Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras D. Skusevičius pabrėžė sustiprinto bendradarbiavimo su asocijuotais Rytų partneriais saugumo ir gynybos klausimais svarbą

Sukurta 2018.10.10 / Atnaujinta 2018.10.10 10:21
  Viceministras D. Skusevičius pabrėžė sustiprinto bendradarbiavimo su asocijuotais Rytų partneriais saugumo ir gynybos klausimais svarbą

  Spalio 9 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Vilniuje  vykusiame seminare „Rytų partneriai ir Europos saugumas: glaudesnis bendradarbiavimas siekiant įveikti bendrus iššūkius“ pasisakė už sustiprintą ES dialogą su asocijuotaisiais Rytų partneriais Ukraina, Sakartvelu ir Moldova.

  Sesijoje, skirtoje šių 3 Rytų Europos valstybių, su ES sudariusių ir jau kuris laikas įgyvendinančių Asociacijos susitarimus, glaudesniam bendradarbiavimui su ES aptarti D. Skusevičius pažymėjo, kad asocijuotųjų Rytų partnerių statusas ir jų ligšiolinis įdirbis sudaro geras sąlygas bendradarbiavimo su ES saugumo ir gynybos srityje stiprinimui.  

  „Labai vertiname tai, kad mūsų Rytų partneriai jau kurį laiką aktyviai bendradarbiauja su ES saugumo ir gynybos klausimais, taip tik įrodydami, kad jie nėra vien tik saugumo vartotojai, bet, kiek galėdami, prisideda ir prie jo užtikrinimo pastangų. Esame tikri, kad mūsų Rytų partnerių dar didesnis įsitraukimas į ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką gali reikšmingai prisidėti prie visos Europos saugumo, taip pat ES globalių tikslų įgyvendinimo“,  – pažymėjo viceministras.

  Anot viceministro, Lietuva ir toliau aktyviai rems bendradarbiavimą su Rytų partneriais hibridinių grėsmių, kibernetinių iššūkių ir strateginės komunikacijos srityse.

  Susitikime su į renginį atvykusiu ES išorinių veiksmų tarnybos Krizių valdymo ir planavimo direktorato vadovu G. Iklody D. Skusevičius aptarė ES stebėjimo misijos Sakartvele ir ES patariamosios misijos Ukrainoje veiklą, pabrėžė jų stiprinimo svarbą.

  Aukšto lygio seminarą „Rytų partneriai ir Europos saugumas: glaudesnis bendradarbiavimas siekiant įveikti bendrus iššūkius“ spalio 8-10 dienomis surengė Lietuvos Krašto apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su Užsienio reikalų ministerija, Europos išorinių veiksmų tarnyba, Europos Komisija ir Rytų Europos Studijų centru. Į renginį pakviesti 6 Rytų partnerių gynybos viceministrai, ES valstybių narių gynybos ministerijų aukšti pareigūnai, ЕS institucijų atstovai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  47970809337_89658ea5e2_o.jpg

  Gegužės 31 dieną Vilniuje įvyko Rytų partnerystės 10-mečiui skirta Baltijos asamblėjos konferencija „Ar mes galime pasiekti rezultatų? Nustatant Rytų partnerystės kryptį sekantiems dešimčiai metų“, kurioje dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

  Gegužės 14 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Rytų partnerystės 10-mečio aukšto lygio konferencijoje Briuselyje.  Ministras pasisakė sesijoje, skirtoje Rytų partnerystės ateities tikslams.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  tomas_razmus-6784.jpg

  Gegužės 13 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Rytų partnerystės užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.

  Europos Sąjunga »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 13 dieną Briuselyje dalyvaus Rytų partnerystės užsienio reikalų ministrų susitikime, kurio metu kartu su kitais Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ir Rytų partnerystės valstybių užsienio reikalų ministrais aptars ligšiolinius Rytų partnerystės politikos pasiekimus ir diskutuos dėl tolimesnių žingsnių.

  Europos Sąjunga »
  20190408_103536_resized.jpg

  Balandžio 8 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Liuksemburge, kur vyko diskusija dėl Rytų partnerystės politikos pasiekimų ir tolesnių jos tikslų.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
  46711097914_ed2d11287b_h.jpg

  Kovo 21 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitikime su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Danutu Sebastianu Neculaescu aptarė aktualius Rytų kaimynystės ir saugumo politikos klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata