Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Su naujuoju Čekijos ambasadoriumi aptartas saugumas regione ir bendradarbiavimas Europos Sąjungos klausimais

Sukurta 2018.10.15 / Atnaujinta 2018.10.15 11:49
   Su naujuoju Čekijos ambasadoriumi aptartas saugumas regione ir bendradarbiavimas Europos Sąjungos klausimais
   Su naujuoju Čekijos ambasadoriumi aptartas saugumas regione ir bendradarbiavimas Europos Sąjungos klausimais

   Spalio 15 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su naujuoju Čekijos  ambasadoriumi Vítu Korseltu, kuris tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

   „Lietuva ypač vertina Čekijos reikšmingą indėlį į mūsų šalies ir regiono saugumą, prisijungiant prie Vokietijos vadovaujamų NATO priešakinių pajėgų Lietuvoje. Kitais metais planuojama dar viena (jau trečioji) Čekijos karių pamaina NATO oro policijos misijoje.  Misija bus vykdoma iš Ämari oro bazės Estijoje ir užtikrins saugumą visose trijose Baltijos šalyse“, – sakė viceministras A. Zananavičius.

   Viceministras ir Čekijos ambasadorius sutarė, kad Lietuvą ir Čekija sieja bendri interesai ne tik saugumo, bet ir europinėje darbotvarkėje.  Mūsų šalims naudinga glaudžiai bendradarbiauti dėl ES biudžeto formavimo – 2021-2027 daugiametės finansinės programos. Vykstant deryboms dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES, Lietuvos ir Čekijos bendradarbiavimas svarbus sprendžiant diasporos ir kitus klausimus. Viceministras išreiškė viltį, kad ryšiai tarp mūsų šalių toliau aktyviai vystysis ir stiprės.

   Čekijos ambasadorius Vítas Korseltas pakeitė vasaros pabaigoje kadenciją baigusį ambasadorių Bohumilą Mazáneką.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   89792_3891723cb407e3f777ce055e09c677ea.jpg

   Jau dvyliktus metus iš eilės Šiaurės ir Baltijos šalys Prahoje savo nacionalines dienas minėjo kartu. Gegužės 21 dieną Lietuvos ir kitų šio regiono valstybių ambasadoriai į Čekijos nacionalinės galerijos Parodų rūmus sukvietė gausų Čekijos politikos, verslo, kultūros, visuomenės ir diplomatinio korpuso atstovų būrį.

   Atstovybių naujienos »
   1.jpg

   Lietuvos ambasadorius Čekijoje Edvilas Raudonikis susitikime su Moravijos sostinės Brno mere Marketa Vaňkova aptarė Brno ir Kauno partnerystės vystymo planus.

   Dvišaliai santykiai »
   52779972_2047583311961551_6920687129978732544_o.jpg

   Vasario 20 dieną Lietuvos ambasadorius Prahoje Edvilas Raudonikis dalyvavo Tarptautinių prekybos rūmų Čekijoje organizuotame renginyje „Territorial Workshop Lithuania“, kurio metu kartu su Čekijos ambasadoriumi Vilniuje Vítu Korseltu šalies verslo bendruomenei pristatė verslo ir investicijų galimybes Lietuvoje.

   Dvišaliai santykiai »
   Čekija.jpg

   Vasario 1 dieną Prahoje įvyko iškilminga Čekijos karių pamainos, grįžusios iš Lietuvoje dislokuotų NATO Priešakinių pajėgų, rikiuotė.

   NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »
   87870_caf4206bedda4a4092cb852008cee80b.jpg

   Prahos Karolio universitete, minint prieš penkiasdešimt metų susideginusio, prieš sovietinę okupaciją kovojusio čeko Jano Palacho atminimą, surengta konferencija, skirta jam ir kitiems „gyviesiems fakelams“, tarp jų buvo pristatytas ir Romas Kalanta.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išreiškė užuojautą Čekijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrams  dėl Čekijos anglies kasykloje ketvirtadienį  įvykusio sprogimo, nusinešusio Čekijos ir Lenkijos piliečių gyvybes. Ministras palinkėjo stiprybės aukų artimiesiems, o sužeistiesiems – greičiau pasveikti.

   Naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata