Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Stiprinami Lietuvos ryšiai su Mongolija

Sukurta 2019.05.27 / Atnaujinta 2019.05.27 09:41
   Stiprinami Lietuvos ryšiai su Mongolija
   Stiprinami Lietuvos ryšiai su Mongolija

   Gegužės 22-29 dienomis Mongolijai akredituota Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė lankosi Ulanbatore. Susitikimuose su aukštais Mongolijos vyriausybės pareigunais aptartos tolimesnio šalių bendradarbiavimo perspektyvos užsienio politikos, švietimo, kultūros, sporto, žemės ūkio ir kitose srityse.

   Susitikime su Mongolijos užsienio reikalų viceministre Batmunkh Battsetseg aptartas bendradarbiavimas užsienio politikos srityje, sutarta artimiausiu metu surengti viceministų politines konsultacijas. Pokalbio su Mongolijos švietimo, kultūros, mokslo ir sporto viceministru Ganbayaru Bugdu metu išskirtos abi šalis dominančios bendradarbiavimo sritys, tarp jų – studentų mainai, bendros Lietuvos ir Mongolijos universitetų švietimo programos, bendri mokslinių tyrimų projektai. Taip pat sutarta paskatinti  muziejų, krepšinio federacijų ir Olimpinių komitetų bendradarbiavimą.

   Mongolijos maisto, žemės ūkio ir lengvosios pramonės ministerijos valstybės sekretorius Tumuras-Uya Jambaltserenas pritarė Lietuvos siulymui pasirašyti ministerijų bendradarbiavimo supratimo memorandumą. Finansų ministerijos valstybės sekretoriui Sanjaa Narantsogtui ambasadorė pristatė Lietuvos pasiekimus finansinių technologijų srityje ir bendradarbiavimo galimybes.

   Ambasadorė kartu su Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Gamtos mokslų fakulteto dekanu Saulium Mickevičium susitiko su pagrindinio Mongolijos nacionalinio bei Mokslo ir technologijos universitetų vadovybe. Abiejų universitetų vadovai susidomėjo bendradarbiavimu su VDU ir kitais Lietuvos universitetais.

   Gegužės 23 dieną ambasadorė apsilankė Selenge provincijos sostinėje, kur susitiko Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projekto „Balsai uz pokyčius“ paramos gavėjomis. Pokalbio metu Mongolijos moterys kėlė moterų įgalinimo, smurto šeimoje, šeimų švietimo problemas, džiaugėsi Lietuvos  parama projektams, kalbėjo apie šių metų projekto akcentus.

   Gegužės 26 dieną ambasada dalyvavo „Europos gatvėje“, kurioje buvo pristatytas švietimas, turizmo Lietuvoje galimybės, Mongolijoje igyvendinti vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai projektai.

   Gegužės 27-29 dienomis ambasadorė Ina Marčiulionytė dalyvaus Europos Sąjungos ambasadorių, reziduojančių Ulanbatore ir akredituotų Mongolijai susitikimuose su Mongolijos prezidentu, ministrais, kitais pareigūnais, nevyriausybinių organizacijų atstovais.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   parami workshop res.jpg

   Lietuvos ambasada Pekine 2019 metais sėkmingai įgyvendino tris vystomojo bendradarbiavimo projektus akreditavimo valstybėse – du Mongolijoje ir vieną Mianmare.

   Atstovybių naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Spalio 2-4 dienomis Mongolijai akredituota Lietuvos ambasadorė Ina Marčiulionytė lankėsi šalies sostinėje Ulan Batore. Vizito tikslas – su Mongolijos pareigūnais aptarti Lietuvos ir Mongolijos dvišalių santykių prioritetines sritis, paskatinti Lietuvos maisto produktų eksportą, pristatyti Lietuvos krepšinio federaciją ir susitarti dėl konkretaus bendradarbiavimo.

   Dvišaliai santykiai »