Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras Neris Germanas susitiko su naująja Portugalijos Respublikos ambasadore

Sukurta 2019.01.16 / Atnaujinta 2019.01.16 17:28
   Viceministras Neris Germanas susitiko su naująja Portugalijos Respublikos ambasadore
   Viceministras Neris Germanas susitiko su naująja Portugalijos Respublikos ambasadore

   Sausio 16 dieną Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su naująja Portugalijos Respublikos ambasadore Lietuvai Rita Laranjinha.

   „Lietuva yra dėkinga Portugalijai, solidariai ir atsakingai NATO sąjungininkei, už jos svarų indėlį į mūsų šalies ir regiono saugumą“, – sakė N. Germanas. Portugalija nuolat dalyvauja NATO oro policijos misijose Baltijos valstybėse. Paskutinį kartą jos karinių oro pajėgų kariai oro erdvės apsaugą Šiauliuose vykdė praėjusių  metų vasarą.

   Susitikime taip pat sutarta, kad  kibernetinis saugumas yra iššūkis abiem šalims, todėl būtų naudinga siekti glaudesnio dvišalio bendradarbiavimo šioje srityje. Taip pat aptartos dvišalio politinio bendradarbiavimo plėtros galimybės, pasikeista nuomonėmis apie Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES derybų eigą, ES kylančius iššūkius ir galimus jų sprendimo būdus.

   Portugalijos Respublikos ambasadorė Lietuvai Rita Laranjinha skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei įteikė sausio 16 dieną. Tai – pirmasis jos paskyrimas ambasadore. Iki paskyrimo diplomatė ėjo Portugalijos užsienio reikalų ministro kabineto vadovo pareigas. Ambasadorė reziduoja Kopenhagoje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Vasario 1 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) sanglaudos draugų grupės aukšto lygio susitikime Bežoje, Portugalijoje. Susitikime bus aptartos besitęsiančios derybos dėl 2021-2027 metų ES daugiamečio biudžeto. Ypatingas dėmesys bus skirtas pasiūlymams mažinti tradicinių politikų (Sanglaudos ir Bendros žemės ūkio politikos) finansavimą.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_1100.jpg

   Sausio 23 dieną Portugalijai akredituotas Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus Lisabonoje susitiko su Portugalijos gynybos ministru João Gomes Cravinho, su kuriuo aptarė aktyvaus dvišalio bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje klausimus.

   Dvišaliai santykiai »