Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministras su naujuoju Turkijos ambasadoriumi aptarė dvišalį bendradarbiavimą

Sukurta 2019.01.17 / Atnaujinta 2019.01.17 17:03

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 17 dieną susitiko su kadenciją pradedančiu Turkijos ambasadoriumi Gökhanu Turanu.

„Lietuva ir Turkija tradiciškai palaiko draugiškus santykius, tikimės, kad mūsų dvišalis bendradarbiavimas įvairiose srityse ir toliau stiprės. Turkija yra viena iš svarbiausių partnerių Šiaurės Atlanto aljanse, atlieka esminį vaidmenį sudėtingame Rytų Viduržiemio ir Juodosios jūros regione“, – sveikindamas naująjį Turkijos ambasadorių sakė ministras L. Linkevičius.

Susitikimo metu buvo aptartos naujos Turkijos ir Lietuvos politinio ir ekonominio bendradarbiavimo galimybės, investicijų ir turizmo skatinimas, garbės konsulatų tinklo plėtra. Ministras pasidžiaugė praėjusiais metais įvykusiais dvišaliais vizitais ir pakartojo Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą Turkijos Prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui atvykti į Lietuvą. Ministras L. Linkevičius su Turkijos ambasadoriumi taip pat aptarė situaciją Artimuosiuose Rytuose bei Ukrainoje, pakartodamas, kad Lietuva labai vertina nuoseklią Turkijos poziciją dėl Ukrainos ir Krymo.

Turkijos ambasadorius Lietuvoje G. Turanas skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei įteikė sausio 9 dieną. Tai – pirmasis jo paskyrimas ambasadoriumi. Iki šio paskyrimo diplomatas ėjo Turkijos užsienio reikalų ministerijos Centrinės Azijos ir Kaukazo departamento direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo G. Turanas yra devintasis Turkijos ambasadorius Lietuvai ir ketvirtasis, reziduojantis Vilniuje. Lietuvos ir Turkijos diplomatiniai santykiai užmegzti 1930 metais, atkurti 1991 metais.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Gruodžio 17 dieną vyko užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio telefoninis pokalbis su Turkijos kolega Mevlütu Çavuşoğlu. Ministrai pasidžiaugė nuolat stiprėjančiais ryšiais tarp abiejų šalių bei sutarė dar labiau sustiprinti bendradarbiavimą, ypač verslo, turizmo, švietimo bei mokslinio bendradarbiavimo ir tarpinstitucinio dialogo ekonominės plėtros klausimais srityse.

Dvišaliai santykiai »
foto01.jpg

Lapkričio 26 dieną Lenkijos ir Lietuvos diplomatinės atstovybės Turkijoje paminėjo poeto, laisvės sekėjo, patrioto ir kosmopolitinio veikėjo Adomo Mickevičiaus 165-ąsias mirties metines.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
Auswaertiges Amtphotothek - 2.jpg

Rugpjūčio 27-28 dienomis Berlyne vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo aptartos ES ir Rusijos santykių perspektyvos bei būdai sumažinti įtampą rytinėje Viduržemio jūros dalyje.

Daugiašaliai santykiai »

Liepos 17 dieną, dėl padėties šiauriniame Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Armėnijos užsienio reikalų ministru Zohrab Mnatsakanyan ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministru Jeyhun Bayramov.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

Kovo 5-6 dienomis  ministras Linas Linkevičius Zagrebe (Kroatijoje) dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) ir neeiliniame ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Gymnich susitikime ministrai aptars ES politiką Rusijos ir Turkijos atžvilgiu. 

Daugiašaliai santykiai »