Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

NATO būstinėje – Aljanso plėtros metinėms skirta paroda

Sukurta 2019.03.29 / Atnaujinta 2019.03.29 21:45
   NATO būstinėje – Aljanso plėtros metinėms skirta paroda
   NATO būstinėje – Aljanso plėtros metinėms skirta paroda

   Kovo 28 dieną NATO būstinėje Briuselyje atidaryta paroda, skirta paminėti Aljanso plėtrą po Šaltojo karo pabaigos.

   Renginys surengtas dvylikai šalių (Čekija, Vengrija, Lenkija, Bulgarija, Estija, Latvija, Lietuva, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Albanija, Kroatija) šiais metais švenčiant prisijungimo prie NATO 20-ąsias, 15-ąsias ir 10-ąsias metines. Parodą atidarė ir sąjungininkes pasveikino NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose Gottemoeller.

   Parodoje demonstruojamos iš NATO archyvų gautos šių istorinių dokumentų reprodukcijos: kvietimai prisijungti prie Partnerystės taikos labui programos ir pasirašyti bendradarbiavimo dokumentai, 1995 metais parengta NATO plėtros studija, narystės veiksmų planas, 2014 metais NATO užsienio reikalų ministrų pareiškimas apie Aljanso plėtrą. Taip pat galima pamatyti nuotraukas ir video medžiagą, kurioje užfiksuoti svarbiausi istoriniai momentai, susiję su dvylikos šalių stojimu į prie NATO.

   Lietuva kartu su Bulgarija, Estija, Latvija, Rumunija, Slovakija ir Slovėnija prisijungė prie NATO 2004 metų kovo 29 dieną.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   92713_b8d6446d13db9ffda3e227fb191f1ed7.jpg

   Sausio 28 dieną Rygoje vyko seminaras „Branduolinė energetika ir dabartinė saugumo aplinka hibridinių grėsmių eroje“. Pagrindinis seminaro tikslas buvo supažindinti Latvijos auditoriją su studija apie branduolinės energetikos objektų keliamas grėsmes hibridinių grėsmių kontekste.

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   333.jpg

   Gruodžio 30 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė dalyvavo Knino mieste vykusiose Kroatijos antrojo kontingento karių, kurie prisijungs prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje, išlydėtuvėse.

   Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
   Meeting of the North Atlantic Council at the level of Foreign Ministers-by NATO -2.jpg

   Lapkričio 20 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje, kuris buvo skirtas pasiruošimui artėjančiam NATO lyderių susitikimui, vyksiančiam gruodžio 3 - 4 dienomis Londone, Jungtinėje Karalystėje. NATO užsienio reikalų ministrai aptarė pažangą stiprinant NATO gynybą ir atgrasymą, užtikrinant aukštą pajėgų parengtį, stiprinant gynybą prieš kibernetines atakas ir hibridines grėsmes. Ministrai taip pat aptarė santykius su Rusija, Kinija, ginklų kontrolės politikos ateitį, pasidalijimą gynybos kaštais.

   Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »

   Lapkričio 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.

   Daugiašaliai santykiai »
   71082514_2382483958471483_2703459476475740160_o.jpg

   Rugsėjo 20-22 dienomis Čekijos Ostravos oro uoste vykusių NATO dienų metu  pristatyta Lietuvos kraštovaizdžio nuotraukų paroda „Lietuva ant sparnų“. Unikali paroda eksponuota vieno iš Lietuvos lėktuvų, „Spartan C-27“ viduje. Joje - lietuvių fotografų užfiksuoti vaizdai iš įvairiausių Lietuvos kampelių.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   20190919_113914-2.jpg

   Rugsėjo 19 dieną Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Vokietijos Bundestago tarpparlamentinio bendradarbiavimo su Baltijos valstybėmis grupės delegacija, vadovaujama  grupės pirmininko Aloiso Karlo. Susitikimo metu pasidžiaugta, kad Lietuvos ir Vokietijos santykiai yra ypač geri, intensyvūs ir nuolat stiprėja.

   Dvišaliai santykiai »