Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Konsulato Seinuose vadovas R. Motuzas susitiko su Palenkės vaivada

Sukurta 2020.12.17 / Atnaujinta 2020.12.17 09:33
   Konsulato Seinuose vadovas R. Motuzas susitiko su Palenkės vaivada
   Konsulato Seinuose vadovas R. Motuzas susitiko su Palenkės vaivada

   Gruodžio 16 dieną Lietuvos konsulato Seinuose (Lenkija) vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas Balstogėje susitiko su Palenkės vaivada Bohdanu Paszkowskiu. Susitikimo dalyviai pasidžiaugė gerais Lietuvos ir Lenkijos santykiais, aptarė Palenkės vaivadijos ir Lietuvos pasienio regiono savivaldybių tolesnio bendradarbiavimo bei Suvalkų lietuvių švietimo ir kultūros centro plėtros perspektyvos klausimus.

   R. Motuzas, dėkodamas už glaudų bendradarbiavimą minėtose srityse, pažymėjo, kad dabar labai svarbu suvienyti veiksmus COVID-19 sukeltų nenumatytų grėsmių padarinių šalinimui pasienio teritorijoje ir svarbiausia – gerinti šio regiono gyventojų gyvenimo kokybę ir poreikius.

   Ambasadorius priminė, kad prieš dvejus metus tarpvyriausybiniame lygyje buvo susitarta dėl lietuvių švietimo ir kultūros centro įsteigimo Suvalkuose. ,,Vaikų darželio atidarymas šios vasaros pabaigoje yra puiki tokio centro steigimo pradžia ir dėl to bendromis pastangomis turime siekti, kad duoti pažadai ten gyvenantiems lietuviams būtų įgyvendinti“ – sakė R. Motuzas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Informuojame, kad vasario 26 dieną buvo įvykdyta informacinė ataka prieš Lietuvos–Lenkijos santykius ir NATO karius. Melagingo pranešimo, kuris trumpai buvo pasirodęs viename iš lenkiškų portalų, taikiniu tapo Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Lenkijos politinė vadovybė bei JAV kariai.

   Naujienos »
   .

   Vasario 8 dieną,  pirmojo vizito Lenkijoje metu ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lenkijos Seimo maršalka Elžbieta Witek ir užsienio reikalų ministru Zbigniewu Rau.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_0408.jpg

   Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvavo antrajame „Liublino trikampio“ formato susitikime, kuris dėl pandemijos vyko nuotoliniu būdu.

   Daugiašaliai santykiai »

   Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvaus „Liublino trikampio“ formato vaizdo konferencijoje.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG_3134.JPG

   Gruodžio 15 dieną Lietuvos konsulato Seinuose (Lenkija) vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su Punsko valsčiaus viršaičiu Vytautu Liškausku ir Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininke Jolanta Malinauskaite-Vektoriene pagerbė 1949 metų gruodžio 15 dieną Šlynakiemyje žuvusių Lietuvos partizanų Jurgio Krikščiūno-Rimvydo ir Vytauto Prabulio-Žaibo atminimą.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Gruodžio 15 dieną su Lenkijos kolega Zbigniewu  Rau telefonu kalbėjęs užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis didžiausią dėmesį skyrė Baltarusijai, kur tebesitęsia taikių protestuotojų susirėmimai su režimo jėgos struktūromis.

   Dvišaliai santykiai »