Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Ministras su Ukrainos stačiatikių cerkvės atstovais aptarė situaciją Ukrainoje

Sukurta 2019.05.07 / Atnaujinta 2019.05.07 14:30
  Ministras su Ukrainos stačiatikių cerkvės atstovais aptarė situaciją Ukrainoje

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 7 dieną Vilniuje susitiko su Ukrainos stačiatikių cerkvės atstovu tarptautiniams ryšiams Černihovo arkivyskupu Eustratijumi (Zoria) ir Kijevo šv. Mykolo vienuolyno vadovu tėvu Serhijumi Dmitrievu, aptarė situaciją Ukrainoje, planuojamus socialinius bei kultūros projektus.

  Ministras pažymėjo, kad Ukrainos žmonėms kuriant klestinčią ir europietišką Ukrainą, labai svarbus pilietinės visuomenės, taip pat ir bažnyčios vaidmuo. Ministras užtikrino, kad Lietuva ir toliau rems Ukrainos nepriklausomybę, teritorinį vientisumą ir europines reformas.

  Ukrainos stačiatikių cerkvės atstovai informavo apie šiuo metu vykstantį Ukrainos vieningos autokefalinės bažnyčios tarptautinio pripažinimo procesą, pabrėžė, kad parapijų perėjimas į šią bažnyčią turi  būti taikus ir savanoriškas. Tėvas Serhijus Dmitrievas, kuris taip pat vadovauja ir nevyriausybinei organizacijai „Eleos-Ukraine“, vykdančiai socialinės paramos projektus, pristatė pilietinės visuomenės iniciatyvas, skirtas paramai nukentėjusiems nuo karo, vaikų ir jaunimo ugdymui.

  Susitikime dalyvavęs Lietuvos dalininkas, kultūrinių iniciatyvų grupės „Kvadratas“ vadovas Tomas J. Daunora pristatė kuriamą meninę instaliaciją „Ukraina/Įvykių horizontai“, kuri skirta priminti apie Ukrainos kovą už laisvę ir Rusijos agresijos padarinius. Projekto idėja – porceliano bei stiklo instaliacijos jungiamos su tikrais iš mūšio lauko atgabentais objektais – šovinių ir sviedinių gilzėmis, sprogusių minų skeveldromis; meninę instaliaciją lydės ir dokumentinė karo Ukrainoje medžiaga.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų ministerija sveikina neteisėtai Rusijos sulaikytų ir įkalintų Ukrainos piliečių grįžimą namo. Tarp jų - 2018 metų Sacharovo premijos už minties laisvę laureatas režisierius Olehas Sencovas, Krymo totorių aktyvistas Edemas Bekirovas ir kiti politiniai kaliniai, taip pat po 2018 metų agresyvių Rusijos veiksmų Kerčės sąsiauryje sulaikyti 24 Ukrainos jūreiviai. Džiaugiamės kartu su sugrįžusiųjų šeimomis ir linkime jiems kuo greičiau atgauti jėgas.

  Kalbos, pareiškimai »

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino rugpjūčio 29 dieną pareigas pradėjusį eiti Ukrainos užsienio reikalų ministrą Vadymą Prystaiko.

  Dvišaliai santykiai »
  LTUAflags.jpg

  Rugpjūčio 24 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Ukrainos kolegą Pavlo Klimkiną ir visus šalies žmones Nepriklausomybės dienos proga.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_4002.jpg

  Rugpjūčio 2 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Volodymyru Yatsenkivskyiu.

  Dvišaliai santykiai »
  Ministro vizitas Kanadoje 006.jpg

  Liepos 2 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Kanados užsienio reikalų ministre Chrystia Freeland. Ministrai aptarė stiprėjančius dvišalius Lietuvos ir Kanados santykius, augantį šalių ekonominį bendradarbiavimą.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

  Lietuva sveikina tarptautinės olandų vadovaujamos Jungtinės tyrimo komandos (JTK) išvadas ir birželio 20 dieną Nyderlandų prokuratūros pradėtą keturių įtariamųjų, tiesiogiai prisidėjusių prie Malaizijos oro linijų lėktuvo numušimo 2014 metų liepos 14 dieną virš laikinai okupuotos Ukrainos teritorijos, baudžiamąjį persekiojimą. 

  JT Saugumo Taryba » Kalbos, pareiškimai »

  Naujienlaiškio prenumerata