Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

delfi.lt: Linkevičius apie krizę Britanijoje: vyksta iškilmingas viešas šalies niokojimas, 2019 m. sausio 16 d.

Sukurta 2019.01.17 / Atnaujinta 2019.01.17 11:25

„Kad ir kaip baigtųsi Brexitas, Europa jau bus kitokia – ji sukrėsta“, – taip dabartinės situacijos Londone galimas pasekmes vertina Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius teigia, kad pats susitarimas dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos buvo didelė klaida. Ar politinė krizė Didžiojoje Britanijoje virs Europos Sąjungos krize?

„DELFI Dėmesio centre“ – užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius.

– Krizė Britanijoje neabejotinai yra didelė, daug kas sako, kad apskritai tai yra didžiausia krizė nuo Antrojo pasaulinio karo. Ką ši krizė reiškia Europos Sąjungai? Ar ji gali sukelti kur kas didesnių problemų visai bendrijai?

L. Linkevičius: Pirmiausia tai yra sukrėtimas, jau dabar aišku. Kaip ten besibaigtų visa tai. Nelabai tirštinant, vyksta iškilmingas viešas šalies niokojimas, nes kuo toliau, tuo labiau ekspertinių balsų, ne emocinių, – tokių, kurie turi kažkokios informacijos: bankai, verslas, sako, kaip tai yra žalinga ir blogai.

Bet viskas važiuoja ta linkme, kurią jūs vadinate krize ir ne be pagrindo. Tad visais atvejais dar jokiu būdu ne pabaiga. Dar šiandien turime sulaukti balsavimo dėl nepasitikėjimo vyriausybe. Vyriausybė labai greitai, iki pirmadienio, turi pasakyti, ką darys, kai parlamentas atmetė šį susitarimą. Kamuolys yra Londono kieme, laukiam, ką jie pasakys. ES ruošiasi visiems variantams, įskaitant ir tą variantą be susitarimo, kuris yra blogiausias variantas.