Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Osijeke vyko Baltijos kelio 30-mečiui skirta filmo peržiūra

Sukurta 2019.11.25 / Atnaujinta 2019.11.25 13:00
  Osijeke vyko Baltijos kelio 30-mečiui skirta filmo peržiūra

  Lapkričio 22 dieną, baigdama Baltijos keliui skirtą renginių ciklą, Lietuvos ambasada Kroatijoje Osijeko miesto Slavonijos muziejuje surengė režisierės Lauros Paukštės filmo „Nepakartojamas Baltijos kelias“ peržiūrą. Renginio svečiai taip pat turėjo galimybę susipažinti su Baltijos kelio archyvinių nuotraukų paroda ir pasiklausyti to laikotarpio lietuviškų dainų.

  „Norime, kad kuo daugiau Kroatijos žmonių sužinotų apie unikalų ir nepakartojamą 1989 metų Baltijos kelią – didžiausią iš visų taikių Atgimimo laikotarpio protestų, po kurio netrukus buvo paskelbta nepriklausomybė“, – kalbėjo Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė.

  Plačiau su Lietuvai, Latvijai ir Estijai ypač svarbiu Baltijos keliu susirinkusius supažindino Osijeko Josipo Jurajaus Strossmayerio universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Istorijos departamento dėstytoja Sladžana Josipovič Batorek.

  Slavonijos muziejuje vykusiame renginyje dalyvavo Osijeko miesto ir apskrities savivaldos, akademinės bendruomenės, vietos žiniasklaidos atstovai, muziejaus lankytojai ir miesto svečiai.

  Tai – jau trečias Lietuvos ambasados Kroatijoje surengtas Baltijos keliui skirtas renginys. Spalio 9 dieną jis vyko Zagrebe, o lapkričio 6 dieną – Varaždine.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  200221 Radman Raguckienė2.jpg

  Vasario 21 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zagrebe susitiko su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministru Gordanu Grličiumi Radmanu.

  Atstovybių naujienos »
  111.JPG

  Vasario 12 dieną Zagrebe (Kroatijoje) surengtas lietuviško romano „Kvėpavimas į marmurą“ pristatymas ir susitikimas su knygos autore Laura Sintija Černiauskaite bei į kroatų kalbą knygą išvertusia vertėja Mirjana Bračko.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  DSCF8787.jpg

  Sausio 29 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zagrebe susitiko su Kroatijos prekybos rūmų prezidentu Luka Burilovićiumi, su kuriuo aptarė dvišalės prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo tendencijas.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  059 Filmo pristatymas.JPG

  Sausio 8 dieną Lietuvos ambasadorių klubas kartu su Užsienio reikalų ministerija surengė dokumentinio filmo „Pirmininko Diplomatija. Atkurtos Lietuvos kelias“ pristatymą bei susitikimą su profesoriumi Vytautu Landsbergiu, filmo sumanytoja Gražina Landsbergiene ir filmo režisiere  Agne  Marcinkevičiūte.

  Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  333.jpg

  Gruodžio 30 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė dalyvavo Knino mieste vykusiose Kroatijos antrojo kontingento karių, kurie prisijungs prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje, išlydėtuvėse.

  Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
  191216 Susitikimas su Zagrebo arkivyskupui kardinolu Bozanič2.jpg

  Gruodžio 16 dieną Zagrebe (Kroatijoje) Lietuvos ambasadorė Jūratė Raguckienė susitiko su Zagrebo arkivyskupu metropolitu, kardinolu Josipu Bozaničiumi, su kuriuo aptarė puikius Lietuvos ir Kroatijos santykius, abiejų šalių katalikų ryšius bei bendradarbiavimą įvairiose srityse, kuriose indėlį galėtų turėti katalikų bažnyčia.

  Atstovybių naujienos »