Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Tvarka nuo balandzio 8 d..jpg

Lietuvos Respublikos Vyriausybė pratęsė karantiną iki 2020 m. balandžio 27 d. 24:00 val.
Aktualiausia informacija apie keliavimą į (per) Lietuvą ir iš jos: https://koronastop.lrv.lt/lt/gyventojams/keliaujantiems

Artėjantį Velykų savaitgalį šalyje bus taikomi papildomi griežtesni apribojimai: http://tiny.cc/m39pmz

Koronaviruso karštoji linija Lietuvoje 1808, skambinant iš užsienio +370 (37) 367 963, www.koronastop.lt

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444 (WhatsApp: +370 699 83537), el. p. [email protected]
Svarbiausia URM informacija keliaujantiems: https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems
_____________________

Kelionių sąlygos per Vokietiją:

https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268   

https://www.bmi.bund.de/EN/topics/civil-protection/coronavirus/bmi-information-coronavirus.html

Konsulinės naujienos »

DĖMESIO, Užsienio reikalų ministerijos informacija:

Nuo balandžio 4 dienos griežtinama Lietuvos piliečių repatrijavimo iš užsienio valstybių tvarka, tačiau grįžimo kelių dar lieka.
 
·   Vyriausybei priėmus sprendimą griežtinti Lietuvoje galiojantį karantino režimą, nuo balandžio 4 dienos pagalba piliečiams grįžti į Lietuvą bus teikiama tik išimtiniais atvejais. Išimtis planuojama taikyti atsižvelgiant į humanitarinę situaciją geografiškai nutolusiose pasaulio valstybėse, jei iš jų būtų organizuojami bendri Europos Sąjungos repatrijavimo skrydžiai. Tokiu atveju Lietuvos diplomatinės valstybės susisieks su užsiregistravusiais ir patvirtinusiais įsipareigojimą Lietuvoje privalomai izoliuotis piliečiais ir informuos apie tokių skrydžių galimybes.
 
·   Piliečiams, šiuo metu esantiems ES, Šengeno erdvės šalyse ir Jungtinėje Karalystėje, išimtis iš griežtinamo karantino režimo nebus taikoma. Tačiau jie vis dar turi galimybę grįžti kelto maršrutu Kylis-Klaipėda-Kylis. Kitoms keltų linijoms po balandžio 4 dienos, 00:00 val.  į Lietuvą atplaukti nebus leidžiama (išskyrus tuos, kurie įsigijo kelionės bilietus iki balandžio 1 d.).
 
·   Asmenų ir (ar) jų lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimas į Lietuvos Respublikos teritoriją nuo balandžio 3 dienos 0:00 val. bus leidžiamas tik per šiuos tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus: Kalvarija–Budzisko (tik jau esantiems Lenkijoje), Saločiai–Grenstalė.
 
·  Nuo 2020 m. balandžio 4 d. 00:00 val.  skrydžiai keleiviams vežti į ir iš Lietuvos Respublikos  tarptautinių oro uostų galės būti vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą. Tai reiškia, kad, jei asmenys turi bilietus į VNO per pvz., Minską, po minėtos datos, skrydis bus atšauktas.
 
Galimybės grįžti į Lietuvą per Minsko oro uostą tiek jungiamuoju skrydžiu Vilnių, tiek atskridus į Minsko oro uostą ir toliau keliaujant antžeminiu keliu link Lietuvos sienos NEBELIEKA nuo 2020-04-03 d. 0.00 val. (tas pats galioja ir kitiems sienos kirtimo punktams asmenims ir transportui - Asmenų ir (ar) jų lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimas į Lietuvos Respublikos teritoriją leidžiamas tik per šiuos tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus: Kalvarija–Budziskas (jau esantiems Lenkijoje), Saločiai–Grenstalė.).
 
