Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Su naujuoju Turkijos ambasadoriumi aptarti ekonominiai santykiai ir investicijų skatinimas

Sukurta 2019.01.09 / Atnaujinta 2019.01.09 16:36
  Su naujuoju Turkijos ambasadoriumi aptarti ekonominiai santykiai ir investicijų skatinimas

  Sausio 9 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su naujuoju Turkijos ambasadoriumi Lietuvai Gökhanu Turanu.

  „Lietuva ir Turkija tradiciškai palaiko draugiškus santykius, bendradarbiauja įvairiais klausimais, džiaugiasi stipriais ekonominiais ir kultūriniais ryšiais. Turkija yra populiariausia šalis tarp lietuvių renkantis poilsines keliones, o Lietuva – viena iš populiariausių šalių Turkijos studentams renkantis studijas užsienyje“, – susitikimo metu sakė viceministras N. Germanas.

  Viceministras pastebėjo, kad Turkijos ir Lietuvos ekonominio bendradarbiavimo potencialas dar nėra visiškai išnaudotas. Tikimasi, kad praėjusiais metais pasirašytas atnaujintas Lietuvos ir Turkijos vyriausybių susitarimas dėl investicijų skatinimo ir abipusės apsaugos prisidės prie dvišalių ekonominių santykių plėtros. Bus siekiama, kad pirmasis jungtinis Lietuvos-Turkijos ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis įvyktų 2019 metais.

  Sausio 9 dieną Turkijos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Nuo 1991 metų G.Turanas yra devintasis Turkijos ambasadorius Lietuvai; ketvirtasis - reziduojantis Lietuvoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_5278.jpg

  Sausio 31 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su Turkijos prekybos ministre Ruhsar Pekcan. Susitikime aptarti dvišaliai ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo klausimai, galimybės stiprinti bendradarbiavimą aukštųjų technologijų ir gyvybės mokslų srityse.

  Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
  muge-.jpg

  Lietuvos ambasados Turkijoje kolektyvas kartu su lietuvių bendruomenės atstovais gruodžio 1 dieną Ankaroje dalyvavo tradicinėje kalėdinėje mugėje.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_3064.JPG

  Lapkričio 21 dieną Lietuvos ambasada Turkijoje kartu su Turkijos kelionių agentūrų asociacija organizavo Lietuvos turizmo galimybių pristatymo renginį vietos turizmo įmonėms ir žiniasklaidai. Lietuvos pristatymo renginys buvo transliuojamas gyvai per Turkijos kelionių agentūrų asociacijos, turinčios apie 12 tūkst. narių, televiziją.

  Atstovybių naujienos »

  Spalio 14 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos  Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Liuksemburge, kur diskutuota apie Turkijos veiksmus šiaurės rytų Sirijoje ir Turkijos vykdomus naftos ir dujų gavybos veiksmus išskirtinėje Kipro ekonominėje zonoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  1_2.jpg

  Spalio 10-12 dienomis Ankaroje, Turkijoje, vyksta Lietuvos ambasadorių regioninis susitikimas, kuriame aptariama geopolitinė situacija Juodosios jūros regione, užsienio politikos įvykiai, vertinami Lietuvos interesai ir bendradarbiavimo galimybės šiame regione.

  Ministerijos naujienos »