Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus

Sukurta 2019.06.14 / Atnaujinta 2019.06.14 09:00
   Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus
   Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus
   Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus

   Birželio 13 dieną Vilniuje surengtos Lietuvos ir Estijos konsultacijos Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais, kurioms vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius ir Estijos užsienio reikalų viceministras Matti Maasikas.

   Susitikime aptarti aktualiausi ES darbotvarkės klausimai, tarp jų derybos dėl naujosios ES daugiametės finansinės programos, ES strateginė darbotvarkė 2019-2024 metams, paskyrimai į ES vadovų postus, klimato kaita, kova su dezinformacija bei ES plėtra. Viceministrai sutarė, kad Lietuvos ir Estijos pozicijos yra labai artimos, todėl būtina glaudžiai bendradarbiauti ginant abiejų šalių interesus.

   ES Strateginės darbotvarkės 2019-2024 metams klausimu, kuri turėtų būti patvirtinta Europos Vadovų Taryboje birželio 20-21 dieną, Lietuva, Latvija ir Estija pateikė bendrus pasiūlymus, kuriuose identifikuoti 3 pagrindiniai prioritetai: inovatyvi skaitmeninė Europa – tai pramonės modernizacija, skaitmeninės technologijos, investicijos į mokslinius tyrimus ir mokymąsi; įtrauki ir įsitraukusi Europa – tai vidaus rinkos tolesnis gilinimas, įskaitant ir paslaugų sektorių, taisyklėmis pagrįsta tarptautinė prekyba, sanglauda, transporto ir energetikos jungtys; saugi ir atspari Europa – tai atsakas į hibridines ir kibernetines grėsmes bei dezinformaciją, energetinis saugumas, ambicinga ES kaimynystės politika.

   Viceministras A. Zananavičius pabrėžė, kad svarbiausia išlaikyti ES patikimumą.  Jau priimtų įsipareigojimų vykdymas yra būtinas, tiek ES vidaus politikoje – vidaus rinkos užbaigimas, sanglauda, tiek ir pasauliniu mastu – atsakas į klimato kaitą, ES duotų pažadų vykdymas toms kaimyninėms valstybėms, kurios laikosi europinių vertybių ir vykdo savo įsipareigojimus mums.

   Viceministrai sutarė, jog naujoji daugiametė finansinė programa turi būti tinkamai subalansuota, todėl bendromis jėgomis toliau bus siekiama sąžiningo sprendimo dėl sanglaudos politikos finansavimo, vienodų konkurencinių sąlygų mūsų šalių ūkininkams užtikrinimo dalyvaujant ES bendroje rinkoje. Tuo pačiu itin svarbu užsitikrinti pakankamą finansavimą tokiems projektams, kaip Rail Baltica ir elektros tinklų sinchronizacija.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_0639.jpg

   Birželio 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančia Estijos ambasadore Lietuvai Jana Vanaveski.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_20200616_154150.jpg

   Birželio 16 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje atnaujinti pasiūlymai dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos (DFP) ir dėl 750 mlrd. eurų apimties Europos ekonomikos gaivinimo priemonės, dėl kurių birželio 19 dieną diskutuos ir ES vadovai.

   Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
   reopen.png

   Birželio 15 dieną pradėjo veikti svetainė „Re-open EU“ („Vėl atsiverianti ES”), padėsianti Europos Sąjungos (ES) piliečiams greitai rasti  informaciją apie juos dominančią šalį, COVID-19 situaciją joje, visuomenės saugumą ir sveikatos protokolus bei informaciją apie poilsio paslaugas ir maitinimo įstaigas ES šalyse.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_8636.JPG

   Birželio 15 dieną ministro Lino Linkevičiaus kvietimu Baltijos šalių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai Vilniuje aptarė tarpusavio bendradarbiavimą ir dėl Covid-19 pandemijos įvestų apribojimų lengvinimo veiksmus.

   Daugiašaliai santykiai »

   Birželio 15 dieną Vilniuje vyks Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu bus aptartas šalių bendradarbiavimas ir veiksmų derinimas toliau lengvinant dėl COVID-19 įvestus apribojimus bei Lenkijos prisijungimas prie Baltijos valstybių laisvo asmenų judėjimo erdvės.

   Daugiašaliai santykiai »

   Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga skelbia konkursą „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos tematika“. Konkurso tikslas – skatinti studentus domėtis ir gilinti kompetenciją Europos Sąjungos (ES) klausimais.

   Ministerijos naujienos »