Konsulinės pažymos

Sukurta 2015.03.25 / Atnaujinta 2021.08.03 13:28

 

Dėl reikalingų LR ambasados VFR išduodamų konsulinių pažymų prašytume Jūsų parašyti el. laišką LR ambasados VFR Konsuliniam skyriui, adresu: [email protected]

 

 


Pažymų apie šeiminę padėtį išdavimas

Per Lietuvos Respublikos ambasadą Berlyne galima gauti dviejų rūšių pažymas apie šeiminę padėtį (kokios būtent Jums reikia pažymos, prašome teirautis Vokietijos kompetentingoje institucijoje, kurioje planuojate sudaryti santuoką):

1. Ambasados išduodama konsulinė pažyma
Lietuvos Respublikos piliečiams, nuolat gyvenantiems ir ketinantiems sudaryti santuoką  Vokietijoje, ambasada gali išduoti konsulinę pažymą apie šeiminę padėtį vokiečių kalba (Konsularische Bescheinigung über den Familienstand). Ši pažyma išduodama remiantis asmens duomenis, esančiais LR Gyventojų registre.

Dokumentai dėl konsulinės pažymos išdavimo gali būti pateikiami asmeniškai arba siunčiami paštu. Siunčiant dokumentus paštu, prašyme išduoti pažymą būtina nurodyti asmeninius kontaktus: adresą, telefono numerį ir elektroninio pašto adresą. Konsulinė pažyma, pateikus prašymą asmeniškai, paprastai išduodama tą pačią dieną; pateikus prašymą paštu - per savaitę.

Dėl konsulinės pažymos gavimo Ambasadai turite pateikti:
- Užpildytą prašymą išduoti konsulinę pažymą apie šeiminę padėtį;
- Užpildytą prašymą dėl dokumentų siuntimo paštu (jei pageidaujama išduotą pažymą gauti paštu);
- Galiojančio Lietuvos Respublikos paso ar asmens tapatybės kortelės notaro ar jam prilyginto asmens patvirtintą  kopiją;
- Sau adresuotą „DIN lang“ (standartinio) dydžio voką su 0,80 euro vertės pašto ženklu.

Konsulinis mokestis už konsulinės pažymos išdavimą yra 30 EUR. Jei prašymą išduoti konsulinę pažymą pateikiate paštu, prašome iš anksto sumokėti konsulinį mokestį į ambasados banko sąskaitą ir kartu pateikti konsulinio mokesčio apmokėjimą patvirtinantį banko kvitą arba banko pavedimo kopiją.

Konsulinė pažyma apie šeiminę padėtį išduodama vokiečių kalba ir jos nereikia tvirtinti pažyma „Apostille“.

Prašymų formos:
-Prašymas išduoti konsulinę pažymą
-Prašymas dėl dokumento siuntimo paštu

2. Civilinės metrikacijos įstaigos Lietuvoje išduodama pažyma
Svarbu:
šių pažymų prašoma tais atvejais, kai Vokietijos įstaigos reikalauja ne Ambasados išduotos konsulinės pažymos, o Lietuvos įstaigų pažymos, patvirtintos “Apostille“ (tuomet tokias pažymas reikia versti į vokiečių kalbą).

Lietuvos Respublikos piliečiai, nuolat gyvenantys ir ketinantys sudaryti santuoką Vokietijoje ar kitoje trečioje šalyje, prašymus ir dokumentus dėl pažymos, patvirtinančios kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą, išdavimo civilinės metrikacijos įstaigai Lietuvoje gali pateikti per Lietuvos Respublikos ambasadą Berlyne.

Jei per ambasadą pageidaujate gauti civilinės metrikacijos įstaigos išduotą pažymą, patvirtinančią kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą, ambasadai Berlyne turite asmeniškai arba paštu pateikti:
- Užpildytą prašymą dėl dokumentų pareikalavimo;
- Užpildytą prašymą išduoti pažymą, patvirtinančią kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą;
- Užpildytą prašymą dėl dokumentų siuntimo paštu (jei pageidaujama išduotą pažymą gauti paštu);
- Galiojančio Lietuvos Respublikos paso ar asmens tapatybės kortelės notaro ar jam prilyginto asmens patvirtintą  kopiją;
- Sau adresuotą didelį voką (A4 formato) su 4,05 euro vertės pašto ženklais.

Konsulinis mokestis už pažymos, patvirtinančios kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą, pareikalavimą 20 EUR (jei pageidaujate, kad pažyma Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsuliniame departamente būtų patvirtinta pažyma „Apostille“ reikia papildomai pateikti prašymą dėl pažymos patvirtinimo „Apostille“ bei sumokėti 20 EUR konsulinį mokestį).  Jei prašymą išduoti pažymą, patvirtinančią kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą, iš civilinės metrikacijos įstaigos Lietuvoje pateikiate paštu, prašome iš anksto sumokėti konsulinį mokestį į ambasados banko sąskaitą ir pateikti konsulinio mokesčio apmokėjimą patvirtinantį banko kvitą arba banko pavedimo kopiją.

Pažyma, patvirtinanti kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą, surašoma lietuvių kalba ir gali būti tvirtinama pažyma „Apostille“.

Jūsų pateikti dokumentai pažymai, patvirtinančiai kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą, gauti yra perduodami Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Teisės departamento Civilinės metrikacijos skyriui, tai gali užtrukti 1,5-2 mėnesius.

Prašymų formos:
- Prašymas dėl dokumentų pareikalavimo, gavimo ir perdavimo

 - Prašymas dėl dokumento siuntimo paštu

- Prašymas išduoti pažymą, patvirtinančią kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą

- Prašymas patvirtinti pažymą Apostille (pildomas, kai prašoma ne konsulinė pažyma, o Lietuvos civilinės metrikacijos įstaigos išduodama pažyma (lietuvių kalba))

Apie tai, kokios pažymos Jums reikia, ar konsulinės pažymos vokiečių kalba išduotos Lietuvos Respublikos ambasados Berlyne, ar originalios pažymos išduotos civilinės metrikacijos įstaigos Lietuvoje ir patvirtintos pažyma „Apostille“, turite teirautis institucijos, kuriai pateikinėsite šį dokumentą.

Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje
Adresas Charité Str. 9, 10117 Berlynas, Vokietija
Telefonas 030/890681 21/22
Faksas 030/890 095 93
El. paštas [email protected]
Ambasados sąskaita Nr. 1213883, BLZ 10070000, IBAN DE 63100700000121388300, BIC/SWIFT DEUTDEBBXXX, Deutsche Bank Berlin