·         Nepasinaudojusiems ar negalėjusiems pasinaudoti organizuotomis grįžimo galimybėmis šiuo metu užsienyje esantiems Lietuvos piliečiams primygtinai rekomenduojame likti buvimo šalyje iki karantino pabaigos, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.
 
Lietuvos atstovybės užsienyje ir toliau teiks konsulinę pagalbą nukentėjusiems nuo nelaimingo atsitikimo, nusikalstamos veikos ar ligos, pametus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ar pasibaigus jų galiojimo laikui. Valstybės materialinė pagalba galima tik nukentėjus nuo nelaimingo atsitikimo, ligos ar nusikalstamų veikų ir tik tada, kai asmuo neturi galimybių gauti paramos iš kitų šaltinių. Gavęs materialinę pagalbą pilietis turi pasirašyti įsipareigojimą grąžinti ją valstybei. Atstovybės gali padėti piliečiui susisiekti su giminėmis, artimaisiais ir draugais, įstaigomis ir organizacijomis, kurioje pilietis dirba, atlieka praktiką ar studijuoja, perduoti piliečio materialinės pagalbos prašymus.
_____________

Lietuvos ambasados Berlyne konsulinio skyriaus kontaktai: el. p. [email protected] arba tel. +49 30 890 6810 (tema 1 arba 2).
Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444 (WhatsApp: +370 699 83537), el. p. [email protected]
Aktuali informacija informacija apie koronavirusą Lietuvoje ir keliaujantiems:
www.koronastop.lt
https://keliauk.urm.lt
_____________________

Kelto iš Kylio Vokietijoje  į Klaipėdą tvarkaraščiai ir bilietai: https://www.dfds.com/lt-lt/keleiviniai-keltai/klientu-informacija/tvarkarasciai

2020 m. kovo 16 d. 8:00 val. Vokietija laikinai įvedė pasienio kontrolę su Austrija, Liuksemburgu, Danija, Prancūzija ir Šveicarija

Kelionių sąlygos per Vokietiją:

https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268   

https://www.bmi.bund.de/EN/topics/civil-protection/coronavirus/bmi-information-coronavirus.html

>>

Konsulinės naujienos »
Izoliacija.png
Visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje nuo 2020 m. kovo 16 d. paskelbtas karantinas, pratęstas iki balandžio 27 d.
 
Grįžus į Lietuvą privaloma 14 dienų izoliacija.

Koronaviruso karštoji linija Lietuvoje 1808, skambinant iš užsienio +370 (37) 367 963, www.koronastop.lt

Lenkijos sienos automobiliams uždarytos.
Apie artimiausias kelionių galimybes ir rekomendacijas prašome skaityti šiame ambasados tinklapyje, Facebook paskyroje ir LR URM tinklapyje https://keliauk.urm.lt

Konsulinės naujienos »

Situacijai su COVID-19 nuolat kintant, dalijamės susistemintais atsakymais į piliečių dažniausiai užduodamus klausimus (D.U.K.) dėl kelionių ir karantino Lietuvoje: https://urm.lt/default/lt/urm-informacija-keliaujantiems/covid19-duk-keliaujantiems

SVARBU! Grįžus į Lietuvą privaloma 14 dienų izoliacija.

 

Konsulinės naujienos »

Nuo 2020 m. kovo 23 d. Vokietijos federalinė Vyriausybė šalies mastu įvedė naujas priemones kovoje su COVID-19 plitimu:

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos »

Ligonių kasos Europoje esančius gyventojus, kurie yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, ragina nedelsiant pasirūpinti reikiamais dokumentais medicininei pagalbai gauti. Dalis šiuo metu esančiųjų svetur iš Lietuvos išvyko nepasirūpinę Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK). Specialistai ragina nedelsiant susisiekti ligonių kasų bendruoju el. p. [email protected] tam, kad gyventojams operatyviai galima būtų išsiųsti ESDK pakeičiančius sertifikatus.

