Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: geriausia atsvara Rusijos elgesiui – stipri parama Rytų partnerystės valstybėms

Sukurta 2020.08.28 / Atnaujinta 2020.08.28 14:37
  L. Linkevičius: geriausia atsvara Rusijos elgesiui – stipri parama Rytų partnerystės valstybėms

  Rugpjūčio 27-28 dienomis Berlyne vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo aptartos ES ir Rusijos santykių perspektyvos bei būdai sumažinti įtampą rytinėje Viduržemio jūros dalyje.

  Kalbėdamas apie Rusiją Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė, kad ES veiksmai Rusijos atžvilgiu neturėtų keistis tol, kol Rusija tęsia agresyvią užsienio politiką kaimyninių ir kitų valstybių atžvilgiu, nesilaiko tarptautinės teisės reikalavimų bei didina represijas prieš Kremliaus kritikus.

  „Opozicijos lyderio A. Navalno galimas apnuodijimas – tai dar vienas pavyzdys, kaip Kremlius reaguoja į demokratines tendencijas šalies viduje. Metodai šokiruoja, bet nesikeičia. Visa tarptautinė bendruomenė jau paragino Rusiją imtis skaidraus tyrimo”, – sakė L. Linkevičius. 

  Ministras taip pat paragino ES kolegas išlikti nuosekliems, laikytis subalansuoto ir realybe grįsto požiūrio į Rusiją, o penki ES Rusijos politikos principai turi likti šių santykių pagrindu.

  „Turbūt visi sutiksime, kad nesame pasirengę glaudžiau bendradarbiauti su Rusija kibernetinio saugumo ar hibridinių grėsmių klausimais, kai ji, pasitelkdama būtent šiuos instrumentus, nuolat atakuoja ES?”, - kalbėjo L. Linkevičius.

  Anot ministro,  geriausia atsvara Rusijos elgesiui – maksimaliai ambicinga ES Rytų kaimynystės politika ir aktyvi parama demokratinėms aspiracijoms šiame regione. 

  Ministrai taip pat aptarė situaciją Viduržemio jūros rytuose, išsakė solidarumą Kiprui ir Graikijai, pasmerkė vienašališkus Turkijos veiksmus, kurie didina įtampą regione. Kalbėdamas trijų Baltijos valstybių vardu, L. Linkevičius išsakė palaikymą ES vyriausiojo įgaliotinio  J. Borellio ir Vokietijos užsienio reikalų ministro tarpininkavimo pastangoms tarp Graikijos ir Turkijos, akcentavo deeskalacijos svarbą.

  „Turkija – svarbus partneris sprendžiant su saugumu, terorizmo grėsmėmis, migracija ir pabėgėliais susijusius klausimus. Mūsų tikslas – strateginis dialogas su NATO sąjungininke Turkija. Venkime bet kokių veiksmų, kurie užaštrintų padėtį“, – sakė L. Linkevičius. 

  Nuotr. Auswaertiges Amtphotothek - 2

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Edgaras Rinkevičius ir Urmas Reinsalu laišku kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) vyriausiąjį įgaliotinį užsienio politikai Josepą Borrellį, ragindami stiprinti ES spaudimą, kad būtų paleistas Aleksėjus Navalnas. Ministrai paprašė šį klausimą aptarti sausio 25 dienos ES užsienio reikalų tarybos susitikime ir svarstyti galimybę pritaikyti ribojančias ES priemones.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

  Gruodžio 17 dieną vyko užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio telefoninis pokalbis su Turkijos kolega Mevlütu Çavuşoğlu. Ministrai pasidžiaugė nuolat stiprėjančiais ryšiais tarp abiejų šalių bei sutarė dar labiau sustiprinti bendradarbiavimą, ypač verslo, turizmo, švietimo bei mokslinio bendradarbiavimo ir tarpinstitucinio dialogo ekonominės plėtros klausimais srityse.

  Dvišaliai santykiai »
  foto01.jpg

  Lapkričio 26 dieną Lenkijos ir Lietuvos diplomatinės atstovybės Turkijoje paminėjo poeto, laisvės sekėjo, patrioto ir kosmopolitinio veikėjo Adomo Mickevičiaus 165-ąsias mirties metines.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  96559_b3a4dc01d2a6a82bbf9faecff6b939eb.jpg

  Lapkričio 25 dieną Maskvoje (Rusijoje) vyko apskritojo stalo diskusija „1920 m. Taikos sutartis tarp Sovietų Rusijos ir Lietuvos“, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties pasirašymo bei Lietuvos diplomatinės atstovybės įkūrimo Maskvoje šimtmečiui paminėti.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  _MM21594.jpg

  Lapkričio 24 dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas įteikė skiriamuosius raštus Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

  Dvišaliai santykiai »
  Auswaertiges Amtphotothek - 1.jpg

  Rugpjūčio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Berlyne dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame daugiausiai dėmesio skiriama po rugpjūčio 9 dienos vykusių prezidento rinkimų susiklosčiusiai situacijai Baltarusijoje. Kalbėdamas apie situaciją Baltarusijoje ministras akcentavo, kad esame istorinio politinio ir visuomeninio virsmo savo artimiausioje kaimynystėje liudininkai.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »