Keliauk saugiai Keliauk saugiai
  Renkuosi Lietuvą Renkuosi Lietuvą
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems
  Ekonominės diplomatijos komanda Ekonominės diplomatijos komanda

  Kaip mus rasti?

  Tel. +49 30 890 6810; Konsulinė informacija: +49 30 217 840 50
  Faksas +49 30 890 681 15
  El. paštas
  • 274530578_318282970325943_792772650471469000_n.jpg RSS Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje skelbia atranką raštvedžio pareigybei užimti Įkelta2022.08.02

   Kviečiame kandidatus, atitinkančius pareigybei keliamus reikalavimus, iki 2022 m. rugpjūčio 26 d. imtinai atsiųsti savo gyvenimo aprašymą (CV) lietuvių kalba ir išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopiją el. pašto adresu [email protected] arba adresu Charitéstr. 9, 10117 Berlin. 

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Vokietijoje »
  • istockphoto-1320149989-612x612.jpg Dėl kelionių ir karantino sąlygų Vokietijoje ir Lietuvoje Įkelta2022.06.03

   INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS IŠ LIETUVOS Į VOKIETIJĄ

   Nuo 2022-06-01 į Vokietiją iš Lietuvos atvykstantiems keliautojams nebetaikomas reikalavimas su savimi turėti ir pateikti COVID-19 testo neigiamą atsakymą arba asmens skiepijimą arba persirgimą COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) įrodančius dokumentus.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Vokietijoje »
  • 52031599620_aeae3a611f_b.jpg Seimo Pirmininkė Berlyne: „NATO turėtų stiprinti kolektyvinę gynybą“ Įkelta2022.04.27

   Balandžio 25-26 d. Bundestago Pirmininkės Bärbel Bas kvietimu Berlyne viešėjo Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

   Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
  • Ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės laiškas pasaulio lietuviams Įkelta2022.03.08

   Dalinamės Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės laišku pasaulio lietuviams, kuriame ji ragina suteikti žinių apie Lietuvos diasporos saugomus leidinius, dokumentus, prisiminimus, vaizdo ir garso medžiagą, susijusius su Lietuvos XX a. okupacijomis. 

  • DSC_4755.jpg Prezidentas Gitanas Nausėda: Lietuva vertina Vokietiją kaip patikimą strateginę partnerę Įkelta2022.02.10

   Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vasario 10 d. su darbo vizitu lankėsi Vokietijoje. Prezidentas susitiko su Vokietijos Prezidentu Franku Walteriu Steinmeieriu bei kartu su Latvijos ir Estijos ministrais pirmininkais – su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu.

   Dvišaliame Lietuvos ir Vokietijos Prezidentų susitikime daugiausiai dėmesio skirta šalių bendradarbiavimui saugumo, gynybos ir ekonomikos srityse aptarti. Prezidentas G. Nausėda akcentavo, kad Lietuva vertina Vokietiją kaip patikimą strateginį partnerį ir dėkojo už Vokietijos indėlį į kolektyvinį rytinio Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) flango saugumą. Pasak Prezidento, Rusijos karinių pajėgų telkimo Baltarusijoje ir prie sienos su Ukraina akivaizdoje, Vokietijos sprendimas dislokuoti Lietuvoje daugiau karių siunčia aiškią vienybės ir solidarumo žinutę visos NATO vardu.

   „Lietuva yra pasirengusi priimti daugiau sąjungininkų pajėgų ir pasirūpinti visa reikiama infrastruktūra ir parama mūsų valstybės teritorijoje. Sąjungininkų pajėgų didinimas mūsų regione – esminis atgrasymo faktorius“, - teigė Prezidentas G. Nausėda.

   Baltijos valstybių vadovų ir Vokietijos kanclerio susitikime daugiausiai dėmesio skirta saugumo situacijai regione -  Rusijos karinių pajėgų telkimui prie sienos su Ukraina ir Baltarusijos teritorijoje bei poreikiui stiprinti NATO atgrasymo ir gynybinius pajėgumus rytiniame aljanso flange.

   Prezidentas akcentavo, kad Lietuvai nerimą kelia ne tik prie Ukrainos telkiamos Rusijos karinės pajėgos, tačiau ir jų didėjanti koncentracija Baltarusijos teritorijoje. Pasak šalies vadovo, sąjungininkų pasiryžimas didinti karines pajėgas rytiniame NATO flange siunčia vienybės ir stiprybės signalą, o taip pat primena apie tai, kad NATO saugumas yra nedalomas.

   Lietuvos Prezidentas, kalbėdamas su Latvijos, Estijos ir Vokietijos Vyriausybių vadovais pabrėžė, kad šiuo metu visi sąjungininkų veiksmai turėtų būti nukreipti į efektyvų atgrasymą. Tai, pasak Prezidento, galėtų būti daroma tiek didinant karines pajėgas regione, tiek  iš anksto numatant galimas sankcijas.

   „Turime sudaryti tokias sąlygas, kad karinė agresija Rusijai kainuotų per brangiai“, - kalbėjo Prezidentas.

