Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius dalyvaus ESBO užsienio reikalų ministrų susitikime

Sukurta 2019.12.04 / Atnaujinta 2019.12.04 16:26

Gruodžio 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Bratislavoje (Slovakijoje) vyksiančioje kasmetinėje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos sesijoje, kurioje bus apžvelgiama ir vertinama organizacijos veikla sprendžiant pagrindinius saugumo iššūkius ESBO erdvėje.

Pastaraisiais metais ESBO Ministrų Taryboje daugiausia dėmesio susilaukia besitęsianti Europos saugumo krizė, kurią paskatino Rusijos agresija prieš kaimynines valstybes. Taip pat aptariami iššūkiai, susiję su ESBO erdvėje stiprėjančiomis grėsmėmis Europos saugumo architektūrai ir žmogaus teisių ir pamatinių laisvių apsaugai.

Ministrų plenarinėje sesijoje L. Linkevičius perskaitys nacionalinį pranešimą. Ministrų Tarybos paraštėse taip pat rengiama JAV inicijuota diskusija apie hibridines grėsmes ir Ukrainos bei bendraminčių valstybių organizuojamas renginys, kuriame dalyvaus Ukrainos režisierius Olegas Sentsovas ir žurnalistas Romanas Sushchenko.

Ministrų Tarybos metu taip pat planuojama paskelbti bendrą Sakartvelo draugų grupei priklausančių šalių ministrų pareiškimą apie padėtį Sakartvele ir NATO valstybių sąjungininkių  pareiškimą apie svarbiausius iššūkius Europos saugumui.

Šiais metais ESBO pirmininkauja Slovakija, 2020 metais pirmininkavimą perims Albanija.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
ESBO MT.jpg

Gruodžio 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Bratislavoje (Slovakijoje) Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos susitikime akcentavo, kad ESBO regione svarbiausiu saugumo iššūkiu išlieka besitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą ir kitas kaimynines valstybes.

Daugiašaliai santykiai »