Daugiau informacijos https://bit.ly/2WxP3L1

Konsulinės naujienos »

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro sprendimu dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo prevencijos priemonių, nuo 2020 m. kovo 16 d. Lietuvos Respublikos ambasados Berlyne konsuliniame skyriuje laikinai teikiama tik neatidėliotina konsulinė pagalba. Konsulinis priėmimas dėl dokumentų išdavimo ir kitų konsulinių paslaugų bus atnaujintas po atskiro pranešimo. Sekite informaciją.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 12 d. pasitarimo protokolas Nr. 12 https://bit.ly/2QdDowP

*

Su atvykimo į Vokietiją sąlygomis galite susipažinti

https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268      

https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/kurzmeldungen/EN/2020/03/corona-ein-und-ausreise-en.html

Konsulinės naujienos »
#Praktika, 2019 12 02.png

Kviečiame atlikti praktiką Lietuvos Respublikos ambasadoje Vokietijos Federacinėje Respublikoje politikos srityje.

Praktikos metu įgysite praktinių žinių ir gebėjimų tarptautinių santykių srityje, turėsite puikią galimybę susipažinti su Lietuvos ir Vokietijos dvišalių politinių santykių dinamika, prisidėti prie Lietuvos vardo viešinimo socialiniuose tinkluose kampanijos ir pasisemsite naudingos informacijos studijų baigiamiesiems darbams.

Užsienio politika ir diplomatija »
Lietuvos profesionalų forumas Vokietijoje 2020.jpg

2020 m. sausio 25 d. Lietuvos ambasadoje Berlyne iš įvairių Vokietijos miestų suvažiavę lietuviai dalinosi sėkmingų karjerų verslo įmonėse patirtimi, svarstė, kaip tapti geresniais Lietuvos verslo ambasadoriais Vokietijoje.

Ekonominiai santykiai »
Waren (2).jpg

2020 m. sausio 23 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Vokietijos Federacinėje Respublikoje Darius Semaška perskaitė pranešimą „Lietuva – šalis dėmesio centre“ Meklenburgo Priešakinės Pomeranijos federalinės žemės Europos akademijoje Waren mieste, dalyvavo diskusiojoje su renginio dalyviais.

Daugiau: https://bit.ly/2O90GmE

 
Užsienio politika ir diplomatija »
Hamburg (1).jpg

2020 m. sausio 22 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Vokietijos Federacinėje Respublikoje Darius Semaška dalyvavo Hamburgo universiteto renginyje, skirtame komunizmo pabaigos Vidurio ir Rytų Europoje temai. Vyko diskusija apie pokyčius ir perversmus Baltijos šalyse per pastaruosius 30 metų ir šių šalių ateities perspektyvas, susitikimas su Hamburgo užsienio ir saugumo politikos ekspertais.

Užsienio politika ir diplomatija »
2020 01 13 (1).jpg

Minėdama Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Lietuvos Respublikos ambasada Berlyne prisijungė prie kasmetinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, uždegdama atminimo žvakutes, simbolizuojančias gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Istorinė, kultūros diplomatija »
2020 01 12 Bėgimas (0).jpg

Minėdama 29-ąsias Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos metines – 2020 m. sausio 12 d. Lietuvos Respublikos ambasada Berlyne pakvietė lietuvius ir Lietuvos draugus į simbolinį bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Bėgimas sausio 13-ajai paminėti.jpg

Mieli lietuviai ir Lietuvos draugai!

2020 m. minėdami 29-ąsias Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos metines kartu su Berlyno lietuvių bendruomene kviečiame Berlyno lietuvius ir Lietuvos draugus į simbolinį bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“ Berlyne 2020 m. sausio 12 d., sekmadienį, pradžia 11:00 val. Startas – Obeliskas Kovo 11-ajai Berlyno Charlottenburg parke. Rinktis 10:45 val. Finišas – Lietuvos Respublikos ambasada Berlyne.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata