Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų viceministras A. Zananavičius dalyvavo virtualioje diskusijoje hibridinių grėsmių ir iššūkių tema

Sukurta 2020.10.06 / Atnaujinta 2020.10.07 14:09
  Užsienio reikalų viceministras A. Zananavičius dalyvavo virtualioje diskusijoje hibridinių grėsmių ir iššūkių tema

  2020 m. spalio 6 d. Lietuvos Respublikos ambasada kartu su Hanns Seidel fondu (vok. Hanns-Seidel-Stiftung) surengė virtualią diskusiją apie egzistuojančias ir kylančias hibridines grėsmes, kurioje dalyvavo bei pasisakė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius ir Vokietijos federalinio Parlamento (Bundestg) narys, Vokietijos federalinės gynybos ministerijos Parlamentinis Valstybės sekretorius Thomas Silberhorn (CSU).

  „Vyraujanti energetinio saugumo koncepcija daugiausiai apima apsirūpinimo naftos ir dujų ištekliais klausimus. Tuo tarpu atominė elektrinė nedraugiškų valstybių rankose gali tapti ekologine, visuomenės sveikatos ir nacionalinio saugumo grėsme“, – teigė viceministras, pabrėždamas, jog branduolinei energetikai reikėtų skirti daugiau dėmesio saugumo aplinkos kontekste.  

  Viceministras atkreipė dėmesį, kad turime būti pasirengę atremti visą kompleksą grėsmių, kurias kelia šis objektas, įskaitant „netikras naujienas“, kibernetinius išpuolius bei atakas prieš kritinę infrastruktūrą.

  Diskusijoje su Vokietijos politikais ir ekspertais pagrindinis dėmesys buvo skirtas iššūkiams, kurie vis dažniau pasitaiko Europos saugumo aplinkoje, kuomet geopolitinį spaudimą šalims siekiama daryti išnaudojant energetikos sektorių ir šalių priklausomumą nuo energijos išteklių tiekimo. Europos Sąjunga ir NATO turi stiprinti savo gebėjimus koordinuotai atgrasyti ir užkirsti kelią hibridinėms grėsmėms, kurios šiandieną yra realybė.

  Hanns Seidel fondas Bavarijos federalinės žemės sostinėje Miunchene veikia nuo 1967 m. Fondo tikslas – demokratijos stiprinimas, skatinant aktyvų piliečių įsitraukimą į sprendimų priėmimą. Fondas atlieka politinės raidos tyrimus, vykdo demokratinės ir pilietinės edukacijos projektus, teikia stipendijas.

  Naujienlaiškio prenumerata