Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Šiaurės Europos konferencijoje aptartas atsparumas grėsmėms

Sukurta 2019.01.18 / Atnaujinta 2019.01.18 10:21
  Šiaurės Europos konferencijoje aptartas atsparumas grėsmėms

  Sausio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Šiaurės ministrų tarybos biure Vilniuje atidarė metinę Šiaurės Europos konferenciją „Pasitikėjimas, bendradarbiavimas ir atsparumas Šiaurės-Baltijos regione“, skirtą regiono klausimams bei iššūkiams aptarti.

  Tradiciškai metų pradžioje rengiamame politikos, akademinės bendruomenės ir ambasadų atstovų susitikime apžvelgiamos regiono saugumo, visuomenės atsparumo propagandai, hibridinių grėsmių ir energetinio saugumo problemos.

  „Atsparumo didinimas yra mūsų bendras reikalas ne tik kovojant su hibridinėmis grėsmėmis, bet ir siekiant išsaugoti mūsų valstybių gerovę bei vakarietiškas vertybes. Visų pirma, būtina didinti visuomenės informuotumą“, – savo kalboje teigė ministras Linas Linkevičius. 

  Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimui skirta konferencija Vilniuje vyksta jau penktą kartą. 2019 metais  šio valstybių formato darbotvarkę koordinuoja Islandija.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20190911_200709.jpg

  Rugsėjo 11-12 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankėsi Reikjavike, kur su kolegomis iš Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Susitikimo metu aptarti visoms regiono šalims aktualūs klausimai: regiono saugumo iššūkiai, kibernetinės ir hibridinės grėsmės, santykiai su Rusija ir Kinija, situacija Ukrainoje, Europos Sąjungos darbotvarkės aktualijos, situacija Arktyje, klimato kaita ir kiti.

  Daugiašaliai santykiai »
  89792_3891723cb407e3f777ce055e09c677ea.jpg

  Jau dvyliktus metus iš eilės Šiaurės ir Baltijos šalys Prahoje savo nacionalines dienas minėjo kartu. Gegužės 21 dieną Lietuvos ir kitų šio regiono valstybių ambasadoriai į Čekijos nacionalinės galerijos Parodų rūmus sukvietė gausų Čekijos politikos, verslo, kultūros, visuomenės ir diplomatinio korpuso atstovų būrį.

  Atstovybių naujienos »