Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vienoje iškilmingai paminėta Baltijos kelio 30 metų sukaktis

Sukurta 2019.09.11 / Atnaujinta 2019.09.11 13:56
   Vienoje iškilmingai paminėta Baltijos kelio 30 metų sukaktis
   Vienoje iškilmingai paminėta Baltijos kelio 30 metų sukaktis
   Vienoje iškilmingai paminėta Baltijos kelio 30 metų sukaktis

   Rugsėjo 10 dieną Lietuvo ambasada Vienoje drauge su Latvijos bei Estijos diplomatinėmis atstovybėmis iškilmingu renginiu paminėjo Baltijos kelio 30 metų sukaktį.

   „Kiekviena dabartinio taikaus gyvenimo diena yra tarsi šio kelio tęsinys, net jeigu apie tai negalvojame. Bet tam ir reikalingos tokios sukaktys, kurios leidžia prisiminti ištakas ir pajausti, kokie iš tiesų esame, iš kur atėjome, ką pasiekėme. Mes tarsi pasitikriname, ar vis dar esame teisingame kelyje, ar esame ištikimi toms vertybėms, dėl kurių anuomet važiavome į Baltijos kelią. Esame ir būsime dėkingi visiems, kurie jame stovėjo ir kurių širdys tada plakė vienu ritmu“ – iškilmingoje kalboje sakė ambasadorius Donatas Kušlys.

   Renginyje garbės svečiu dalyvavo Austrijos prezidentas Alexanderis Van der Bellenas.  „Uranijos“ kino teatre gausiai susirinkusius užsienio šalių diplomatus, Austrijos institucijų atstovus, akademinę visuomenę bei Austrijoje gyvenančius lietuvius, latvius ir estus taip pat pasveikino Latvijos ir Estijos ambasadoriai.

   Renginio metu buvo pristatytas P. Simm dokumentinis filmas „The Baltic Way”. Filme įamžinti istoriniai vaizdai renginio svečius nukėlė į šią reikšmingą istorijos akimirką, kuomet pasaulis išgirdo stiprios ir bundančios Baltijos žodžius.

   Nuotr. Harald Klemm

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Austrija.jpg

   Spalio 26 dieną ministras Linas Linkevičius Nacionalinės dienos proga pasveikino Austrijos Europos, integracijos ir užsienio reikalų ministrą Alexanderį Schallenbergą.

   Dvišaliai santykiai »
   Prisikeles Kristus2.jpg

   Liepos 24 dieną Lietuvos ambasadoje Austrijoje surengtos ypatingos istorinės, meninės ir kultūrinės reikšmės skulptūros „Prisikėlęs Kristus“ išlydėtuvės į Lietuvą.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »