Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

EBPO ministrų konferencijoje – išskirtinis dėmesys naujausioms technologijoms

Sukurta 2019.05.22 / Atnaujinta 2019.05.22 15:37
  EBPO ministrų konferencijoje – išskirtinis dėmesys naujausioms technologijoms

  Gegužės 22-23 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvauja kasmetiniame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų Tarybos susitikime, kuriame diskutuojama aktualiausiomis globalios politikos temomis, numatomi organizacijos veiklos strateginiai tikslai. Šiemet išskirtinis dėmesys skiriamas skaitmeninės transformacijos teikiamoms galimybėms ir iššūkiams.

  „Naujosios technologijos – 5G, dirbtinis intelektas, blokų grandinė, didieji duomenys – peržengia valstybių sienas, turime nuolat besikeičiančią globalią erdvę ir privalome rasti daugiašalius sprendimus, kaip geriau pasinaudoti šių technologijų teikiamomis galimybėmis“, –  sakė L. Linkevičius, diskutuodamas su kitų EBPO narių ministrais. Vienas iš dabartinių globalių iššūkių, įskaitant ir skaitmeninę erdvę – išlaikyti stabilią ir atvirą tarptautinės prekybos sistemą, užtikrinant, kad ir toliau pagrindinį vaidmenį vaidintų Pasaulio prekybos organizacija.

  „Turime modernizuoti organizaciją bei atnaujinti jos taisykles, kad tarpvalstybiniai prekybos ginčai būtų sprendžiami derybų keliu“, – teigė L. Linkevičius.

  Ministras taip pat kvietė EBPO valstybes kartu dirbti kovojant su dezinformacija ir kibernetinio saugumo grėsmėmis. „Pasinaudodamos naujausiomis technologijomis trečiosios šalys siekia mus diskredituoti. EBPO turėtų prisidėti prie valstybių narių pastangų stiprinti skaitmeninės infrastruktūros atsparumą bei efektyviai kovoti su dezinformacija“, – pabrėžė ministras.

  Strateginėje Ministrų Tarybos sesijoje, skirtoje aptarti tolesnę EBPO veiklą, ministras pažymėjo organizacijos svarbą valstybėms vykdant nacionalines reformas. Anot ministro, stojimo į organizaciją procesas bei narystės joje metai Lietuvai davė akivaizdžios naudos – vykdomos reformos, efektyvinančios šalies ekonomiką, finansų sektorių, švietimą, socialinę ir užimtumo politiką, viešąjį valdymą, kovą su korupcija.

  EBPO Ministrų Taryba taip pat patvirtino organizacijos rekomendacijas dėl dirbtinio intelekto. Rekomendacijose apibrėžtos pagrindinės dirbtinio intelekto sąvokos, pateikti atsakingo dirbtinio intelekto valdymo principai.

  EBPO yra valstybių narių partneris, padedantis įgyvendinti reformas, skirtas gyventojų gerovei. Narystė šioje organizacijoje suteikia šalims prieigą prie ekspertizės, analizės, naujausių duomenų, statistikos ir pažangiausių praktikų. EBPO narės šiuo metu yra 36 aukštą ekonominio išsivystymo lygį pasiekusios valstybės. Lietuva EBPO nare tapo 2018 metais ir šiemet pirmą kartą dalyvauja ministrų konferencijoje kaip pilnateisė organizacijos narė.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_5286.jpg

  Lapkričio 11 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Generalinio sekretoriaus pavaduotoju Masamichi Kono.  Susitikime taip pat dalyvavo Vyriausybės, Prezidento kanceliarijos, kitų institucijų atstovai, atsakingi už bendradarbiavimą su EBPO.