   Baltijos šalių vadovai su Vokietijos kancleriu taip pat kalbėjo apie ekonominį šalių bendradarbiavimą, kuriant naujas tiekimo grandines ir pramonės aljansus bei skatinant investicijas.  

   Vizito metu Lietuvos ambasadoje buvo surengta Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos neformali diskusija aktualiais užsienio politikos ir saugumo klausimais su Vokietijos politinės minties centrų atstovais iš: Stiftung Wissenschaft und Politik (Mokslo ir politikos fondas); Deutsche Gesellschaft für Auswärtige Politik (Vokietijos užsienio politikos draugija); European Council on Foreign Relations (Europos užsienio reikalų taryba) ir Zentrum Liberale Moderne (Liberalaus modernumo centro).

   Foto: Robertas Dačkus / LR Prezidento kanceliarija

   Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
  • ap1.jpg Viceministras A. Pranckevičius Berlyne: ES vienybė yra kritiškai svarbi Rusijos ir Kinijos spaudimo akivaizdoje Įkelta2022.02.07

    

   Vasario 2-4 dienomis užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius vizito Berlyne, Vokietijoje, metu kartu su Estijos ir Latvijos užsienio reikalų valstybės sekretoriais dalyvavo politinėse konsultacijose su Vokietija, šios šalies užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus Andreaso Michaeliso kvietimu.

   Susitikimo metu aptarti aktualūs Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos santykių, saugumo situacijos Europoje, susijusios su Rusijos karinių pajėgų telkimu prie Ukrainos sienų, Baltarusijos, ES-Kinijos santykių, ES Rytų partnerystės ir ES plėtros klausimai.

   Viceministras A. Pranckevičius susitikime sakė, kad agresyvi Rusijos politika ir veiksmai kelia grėsmę Europos saugumui, akcentavo visokeriopo Ukrainos palaikymo, o taip pat bendro ES atsako į Kinijos išpuolį prieš Lietuvą ir ES bendrąją rinką svarbą.

   „Kinijos veiksmai daro poveikį visai ES bendrajai rinkai ir ES prekybos politikai. Esama situacija nebėra dvišalė Lietuvos ir Kinijos problema, tai ES-Kinijos klausimas. ES vieninga politika Kinijos atžvilgiu turi būti išreikšta formatu „27+1“. Vidaus rinkos integralumas turi būti apgintas bendromis jėgomis tiek Pasaulio prekybos organizacijoje, tiek ir kuriant  naująjį ES instrumentą prieš ekonominę prievartą“, − susitikimuose akcentavo viceministras A. Pranckevičius.

   Susitikimo su Vokietijos federalinio kanclerio vyresniuoju patarėju ES ir ekonominiams klausimams Jörgu Kukiesu metu aptarti Rusijos ir Ukrainos, Kinijos klausimai. A. Pranckevičius padėkojo už Vokietijos solidarumą ir nuolatinį buvimą Lietuvoje – Vokietija yra ne tik didžiausia investuotoja Lietuvoje, bet ir NATO priešakinių pajėgų batalinio kovinės grupės lyderė.

   Viceministras taip pat susitiko su Vokietijos federalinės ekonomikos ir klimato apsaugos ministerijos parlamentine valstybės sekretore Franziska Brantner, bei su Vokietijos federalinės pramonės ir Vokietijos automobilių pramonės asociacijų, Mercator Kinijos studijų ir Vokietijos tarptautinių ir saugumo reikalų institutų atstovais. Susitikimuose pagrindinis dėmesys skirtas Kinijos vykdomo neteisėto ekonominio spaudimo Lietuvai ir ES klausimui.

   Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
  • 20211207_100520.jpg Vokietijos karininkams įteikti Lietuvos Kariuomenės apdovanojimai Įkelta2021.12.08

   Gruodžio 7 d. Lietuvos ambasadoje Vokietijoje buvo iškilmingai įteikti Lietuvos Kariuomenės Sausumos pajėgų medaliai ,,Už pasižymėjimą“ trims Vokietijos karininkams: fregatos kapitonui Dirk Zimmer, štabo kapitonui Udo Zawidzki ir kapitonui Bernhard Reese. Apdovanojimus įteikė Lietuvos gynybos atašė pulkininkas Tomas Masaitis.

   Juos pasveikinęs ambasadorius Ramūnas Misiulis džiaugėsi, kad galėjo pasinaudoti proga dar kartą padėkoti mūsų artimai sąjungininkei Vokietijai, kuri vadovauja eFP kovinei grupei ir skiria daugiausiai karių, dislokuotų Ruklos bazėje. Bundesveras svariai prisideda prie mūsų regiono saugumo.

   Kariai apdovanoti už ypatingą pasižymėjimą, bei asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos ir Vokietijos gynybinę partnerystę, karinį bendradarbiavimą, bei koordinuojant Lietuvos karių dalyvavimą kariniuose renginiuose Vokietijoje.

   Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha