Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius atsisveikino su Turkijos ambasadore

Sukurta 2018.11.27 / Atnaujinta 2018.11.27 16:04
  Ministras L. Linkevičius atsisveikino su Turkijos ambasadore

  Lapkričio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kadenciją baigiančia Turkijos ambasadore Aydan Yamancan. Susitikimo metu ministras padėkojo ambasadorei už jos darbą skatinant dvišalius santykius ir gražias iniciatyvas pristatant Turkijos kultūrą Lietuvos visuomenei.

  Ambasadorė pasidžiaugė šiemet įvykusiais dvišaliais užsienio reikalų ministrų susitikimais per vizitus Turkijoje ir Lietuvoje, taip pat augančiomis ekonominio bendradarbiavimo ir investicijų apimtimis. A. Yamancan pažymėjo ir tiesioginių kontaktų tarp Turkijos ir Lietuvos žmonių svarbą – Turkija ilgus metus išlieka viena iš populiariausių lietuvių pasirenkamų kelionių krypčių, pastaraisiais metais suaktyvėjo ir akademiniai mainai.

  Ambasadorė Aydan Yamancan yra aštuntoji Turkijos ambasadorė Lietuvai po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. 1930 metų rugsėjo 17 dieną buvo pasirašyta Lietuvos ir Turkijos Draugingumo sutartis, o 1991 metų rugsėjo 3 dieną šalys atkūrė diplomatinius santykius.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Kovo 5-6 dienomis  ministras Linas Linkevičius Zagrebe (Kroatijoje) dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) ir neeiliniame ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Gymnich susitikime ministrai aptars ES politiką Rusijos ir Turkijos atžvilgiu. 

  Daugiašaliai santykiai »
  111.JPG

  Vasario 25 dieną Ankaroje vyko Turkijos žurnalistų asociacijos organizuota diskusija apie dezinformaciją. Lietuvos ir Turkijos žurnalistai pasidalino savo patirtimi apie dezinformacijos ir klaidingų žinių plitimą bei būdais su tuo kovoti.

  Atstovybių naujienos »
  DSC_5278.jpg

  Sausio 31 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su Turkijos prekybos ministre Ruhsar Pekcan. Susitikime aptarti dvišaliai ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo klausimai, galimybės stiprinti bendradarbiavimą aukštųjų technologijų ir gyvybės mokslų srityse.

  Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
  muge-.jpg

  Lietuvos ambasados Turkijoje kolektyvas kartu su lietuvių bendruomenės atstovais gruodžio 1 dieną Ankaroje dalyvavo tradicinėje kalėdinėje mugėje.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_3064.JPG

  Lapkričio 21 dieną Lietuvos ambasada Turkijoje kartu su Turkijos kelionių agentūrų asociacija organizavo Lietuvos turizmo galimybių pristatymo renginį vietos turizmo įmonėms ir žiniasklaidai. Lietuvos pristatymo renginys buvo transliuojamas gyvai per Turkijos kelionių agentūrų asociacijos, turinčios apie 12 tūkst. narių, televiziją.

  Atstovybių naujienos »

  Spalio 14 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos  Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Liuksemburge, kur diskutuota apie Turkijos veiksmus šiaurės rytų Sirijoje ir Turkijos vykdomus naftos ir dujų gavybos veiksmus išskirtinėje Kipro ekonominėje zonoje.

  Daugiašaliai santykiai »