Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Derybos dėl būsimų ES užsienio politikos prioritetų finansavimo įgauna pagreitį

Sukurta 2018.11.26 / Atnaujinta 2018.11.26 15:18
  Derybos dėl būsimų ES užsienio politikos prioritetų finansavimo įgauna pagreitį

  Lapkričio 26 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius dalyvavo Briuselyje įvykusiame užsienio reikalų tarybos (vystomojo bendradarbiavimo) posėdyje, kuriame siekta suartinti valstybių narių požiūrius dėl svarbiausių ES ir nacionalinių užsienio politikos prioritetų finansavimo po 2020 metų.

  Daugiausia dėmesio buvo skirta būsimai ES išorės veiksmų finansavimo architektūrai, kuri reikšmingai įtakos ES ir valstybių narių galimybes tinkamai ir visapusiškai įsitraukti į ES užsienio politikos praktinį įgyvendinimą.

  „Nepriklausomai nuo to, kokia bus ES išorės veiksmų finansavimo sistema, ji turės užtikrinti geografinį balansą ir visų valstybių narių įtraukimą į praktinį įgyvendinimą, nes pirmiausia nuo to priklausys bendros ES užsienio politikos sėkmė“, – sakė D. Skusevičius.

  Viceministras ragino užtikrinti, kad būsimoje finansavimo sistemoje būtų deramai atspindėta Europos Sąjungos kaimynystės svarba, o į sprendimų priėmimo procesą būtų maksimaliai įtrauktos ir mažesnės valstybės narės.

  Vystomojo bendradarbiavimo ministrai taip pat daug dėmesio skyrė Europos Sąjungos ir Afrikos partnerystės stiprinimui įvertinant tiek abipusius ekonominius interesus, tiek būtinybę veiksmingai bendradarbiauti kovojant su migracijos iššūkiais.

  Susitikime Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovai pasisakė už griežtą ES reakciją į išvakarėse Azovo jūroje įvykdytą Rusijos Federacijos agresiją prieš Ukrainą. Vyriausioji įgaliotinė F. Mogherini informavo apie ES išplatintą pareiškimą ir planuojamą skubiai sušaukti saugumo ir politikos ambasadorių posėdį.

  Darbo pietų metu ministrai taip pat apsikeitė nuomonėmis su Nobelio premijos laureatais Nadia Murad ir Denisu Mukwege lyčių lygybės vystomajame bendradarbiavime klausimu, didžiausią dėmesį skiriant kovai su smurtu prieš moteris.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  tomas_razmus-7637.JPG

  Gegužės 16 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius dalyvavo Briuselyje vykusiame Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kurio metu Vystomojo bendradarbiavimo ministrai aptarė pažangą įgyvendinant Jungtinių Tautų darbotvarkės iki 2030 metų darnaus vystymosi tikslus ir padėtį Afrikos Sahelio regione. Susitikimo metu taip pat siekta suartinti požiūrius dėl Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos finansavimo būsimoje daugiametėje finansinėje programoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  tomas_razmus-6784.jpg

  Gegužės 13 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Rytų partnerystės užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.

  Europos Sąjunga »
  190511 A.Plenković, J.Raguckienė.JPG

  Gegužės 11 dieną Lietuvos ambasada Kroatijoje dalyvavo Zagrebe vykusiame kasmetiniame Europos dienai skirtame renginyje. Jame ES valstybių atstovai šiemet pristatė savo šalis ir turėjo progą supažindinti lankytojus su savo kulinariniu paveldu bei varžytis skaniausio sumuštinio konkurse.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_9722.JPG

  Gegužės 12 dieną  užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES vykusioje diskusijoje su Briuselio lietuviais „Penkiolika Lietuvos metų: brandus vynas ar rūgštus vynas?”.

  Europos Sąjunga » Užsienio lietuviai »
  Rinkų seminaras 2.jpg

  Balandžio 9 dieną Užsienio reikalų ministerija kartu su Europos Komisija surengė „Rinkų prieigos dieną“. Ministerijos ir Europos Komisijos Prekybos direktorato atstovai su Lietuvos verslu diskutavo apie kliūtis, su kuriomis įmonės susiduria eksportuodamos produktus ar paslaugas į trečiąsias šalis, ir pristatė šias kliūtis galinčias padėti verslui spręsti europines priemones.

  Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 8 dieną Liuksemburge dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Darbotvarkėje numatyti Rytų partnerystės, Afganistano ir Venesuelos klausimai.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata