Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras pasveikino Ukrainą nacionalinės dienos proga

Sukurta 2020.08.24 / Atnaujinta 2020.08.24 16:30
  Ministras pasveikino Ukrainą nacionalinės dienos proga

  Rugpjūčio 24 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Ukrainos užsienio reikalų ministrą Dmytro Kulebą.

  Sveikinimo laiške ministras palinkėjo Ukrainai kuo didžiausios sėkmės kovojant su globalia pandemija ir jos padariniais ir pasidžiaugė, kad pandemijos ir tebesitęsiančios Rusijos agresijos akivaizdoje Ukraina tęsia reformų procesą. L. Linkevičius išreiškė įsitikinimą, kad kitais metais Vilniuje vyksiančioje Ukrainos reformų konferencijoje bus pristatyta dar daugiau reformų pasiekimų.

  Laiške pakartota tvirta Lietuvos parama Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui bei šalies Europos ir Euroatlantiniam keliui. L. Linkevičius taip pat pabrėžė liepos mėnesį įkurto trišalio Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos formato  - „Liublino trikampio“  - svarbą koordinuojant pozicijas svarbiais tarptautinės darbotvarkės klausimais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Vasario 26 dieną, Ukrainoje pažymint Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dieną, Užsienio reikalų ministerija reiškia tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose. Griežtai smerkiame prieš septynerius metus prasidėjusią ir vis dar besitęsiančią Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei įvykdytą Krymo ir Sevastopolio neteisėtą aneksiją, grubiai pažeidžiant tarptautinės teisės normas.

  Kalbos, pareiškimai »
  IMG-20210224-WA0019.jpg

  Vasario 24 dieną, tęsdamas vizitą Ukrainoje, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir kitais aukštais šalies pareigūnais.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_0340.JPG

  Vasario 23 dieną ministras Gabrielius Landsbergis Kijeve susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, Ukrainos ortodoksų Bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi ir neteisėtai Rusijoje įkalintų Ukrainos piliečių artimaisiais.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  Susitikimas su UA.jpg

  Vasario 4 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasyliu Bodnaru. Pokalbyje aptartos Lietuvos ir Ukrainos dvišalės darbotvarkės aktualijos, Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos santykiai, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose klausimai.    

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_0408.jpg

  Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvavo antrajame „Liublino trikampio“ formato susitikime, kuris dėl pandemijos vyko nuotoliniu būdu.

  Daugiašaliai santykiai »

  Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvaus „Liublino trikampio“ formato vaizdo konferencijoje.

  Daugiašaliai santykiai »