Ištuokos įtraukimas į apskaitą Lietuvoje (apskaitymas)

Sukurta 2015.03.23 / Atnaujinta 2021.11.18 15:46

Jei išsituokėte Vokietijoje ar kitoje šalyje, turite ištuoką apskaityti ir Lietuvoje.

Per Lietuvos ambasadą Vokietijoje prašymą ir dokumentus dėl nutrauktos santuokos apskaitymo gali pateikti tik Lietuvos piliečiai, nuolatos gyvenantys Vokietijoje ir deklaravę savo išvykimą iš Lietuvos. Jeigu iki šiol savo išvykimo iš Lietuvos nesate deklaravę, tai galėsite padaryti ambasadoje.

Dėl nutrauktos santuokos apskaitymo į Lietuvos ambasadą Berlyne būtina atvykti asmeniškai ir pateikti:

  • Prašymą įtraukti į apskaitą užsienio valstybėje nutrauktą santuoką (žr. Prašymo formą “Ištuokos apskaitymas”).
  • Įsiteisėjusį (rechtskräftig) Vokietijos teismo sprendimą dėl santuokos nutraukimo ir jo vertimą į lietuvių kalbą. Pakanka pateikti teismo sprendimo įžanginės ir rezoliucinės dalies vertimą į lietuvių kalbą (t. y. viso teismo sprendimo versti nebūtina).
  • Galiojantį Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę.
  • Buvusio sutuoktinio asmens dokumento kopiją. Jeigu neturite galimybės jos pateikti, ambasadoje parašysite laisvos formos pareiškimą.
  • Ambasadoje banko kortele reikia sumokėti 30 EUR konsulinį mokestį už dokumentų dėl nutrauktos santuokos įtraukimo į apskaitą priėmimą ir perdavimą.
  • Jei pageidausite gauti Lietuvoje išduotą nutrauktos santuokos akto įrašą liudijantį išrašą, tuomet reikės sumokėti 20 EUR konsulinį mokestį už išrašo pareikalavimą ir pateikti voką su priklijuotais pašto ženklais, kurių bendra vertė yra 4,05 EUR, ir užrašytu Jūsų adresu. Kartu reikės užpildyti prašymą dėl dokumento pareikalavimo ir siuntimo paštu.

SVARBU:

Ambasada turi teisę paprašyti papildomų dokumentų.

Ambasadoje pateikti Jūsų dokumentai dėl nutrauktos santuokos apskaitymo yra perduodami Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Teisės departamento Civilinės metrikacijos skyriui. Jų nagrinėjimas gali užtrukti 1,5-2 mėnesius.

SVARBU:                   

Prašymą įtraukti į apskaitą nutrauktą santuoką ir aukščiau paminėtų dokumentų kopijas taip pat galima pateikti Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigai PAŠTU. Informuojame, kad valstybės rinkliavos dydis už užsienio valstybėje nutrauktos santuokos įtraukimą į apskaitą yra 6 EUR, o nutrauktos santuokos akto įrašą liudijančio išrašo išdavimą – 2,9 EUR. Norint pateikti dokumentus paštu, pirmiausia rekomenduojame susisiekti su Civilinės metrikacijos įstaiga Lietuvoje ir pasikonsultuoti dėl dokumentų pateikimo ir valstybės rinkliavos sumokėjimo tvarkos.

Asmenys, turintys banko Lietuvoje elektroninę bankininkystę, prašymą įtraukti į apskaitą nutrauktą santuoką taip pat gali pateikti per MEPIS sistemą.

Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje
Adresas Charité Str. 9, 10117 Berlynas, Vokietija
Telefonas +49 30 217 840 50
El. paštas [email protected]
Ambasados sąskaitos Nr. Nr. 1213883, BLZ 10070000, IBAN DE 63100700000121388300, BIC/SWIFT DEUTDEBBXXX, Deutsche Bank Berlin.

Prašymų formos

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha