URM pareiškimas dėl MH17 lėktuvo katastrofos tyrimo
Prisimindama prieš šešerius metus įvykusią lėktuvo MH17 katastrofą, Lietuva solidarizuojasi su aukų artimaisiais ir remia jų bei Nyderlandų vyriausybės pastangas siekti Rusijos atsakomybės už šią tragediją pripažinimo Europos žmogaus teisių teisme, taip pat ir Nyderlandų šiemet pradėtą 4 įtariamųjų teismo procesą. Šios tragedijos kaltininkai turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
Lietuva ragina Rusijos Federaciją pagaliau pripažinti Jungtinio tyrimų komiteto (JTK) pateiktas išvadas apie jos vaidmenį numušant lėktuvą MH17 ir besąlygiškai bendradarbiauti su JTK ir Nyderlandų teismu, kaip tai numato Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucija Nr. 2166.
Malaizijos oro linijų lėktuvas MH17 buvo numuštas 2014 metų liepos 17 dieną virš laikinai okupuotos Ukrainos teritorijos BUK tipo raketa, kuri buvo įvežta iš Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų 53-iosios priešlėktuvinės brigados, dislokuotos netoli Kursko. Katastrofos metu žuvo visi 298 juo skridę asmenys.
Vasario 26 dieną, Ukrainoje pažymint Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dieną, Užsienio reikalų ministerija reiškia tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose. Griežtai smerkiame prieš septynerius metus prasidėjusią ir vis dar besitęsiančią Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei įvykdytą Krymo ir Sevastopolio neteisėtą aneksiją, grubiai pažeidžiant tarptautinės teisės normas.

Vasario 21 dienos vakarą į Užsienio reikalų tarybą atvykę Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai, ambasadoriai bei ES institucijų atstovai, Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, susitiko su Aleksėjaus Navalno štabo vadovu Leonidu Volkovu ir Antikorupcijos fondo vadovu Ivanu Ždanovu.
Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami ES ir Rusijos santykiai, blogėjanti žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare, Honkonge, padėtis, Etiopijoje ir Sudane bei ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje.

Vasario 12 dieną naująjį Rusijos ambasadorių Lietuvoje Aleksejų Isakovą priėmė užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas. Pokalbio metu aptarti aktualūs Lietuvos ir Rusijos dvišalio bendradarbiavimo klausimai.
Vasario 2 dieną Lietuvos iniciatyva Europos Tarybos (ET) bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vadovams buvo išplatinti Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų laiškai, smerkiantys Rusijos teisėsaugos institucijų naudojamą smurtą prieš taikius protestuotojus ir raginantys tarptautinę bendruomenę imtis neatidėliotinų veiksmų, reaguojant į masinius protestuotojų ir žurnalistų sulaikymus Rusijoje.

Sausio 25 dieną ministras Gabrielius Landsbergis Briuselyje (Belgijoje) susitiko su Nyderlandų užsienio reikalų ministru Stefu Bloku. Susitikimo metu aptarta žmogaus teisių padėtis Rusijoje, Baltarusijoje ir Kinijoje, Rytų partnerystės programa bei su teisinės valstybės principų įgyvendinimu susiję klausimai. Susitikimo metu ministrai pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Nyderlandų pozicijos labai artimos daugeliu Europos Sąjungos (ES) vidaus darbotvarkės ir užsienio saugumo politikos klausimų.