Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius dalyvavo konferencijoje „Lietuva ir Vokietija: kuriame Europos ateitį kartu”

Sukurta 2018.12.18 / Atnaujinta 2018.12.18 14:20

Gruodžio 17 dieną Lietuvos ir Vokietijos forumas kartu su Užsienio reikalų ministerija, Vytauto Didžiojo universitetu ir Vilniaus politikos analizės institutu surengė konferenciją „Lietuva ir Vokietija: kuriame Europos ateitį kartu”.

Prezidentūroje vykusioje diskusijoje aptarta abiejų šalių dvišalio bendradarbiavimo dabartis ir perspektyvos,  pasikeista nuomonėmis apie Europai kylančius iššūkius ir būdus, kaip juos spręsti.

„Šiandien Vokietija – viena pagrindinių Lietuvos sąjungininkių ES ir NATO. Palaikomi glaudūs aukšto lygio politiniai kontaktai, intensyviai palaikome ryšius ekonomikos, gynybos srityse“, – sveikindamas konferencijos dalyvius, sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

L. Linkevičius, įvertindamas besiklostančią tarptautinę padėtį bei dabartinius iššūkius, paragino abi šalis labiau telkti jėgas bendrai stiprinant visuomenių atsparumą kovoje su dezinformacija, propaganda ir manipuliacija visuomenės nuomone, kurių tikslas – diskredituoti Vakarų demokratines vertybes.

Renginyje taip pat dalyvavo Vokietijos federalinės Heseno žemės parlamento pirmininkas Norbert Kartmann, Vokietijos Europos Parlamento narys Reinhardt Bütikofer, Vokietijos ir Lietuvos forumo prezidentas Joachim Tauber, Lietuvos krašto apsaugos ir energetikos ministrai, Seimo nariai, Lietuvos ir Vokietijos verslo bei žiniasklaidos atstovai.

Lietuvos ir Vokietijos forumas buvo įsteigtas 2005 metais Lietuvos užsienio reikalų ministerijos iniciatyva, siekiant plėtoti tiesioginius ryšius, prisidėti prie abiejų valstybių dvišalių santykių stiprinimo ir platesnės Europos kūrimo.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_7044.jpg

Rugsėjo 11 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevčius priėmė naująjį Vokietijos  ambasadorių Mattiasą Peterį Sonną, kuris tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus prezidentui Gitanui Nausėdai.

Dvišaliai santykiai »
_MG_3326.JPG

Birželio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kadenciją baigiančia Vokietijos ambasadore Lietuvoje Angelika Viets.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
190521_KBER_PHT001.jpg

Gegužės 21 dieną Hamburge vyko tradicinis Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu buvo aptarti saugumo, Europos Sąjungos (ES) ateities ir jos santykių su Rytų kaimynėmis aktualijos, regioninio bendradarbiavimo problemos.

Daugiašaliai santykiai »

Gegužės 21 dieną Hamburge, Vokietijoje, vyks trijų Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu bus aptariami saugumo politikos iššūkiai, Europos Sąjungos aktualijos (Europos Parlamento rinkimai, daugiametė finansinė perspektyva) ir regioninio bendradarbiavimo, įskaitant Rytų partnerystę, Trijų jūrų iniciatyvą, 17+1 formatą klausimai.

Daugiašaliai santykiai »
89017_bec3feecdefb8e1b456b5629fe85c92f.jpg

Kovo 25 dieną Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Jonas Semaška ir Lietuvos garbės konsulas Badeno-Viurtembergo federalinėje žemėje prof. dr. Wolfgangas von Stettenas Kiuncelzau mieste, Vokietijoje, atidarė parodą „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948“.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
20190223_Vasario16gimnazija.jpg

Vasario 23 dieną Ministras lankėsi ilgiausiai užsienyje veikiančioje lietuviškoje Vasario 16-osios gimnazijoje, kur susitiko su Vokietijos lietuvių bendruomenės ir gimnazijos atstovais bei dalyvavo Valstybės atkūrimo proga surengtame renginyje. Taip pat įvyko ministro susitikimas su Lietuvos garbės konsulais Vokietijoje.

Dvišaliai santykiai » Užsienio lietuviai »

Naujienlaiškio prenumerata