Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos užsienio reikalų viceministras viešėjo Kazachstane

Sukurta 2018.10.15 / Atnaujinta 2018.10.17 09:24
   Lietuvos užsienio reikalų viceministras viešėjo Kazachstane
   Lietuvos užsienio reikalų viceministras viešėjo Kazachstane
   Lietuvos užsienio reikalų viceministras viešėjo Kazachstane

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius spalio 15 dieną Astanoje susitikime su Kazachstano užsienio reikalų ministru Kairatu Abdrachmanovu aptarė intensyvėjančius abiejų šalių tarpusavio ryšius, dvišalių santykių perspektyvas, pastarojo meto teigiamus pokyčius Vidurinės Azijos regione bei padėkojo už paramą „Misijos Sibiras 2018“ ekspedicijos į Kazachstaną dalyviams.

   Konsultacijose su  Kazachstano užsienio reikalų ministro pavaduotoju Romanu Vasilenka aptarti politiniai ir ekonominiai santykiai, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose ir daugiašaliuose forumuose, daug dėmesio skirta  Kazachstano ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo klausimams.

   „Džiaugiamės glaudžiais ryšiais tarp Lietuvos ir Kazachstano. Mes matome didelį potencialą plėtoti bendradarbiavimą ne tik tradicinėse bendradarbiavimo srityse, tokiose kaip transportas, energetika ar prekyba. Esame pasirengę dalintis Lietuvos ekspertinėmis žiniomis, ypač ekonomikos liberalizavimo, standartų diegimo, švietimo, IT, finansinių technologijų, inovacijų srityse“, – pažymėjo D. Skusevičius.

   Pašnekovai teigiamai įvertino 2018 metų gegužės mėnesį pradėtus vykdyti tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Astanos ir sutarė dar labiau išnaudoti bendradarbiavimo galimybes turizmo srityje.

   Kazachstanas yra svarbus ekonominis Lietuvos partneris Vidurinės Azijos regione. Šalių ekonominiai ryšiai nuosekliai auga – per pastaruosius penkerius metus Lietuvos ir Kazachstano prekybos apimtys padidėjo pusantro karto, ir 2017 metais siekė 1,37 mlrd. eurų. Šalys bendradarbiauja transporto, logistikos, statybų medicinos, švietimo ir kitose srityse.

   Spalio 16 dieną užsienio reikalų viceministras susitiko su Karagandos lietuvių bendruomenės pirmininku, Lietuvos garbės konsulu Karagandoje Vitalijumi Tvarijonu, nuvyko į buvusių lagerių vietas ir aplankė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių kapavietes Karagandos apylinkėse – Dolinkoje ir Spaske, kur vyko „Misijos Sibiras 2018“ ekspedicija. Misija šiemet aplankė lietuvių kalinimo ir tremties vietas Karagandos, Džezkazgano ir Balchašo apylinkėse Kazachstane.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   01.jpg

   Rugsėjo 14 dieną Džeskasgane, Kazachstane, buvo atidarytas rekonstruotas memorialas Kengyro lagerio sukilimo aukoms atminti.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   02.jpg

   Rugsėjo 11 dieną Nur Sultano nacionalinėje akademinėje bibliotekoje atidaryta paroda „Lietuviai Kengyro sukilime. 1954 m. gegužės 16 – birželio 26 d.“ Paroda skirta prieš 65 metus Kengyro lageryje kilusiam sukilimui, kurio metu kaliniams pavyko perimti lagerio valdymą ir išlaikyti jį daugiau kaip 40 dienų.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Ambasadorius su Prezidentu.jpg

   Gruodžio 12 dieną Lietuvos ambasadorius Gintautas Vasiulis įteikė skiriamuosius raštus Kazachstano Respublikos prezidentui Nursultanui Nazarbajevui.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_2930.JPG

   Lapkričio 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Kazachstano Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Viktoru Temirbajevu, kuris spalio 24 dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

   Naujienlaiškio prenumerata