Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti

Sukurta 2020.11.26 / Atnaujinta 2020.11.26 08:44
   Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti
   Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti
   Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti
   Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti

   Lapkričio 25 dieną Maskvoje (Rusijoje) vyko apskritojo stalo diskusija „1920 m. Taikos sutartis tarp Sovietų Rusijos ir Lietuvos“, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties pasirašymo bei Lietuvos diplomatinės atstovybės įkūrimo Maskvoje šimtmečiui paminėti.

   „Prieš šimtą metų pasirašyta Taikos sutartis yra vienas iš tų įvykių, kurie palieka teigiamų prisiminimų, nepaisant to, kad Lietuvos ir Rusijos istorija turėjo įvairių etapų“, – teigė Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas. Ambasadorius pabrėžė, kad praeitis priimama tokia, kokia buvo – su teigiamais ir neigiamais akcentais.

   Diskusijoje, kuri vyko gyvai ir nuotoliniu būdu, dalyvavo tematikos specialistai ir istorikai iš Rusijos, Lietuvos bei Lenkijos. Diskusijos metu buvo aptartas istorinis kontekstas ir tarptautinė padėtis Taikos sutarties sudarymo metu, derybų eiga, sutarties pasirašymas ir reikšmė, taip pat istorinės atminties apie šį įvykį formavimas.

   Dvišalės Lietuvos ir Rusijos istorikų komisijos sprendimu, renginį organizavo Lietuvos ambasada Rusijoje, Visuotinės istorijos institutas prie Rusijos Mokslų akademijos ir Lietuvos istorijos institutas. Diskusiją moderavo Lietuvos istorijos instituto direktorius, habil. dr. Alvydas Nikžentaitis ir Rusijos mokslų akademijos akademikas, istorijos mokslų daktaras Aleksandras Čubarjanas.

   Visi, pageidaujantys pažiūrėti apskritojo stalo vaizdo įrašą, tai gali padaryti „Youtube“ svetainėje: https://youtu.be/kVYS7L4HGF0

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Vasario 26 dieną, Ukrainoje pažymint Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dieną, Užsienio reikalų ministerija reiškia tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose. Griežtai smerkiame prieš septynerius metus prasidėjusią ir vis dar besitęsiančią Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei įvykdytą Krymo ir Sevastopolio neteisėtą aneksiją, grubiai pažeidžiant tarptautinės teisės normas.

   Kalbos, pareiškimai »
   _DSC3605.jpg

   Vasario 21 dienos vakarą į Užsienio reikalų tarybą atvykę Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai, ambasadoriai bei ES institucijų atstovai, Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, susitiko su Aleksėjaus Navalno štabo vadovu Leonidu Volkovu ir Antikorupcijos fondo vadovu Ivanu Ždanovu.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami ES ir Rusijos santykiai, blogėjanti žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare, Honkonge, padėtis, Etiopijoje ir Sudane bei ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   DSC_1197.jpg

   Vasario 12 dieną naująjį Rusijos ambasadorių Lietuvoje Aleksejų Isakovą priėmė užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas. Pokalbio metu aptarti aktualūs Lietuvos ir Rusijos dvišalio bendradarbiavimo klausimai.

   Dvišaliai santykiai »

   Vasario 2 dieną Lietuvos iniciatyva Europos Tarybos (ET) bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vadovams buvo išplatinti Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų laiškai, smerkiantys Rusijos teisėsaugos institucijų naudojamą smurtą prieš taikius protestuotojus ir raginantys tarptautinę bendruomenę imtis neatidėliotinų veiksmų, reaguojant į masinius protestuotojų ir žurnalistų sulaikymus Rusijoje.

   Daugiašaliai santykiai »
   {0839B055-10CB-564A-A196-06AAA49A1612}.jpg

   Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta ES reakcija dėl Aleksėjaus Navalno įkalinimo, COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims klausimas, santykiai su naująja JAV administracija, situacija Venesueloje, Honkonge, kitos užsienio politikos aktualijos.

   Daugiašaliai santykiai »