Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Informacija balsuojantiems užsienyje antrame Prezidento rinkimų ture ir Europos Parlamento rinkimuose

Sukurta 2019.05.16 / Atnaujinta 2019.05.16 14:27
  Informacija balsuojantiems užsienyje antrame Prezidento rinkimų ture ir Europos Parlamento rinkimuose

  Kaip ir pirmajame rinkimų ture, balsuojantys užsienyje turi dvi galimybes: balsuoti paštu arba atvykti į Lietuvos diplomatinę atstovybę asmeniškai.

  Balsavimas paštu:

  Užsiregistravusiems balsuoti paštu pirmajame ture, papildomai registruotis nereikia – tokiems piliečiams elektroninės rinkėjų registracijos sistemoje nurodytu adresu bus išsiųsti balsavimo biuleteniai.

  Pirmajame rinkimų ture nebalsavę, bet pageidaujantys balsuoti paštu antrajame ture rinkėjai, privalo užsiregistruoti Elektroninės rinkėjų registracijos sistemoje iš anksto. Paskutinė registracijos balsuoti paštu diena atskirose valstybėse skiriasi, priklausomai nuo konkrečios valstybės pašto specifikos. Tikslios registracijos paštu datos skelbiamos diplomatinių atstovybių interneto svetainėse ir Facebook paskyrose

  Atkreipiame dėmesį, kad šiuose rinkimuose užsiregistravo dalyvauti labai didelis skaičius rinkėjų, ir nors diplomatinės atstovybės deda visas pastangas, kad biuleteniai paštu laiku pasiektų adresatus, o išsiųsti atgal, laiku pasiektų Lietuvos ambasadą arba konsulatą, dėl atskirų valstybių pašto specifikos gali pasitaikyti nesklandumų.

  Todėl, jei esate užsiregistravę balsavimui paštu, tačiau manote, kad laiku negaunate balsavimo biuletenių, rekomenduojame ✅ pasitikrinti prisijungus prie savo anketos www.rinkejopuslapis.lt , ar teisingai nurodėte savo pašto adresą; ✅ pasiteirauti savo pašto skyriuje, ar jums skirtas laiškas nepasimetė; ✅ susisiekti su savo šalies atstovybe ar Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovais Lietuvoje +370 620 75079, el. p. [email protected] ; el. p. [email protected] ir informuoti apie savo atvejį; ✅ esant galimybei, atvykti balsuoti asmeniškai į savo buvimo šalies atstovybę ar papildomą balsavimo vietą.

  Balsavimas asmeniškai:

  Pageidaujantys balsuoti asmeniškai, tą galės padaryti atvykę į Lietuvos diplomatines atstovybes ar konsulines įstaigas. Rinkėjų patogumui taip pat veiks trys papildomi balsavimo punktai Jungtinėje Karalystėje, papildomas balsavimo punktas Norvegijoje Stavangeryje ir Melburne, Australijoje.

  Diplomatinėse atstovybėse pageidaujantys balsuoti Lietuvos piliečiai raginami iš anksto registruotis elektroninėje registracijos sistemoje www.rinkejopuslapis.lt. Balsuoti galima atvykti ir neužsiregistravus: svarbu turėti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą. Atkreipiame dėmesį, kad šiuose rinkimuose užsiregistravo dalyvauti didelis skaičius rinkėjų, todėl, siekiant išvengti susidarančių eilių ar kitų galimų nepatogumų, rekomenduojame pasinaudoti išankstinio balsavimo Lietuvos diplomatinėse atstovybėse teikiama galimybe. Išankstinis balsavimas atsotvybėse organizuojamas gegužės 23-24 dienomis.

  Atkreipiame dėmesį, kad balsavimas užsienyje vykdomas iki 20 val. Lietuvos laiku, todėl atidžiai pasitikrinkite balsavimo laikus atstovybėje, kurioje planuojate balsuoti. Tikslūs balsavimo vietų adresai ir balsavimo datos  bei laikai skelbiami diplomatinių atstovybių interneto svetainėse ir Facebook paskyrose.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Spalio 11 dieną Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse pradedamas taikyti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentas (ES) 2019/452 bei ES tiesioginių užsienio investicijų tikrinimo sistema.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

  Rugsėjo 11 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius virtualioje diskusijoje su Europos Parlamento (EP) nariais Rasa Juknevičiene, Andriumi Kubiliumi, Aušra Maldeikiene, Liudu Mažyliu, Juozu Oleku ir Broniu Rope aptarė Lietuvai aktualius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimus.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

  Liepos 8 dieną Europos Parlamentas, nepaisant Lietuvos ir kitų bendraminčių valstybių dėtų intensyvių pastangų pakeisti siūlomo Mobilumo paketo I nuostatas, plenarinėje sesijoje pritarė visiems jį  sudarantiems pasiūlymams.

  Daugiašaliai santykiai »