Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Nepalo prezidentei

Sukurta 2019.08.13 / Atnaujinta 2019.08.13 17:08
    Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Nepalo prezidentei

    Rugpjūčio 12 dieną Lietuvos ambasadorius Julius Pranevičius įteikė skiriamuosius raštus Nepalo prezidentei Bidyai Devi Bhandari. Po prezidento rūmuose surengtos ceremonijos buvo aptartos galimybės intensyviau plėtoti šalių ekonominius, politinius ir kultūrinius ryšius.

    Ambasadorius J. Pranevičius informavo prezidentę apie ypatingą Lietuvos ir Nepalo ryšį – lietuvių kalbą – turinčią panašumų su nepaliečių kalba.

    Vizito Nepale metu ambasadorius taip pat susitiko su Nepalo užsienio reikalų, pramonės, prekybos ir išteklių ministrais, finansų viceministru. Susitikimų metu aptarti dvišaliai politiniai ir ekonominiai santykiai, sutarta, kad reikia ieškoti potencialių nišų ekonominio bendradarbiavimo skatinimui. Ambasadorius pristatė Lietuvos galimybes kibernetinio saugumo, finansinių technologijų, inovatyvių technologijų, logistikos ir kitose srityse. Lietuva taip pat yra pasirengusi pasidalinti savo reformų patirtimi su Nepalo institucijomis.

    Julius Pranevičius yra antrasis Lietuvos ambasadorius Nepalui, reziduoja Indijos sostinėje Delyje. Lietuva ir Nepalas diplomatinius santykius užmezgė 2005 metų vasario 8 dieną.