Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienyje dirbančių lietuvių mokslininkų dėmesiui

Sukurta 2018.04.10 / Atnaujinta 2018.04.10 17:49

Lietuvos mokslo taryba paskelbė paraiškų konkursą Lietuvoje vykdyti didelės apimties mokslinių tyrimų sumanios specializacijos kryptyse projektus, kuriems vadovautų aukšto lygio užsienio mokslininkai ir kitose šalyse dirbantys lietuviai mokslininkai. Šiuo projektu į Lietuvą siekiama pritraukti 50 mokslininkų. Numatoma, kad mokslinių tyrimų projektai galės būti iki 4 metų trukmės, o maksimali vieno projekto vertė – iki 1 mln. eurų. Lėšos skiriamos ne tik moksliniams tyrimams, tyrimo grupės narių atlyginimams ir komandiruotėms, bet ir tyrėjų iš užsienio persikėlimo išlaidoms kompensuoti.

Daugiau informacijos: http://lmt.lt/lt/lietuvos-mokslo-taryba-pradejo-tyreju-pritraukimo-programa-paskelbtas-paraisku-konkursas-geriausiems-mokslininkams-is-uzsienio-burti-mokslininku-grupes-lietuvoje/2791

Švietimo ir mokslo ministerijos pranešime spaudai rašoma, kad labiausiai laukiama mokslininkų, dirbančių sumanios specializacijos srityse. Lietuva yra patvirtinusi 6 prioritetines sumanios specializacijos kryptis: energetika ir tvari aplinka, sveikatos technologijos ir biotechnologijos, agroinovacijos ir maisto technologijos, nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos, transportas, logistika, informacinės ir ryšių technologijos, įtrauki ir kūrybinga visuomenė:

http://www.smm.lt/web/lt/pranesimai_spaudai/startavusia-programa-i-lietuva-kvieciama-atvykti-ar-sugrizti-50-geriausiu-mokslininku.

Galimi pareiškėjai – į Atvirą informavimo, konsultavimo ir orientavimo sistemą AIKOS sistemą (www.aikos.smm.lt) įtraukti universitetai ir mokslinių tyrimų institutai, universitetų ligoninės.

Naujienlaiškio prenumerata