Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva UNESCO pabrėžia žurnalistų saugumo ir informacinio raštingumo svarbą

Sukurta 2018.10.09 / Atnaujinta 2018.10.09 13:07
  Lietuva UNESCO pabrėžia žurnalistų saugumo ir informacinio raštingumo svarbą

  UNESCO Vykdomosios tarybos sesijoje, kuri Paryžiuje vyksta spalio 3-17 dienomis, Lietuva ypatingą dėmesį skiria žiniasklaidos ir išraiškos laisvės, žurnalistų saugumo temoms.

  „Nors žurnalistų saugumą apibrėžiantys teisės aktai per pastarąjį dešimtmetį buvo patobulinti, vis dar susiduriame su iššūkiu įgyvendindami tarptautines normas šioje srityje, tai ypač matoma, kai kalbame apie vietos žiniasklaidos darbuotojų ir moterų žurnalisčių saugumą“, – pažymėjo nuolatinė atstovė prie UNESCO, ambasadorė Irena Vaišvilaitė pareiškime, kurį perskaitė  spalio 9 dieną.

  Ambasadorė priminė Vykdomosios tarybos sesijos dalyviams, kad po poros savaičių, spalio  24-25 dienomis Kaune vyks UNESCO konferencija apie medijų ir informacinį raštingumą, joje bus kalbama apie kovą su dezinformacija, netikromis naujienomis ir propaganda.

  I. Vaišvilaitė pabrėžė, kad Lietuva remia UNESCO generalinės direktorės pastangas pagerinti šios Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos veiklą, ir įvykdžius strateginę pertvarką padaryti ją veiksmingesnę. Pasak ambasadorės, svarbu išlaikyti ryškų ekspertų vaidmenį sprendžiant UNESCO klausimus.

  Lietuva palaiko UNESCO pastangas siekti lyčių lygybės, skatinti moterų ir mergaičių įgalinimą. Ambasadorė pažymėjo poreikį siekti, kad tolygios investicijos į švietimą skatintų tvarų ekonomikos augimą, teigiamai įvertino pastangas didinti UNESCO vaidmenį tarptautinėje arenoje, ypač pastarojo meto pavyzdžius – Partnerių forumą bei Irako miesto Mosulo atkūrimo iniciatyvą.

  Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija yra specializuota agentūra, kurią Jungtinių Tautų Organizacija įkūrė 1945 metais. Lietuva į UNESCO priimta 1991 metais.  2015-2019 metais Lietuva yra UNESCO vadovaujančios institucijos – Vykdomosios tarybos – narė.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  0.jpg

  Kovo 28 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengtame specialiame susitikime Lietuvos nuolatinė atstovė ambasadorė Irena Vaišvilaitė beveik trisdešimties šalių vardu išreiškė UNESCO valstybių narių susirūpinimą dėl vis blogėjančios padėties Kryme. Ambasadorė I. Vaišvilaitė perskaitė bendrą pareiškimą, kuriame pabrėžė prisijungusių šalių paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenumui bei paragino Rusiją laikytis tarptautinių įsipareigojimų.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  20190318_181119.jpg

  Lietuvos nuolatinė atstovybė prie UNESCO kovo 18 dieną dalyvavo Tarptautinės frankofonijos dienos proga UNESCO būstinėje Paryžiuje surengtoje skonių šventėje.  Lietuvos stende pristatytas kulinarinio paveldo statusą turintis šakotis ir lietuviškas kietasis sūris.

  Atstovybių naujienos »
  20190315_081247 (002).jpg

  Kovo 14 dieną iškilmingos ceremonijos Paryžiuje, UNESCO būstinėje, metu nusipelniusioms mokslininkėms įteikti UNESCO ir L'Oréal programos „Moterys moksle“  prestižiniai apdovanojimai. 

  Atstovybių naujienos »
  Mosulo iniciatyva.jpg

  Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO ambasadorė Irena Vaišvilaitė gruodžio 17 dieną Paryžiuje informavo Pasaulio paveldo centro direktorės pavaduotoją  Lazare Eloundou Assomo, kad Lietuva prisideda prie tarptautinės iniciatyvos, skirtos Mosulo miestui Irake atgaivinti.

  Atstovybių naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  Čechavičius3.jpg

  Gruodžio 3 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje atidaryta fotografo Juozapo Čechavičiaus paroda. Paroda paminėtos fotografo 200-osios gimimo metinės, o ši data UNESCO Generalinės Konferencijos 39-osios sesijos sprendimu buvo įtraukta į UNESCO 2018-aisiais metais minimų datų sąrašą.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_2745res.jpg

  Spalio 25 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su UNESCO Generalinės direktorės pavaduotoju komunikacijai ir informacijai Moez Chakchouk. Susitikimo metu viceministras pažymėjo ypatingą Lietuvos įsitraukimą užtikrinant išraiškos laisvę ne tik internete, bet ir už jo ribų.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata