Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Plečiamas Lietuvos vizų centrų tinklas

Sukurta 2019.06.10 / Atnaujinta 2019.06.10 15:55
  Plečiamas Lietuvos vizų centrų tinklas

  Užsienio reikalų ministerija baigė išorės paslaugų teikėjų pasaulinės atrankos procedūras ir birželio 10 dieną sudarė susitarimą dėl bendradarbiavimo priimant prašymus išduoti vizas su „VF Services (UK) Ltd.“.

  Pagal naują susitarimą Lietuvos vizų centrai pradės veikti ir valstybėse, kuriose nėra Lietuvos diplomatinių atstovybių ar konsulinių įstaigų. Planuojama, kad Lietuvos vizų centrai veiks 71 pasaulio valstybėje. Tai turėtų gerokai palengvinti prašymų išduoti Šengeno ar nacionalines vizas užsieniečiams procedūras ir paskatinti juos atvykti į Lietuvą turizmo, verslo ir mokslo tikslais. Bendradarbiavimo susitarimas taip pat  prisidės prie patrauklesnės konkurencingos investicinės aplinkos formavimo Lietuvoje ir geresnio šalies įvaizdžio.

  Susitarimas numato, kad išorės paslaugų teikėjas telefonu, elektroniniu paštu, interneto svetainėje, vizų centrų patalpose teiks bendrą informaciją apie vizos reikalavimus, informuos pareiškėjus apie reikalaujamus patvirtinamuosius dokumentus, rinks duomenis ir priims prašymus išduoti vizas (įskaitant biometrinių identifikatorių rinkimą), perduos dokumentus Lietuvos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai ir, priėmus sprendimą, grąžins juos pareiškėjams. Pateikdamas dokumentus vizų centre valstybėse, kuriose veikia Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos, pareiškėjas mokės papildomą 15,90 eurų aptarnavimo mokestį, o valstybėse, kuriose Lietuvos diplomatinių atstovybių ar konsulinės įstaigų nėra – 30 eurų. Lietuvos valstybės biudžetui vizų centrų veikla papildomai nekainuoja. Visus susitarime numatytus vizų centrus ketinama atidaryti iki 2022 metų.

  Lietuva jau turi bendradarbiavimo su išorės paslaugų teikėju Armėnijoje, Azerbaidžane, Baltarusijoje, Kazachstane, Kinijoje, Rusijoje, Turkijoje ir Ukrainoje praktiką, šiose valstybėse per išorės paslaugų teikėją pateikiama daugiau kaip pusė visų prašymų išduoti vizą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Nuo rugsėjo 21 dienos Lietuva laikinai supaprastins vizų išdavimo tvarką Baltarusijos piliečiams. Įsigalioję pakeitimai reikšmingai supaprastins procedūras persikeliantiems darbuotojams ir jų šeimos nariams. Tai ypač svarbu Baltarusijos įmonėms, kurios nuspręstų perkelti savo verslą į Lietuvą. Kartu šis žingsnis įgyvendina svarbią pagalbos Baltarusijos žmonėms plano dalį.

  Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »