvirtinta konsuline pažyma („Apostille“) reikia papildomai pateikti prašymą dėl pažymos patvirtinimo „Apostille“ bei sumokėti 20 EUR konsulinį mokestį. Jei prašymą išduoti pažymą pateikiate paštu, prašome iš anksto sumokėti konsulinį mokestį į ambasados banko sąskaitą ir kartu pateikti konsulinio mokesčio apmokėjimą patvirtinantį banko kvitą arba banko pavedimo kopiją.

Įtariamų, kaltinamų ir teistų asmenų žinybinio registro pažyma išduodama lietuvių kalba.

Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje

Adresas Charité Str. 9, 10117 Berlynas, Vokietija
Telefonas 030/890681 21
Faksas 030/890 095 93
El. paštas [email protected]
Ambasados sąskaita Nr. 1213883, BLZ 10070000, IBAN DE 63100700000121388300, BIC/SWIFT DEUTDEBBXXX, Deutsche Bank Berlin

Naujienlaiškio prenumerata