Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančiu Saudo Arabijos ambasadoriumi

Sukurta 2020.11.16 / Atnaujinta 2020.11.16 15:47

Lapkričio 16 dieną laikinai einantis ministro pareigas Linas Linkevičius nuotoliniu būdu atsisveikino su kadenciją baigiančiu Saudo Arabijos ambasadoriumi Fahadu M. Alruwaily‘umi. Ministras padėkojo ambasadoriui už jo asmeninį indėlį plėtojant draugiškus dvišalius santykius ir išreiškė lūkestį, kad abi šalys ir toliau sieks bendradarbiavimo stiprinimo.

L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva turi itin didelį potencialą, ypač tyrimų, technologijų, gamtos mokslų ir kitose srityse, todėl ekonominio bendradarbiavimo plėtra išlieka pagrindiniu ateinančių metų tikslu. Ministras pakvietė Saudo Arabijos atstovus atvykti į Lietuvą ir dalyvauti 2021 metais planuojamame tarptautiniame gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics“  ir finansinių technologijų konferencijoje „Fintech Inn“.

Pokalbio metu aptartas COVID-19 pandemijos poveikis valstybėms ir jų taikomos priemonės. Didelis dėmesys taip pat skirtas dvišalių vizitų planams, 2020 metais gruodžio mėnesį vyksiančių Arabų dienų Lietuvoje renginiams bei bendradarbiavimui tarptautinėse organizacijose.

Šiemet Lietuva ir Saudo Arabija mini 15-ąsias diplomatinių santykių užmezgimo metines. Fahadas M. Alruwaily’us yra trečiasis Saudo Arabijos ambasadorius Lietuvai, reziduojantis Kopenhagoje, Danijoje.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Rugpjūčio 10 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Saudo Arabijos užsienio reikalų ministru, princu Faisaliu bin Farhanu al-Saudu. Ministrai aptarė dvišalių santykių aktualijas, pažymėjo abipusį interesą plėtoti bendradarbiavimą.