Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: geriausia atsvara Rusijos elgesiui – stipri parama Rytų partnerystės valstybėms

Sukurta 2020.08.28 / Atnaujinta 2020.08.28 14:37
  L. Linkevičius: geriausia atsvara Rusijos elgesiui – stipri parama Rytų partnerystės valstybėms

  Rugpjūčio 27-28 dienomis Berlyne vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo aptartos ES ir Rusijos santykių perspektyvos bei būdai sumažinti įtampą rytinėje Viduržemio jūros dalyje.

  Kalbėdamas apie Rusiją Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė, kad ES veiksmai Rusijos atžvilgiu neturėtų keistis tol, kol Rusija tęsia agresyvią užsienio politiką kaimyninių ir kitų valstybių atžvilgiu, nesilaiko tarptautinės teisės reikalavimų bei didina represijas prieš Kremliaus kritikus.

  „Opozicijos lyderio A. Navalno galimas apnuodijimas – tai dar vienas pavyzdys, kaip Kremlius reaguoja į demokratines tendencijas šalies viduje. Metodai šokiruoja, bet nesikeičia. Visa tarptautinė bendruomenė jau paragino Rusiją imtis skaidraus tyrimo”, – sakė L. Linkevičius. 

  Ministras taip pat paragino ES kolegas išlikti nuosekliems, laikytis subalansuoto ir realybe grįsto požiūrio į Rusiją, o penki ES Rusijos politikos principai turi likti šių santykių pagrindu.

  „Turbūt visi sutiksime, kad nesame pasirengę glaudžiau bendradarbiauti su Rusija kibernetinio saugumo ar hibridinių grėsmių klausimais, kai ji, pasitelkdama būtent šiuos instrumentus, nuolat atakuoja ES?”, - kalbėjo L. Linkevičius.

  Anot ministro,  geriausia atsvara Rusijos elgesiui – maksimaliai ambicinga ES Rytų kaimynystės politika ir aktyvi parama demokratinėms aspiracijoms šiame regione. 

  Ministrai taip pat aptarė situaciją Viduržemio jūros rytuose, išsakė solidarumą Kiprui ir Graikijai, pasmerkė vienašališkus Turkijos veiksmus, kurie didina įtampą regione. Kalbėdamas trijų Baltijos valstybių vardu, L. Linkevičius išsakė palaikymą ES vyriausiojo įgaliotinio  J. Borellio ir Vokietijos užsienio reikalų ministro tarpininkavimo pastangoms tarp Graikijos ir Turkijos, akcentavo deeskalacijos svarbą.

  „Turkija – svarbus partneris sprendžiant su saugumu, terorizmo grėsmėmis, migracija ir pabėgėliais susijusius klausimus. Mūsų tikslas – strateginis dialogas su NATO sąjungininke Turkija. Venkime bet kokių veiksmų, kurie užaštrintų padėtį“, – sakė L. Linkevičius. 

  Nuotr. Auswaertiges Amtphotothek - 2

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Auswaertiges Amtphotothek - 1.jpg

  Rugpjūčio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Berlyne dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame daugiausiai dėmesio skiriama po rugpjūčio 9 dienos vykusių prezidento rinkimų susiklosčiusiai situacijai Baltarusijoje. Kalbėdamas apie situaciją Baltarusijoje ministras akcentavo, kad esame istorinio politinio ir visuomeninio virsmo savo artimiausioje kaimynystėje liudininkai.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

  Rugpjūčio 27-28 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) Berlyne, kurį rengia šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujanti Vokietija.

  Daugiašaliai santykiai »

  Liepos 17 dieną, dėl padėties šiauriniame Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Armėnijos užsienio reikalų ministru Zohrab Mnatsakanyan ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministru Jeyhun Bayramov.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  110094250_3673577732658847_2086909653789217158_o.png

  Prisimindama prieš šešerius metus įvykusią lėktuvo MH17 katastrofą, Lietuva solidarizuojasi su aukų artimaisiais ir remia jų bei Nyderlandų vyriausybės pastangas siekti Rusijos atsakomybės už šią tragediją pripažinimo Europos žmogaus teisių teisme, taip pat ir Nyderlandų šiemet pradėtą 4 įtariamųjų teismo procesą. Šios tragedijos kaltininkai turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

  JT Saugumo Taryba »

  Liepos 3 dieną, reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją dėl nustatytų rimtų aplinkosauginių pažeidimų Baltijos jūros kontinentiniame šelfe esančioje naftos gavybos platformoje D-6, Lietuvos užsienio reikalų ministerija perdavė verbalinę notą Rusijos Federacijos ambasadai Vilniuje.

  Naujienos »
  IMG_9659.jpg

  Birželio 25 dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas susitiko su Maskvos lietuvių bendruomene. Ambasadorius susipažino su Maskvos lietuvių jaunimu, čia dirbančiais verslininkais ir menininkais, lietuviškos mokyklos, Lietuvių kalbos draugijos, Maskvos lietuvių katalikų atstovais. 

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »