Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius dalyvavo šventiniame Lietuvos narystės NATO minėjime

Sukurta 2019.03.30 / Atnaujinta 2019.03.30 15:54
   Ministras L. Linkevičius dalyvavo šventiniame Lietuvos narystės NATO minėjime
   Ministras L. Linkevičius dalyvavo šventiniame Lietuvos narystės NATO minėjime
   Ministras L. Linkevičius dalyvavo šventiniame Lietuvos narystės NATO minėjime

   Kovo 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo šventiniame Lietuvos narystės NATO minėjime „15 metų su NATO mes saugūs“, skirtame Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje (NATO) penkiolikos metų sukakčiai.

   „Penkiolika metų valstybės gyvenime tik akimirka, bet Lietuvai šie penkiolika metų buvo lūžio metai, kai įstojome į Aljansą, kuris garantuoja mūsų šaliai ateitį, savarankiškumą, nepriklausomybę ir išdidumą, kurio reikia kiekvienam žmogui ir valstybei. Bet laisvė nėra savaime suprantama, ji – sunkiai iškovota, todėl šiandien  mes geriau suprantame Sakartvelą, Ukrainą ir kitas šalis, kuris kovoja dėl savo nepriklausomybės ir išdidumo“, - pabrėžė ministras, sveikindamas susirinkusius.

   Drauge su sąjungininkėmis Lietuva prisideda prie Aljanso tikslų ginti savo nares, užtikrinti tarptautinį saugumą, skleisti stabilumą. Tam reikalingi stiprūs gynybiniai pajėgumai, kurie yra nuolat modernizuojami. Lietuva prisideda prie visų Aljanso  esminių tikslų įgyvendinimo: kolektyvinės gynybos, krizių valdymo operacijų, stabilumo plėtros iniciatyvų Aljanso Rytinėje ir Pietinėje kaimynystėje.

   Lietuvos įstojimo į NATO data yra 2004-ųjų metų kovo 29-oji, šią dieną Vašingtone buvo deponuoti Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštai. Kartu su Lietuva į NATO įstojo dar 6 valstybės –  Estija, Latvija, Bulgarija, Rumunija, Slovakija ir Slovėnija.

   Nuotraukos: Robertas Dačkus

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Birželio 12 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Tarptautinės koalicijos Saheliui konferencijoje, kurioje pabrėžė poreikį tarptautinei bendruomenei aktyviau koordinuoti pastangas, stiprinant saugumą ir stabilumą regione. Pastaruoju metu padėtis Sahelio regione sparčiai prastėjo, dėl džihadistų išpuolių apie 1 milijonas gyventojų tapo pabėgėliais, regionui gresia plataus masto humanitarinė krizė.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »